Výběr jednání Zastupitelstva Města Nové Město nad Metují

Zastupitelstvo

ZM č. 24 - 28. dubna 2022

Ve čtvrtek 28. dubna 2022 se v 16.00 hod. ke svému jednání sešlo v Kině Nové Město nad Metují Zastupitelstvo města.

Zasedání se zúčastnilo 20 zastupitelů, kteří měli na programu jednání celkem 19 bodů programu. Vedle bodů souvisejících s organizací zasedání a přehledu rozpočtových opatření se Zastupitelstvo města zabývalo nárůstem cen za elektrickou energii i dodávky tepla. Dále projednalo finanční příspěvky, dotace a dary novoměstským sportovním a kulturním organizacím a společnostem zajišťujícím sociální služby občanům našeho města. Zastupitelé také jednali o vypořádání podílového spoluvlastnictví v případě prodeje části pozemku a budovy č. p.  926 a byli seznámeni se záměry vlastníků dlouhodobě nevyužitých zastavitelných pozemků a s přehledem aktuálního stavu projektů a dotačních možností pro dlouhodobé investiční záměry města. Zastupitelé také projednali pojmenování parku u MSSS OÁZA i možnosti postupu při rekonstrukci přístavby ZŠ Krčín a byly jim předloženy SWOT analýzy variant řešení rekonstrukce Kina 70. Zastupitelstvo posoudilo změnu Územního plánu NMnM týkající se místa zaniklého domu zahradníka v ul. U Špýcharu. Nakonec bylo Zastupitelstvo města seznámeno se strategickým plánem prevence kriminality a souhrnným materiálem, rekapitulujícím činnost města, aktuální počty a kapacity související s konfliktem na Ukrajině. Dále představíme výběr nejzajímavějších bodů z jednání:

* ZM schválilo rozpočtové opatření o navýšení položek rozpočtu města, kterých se dotýká zvýšená cena elektrické energie. Navýšení bude pokryto zapojením přebytků z minulých let v celkové výši 3.900 tis. Kč. ZM schválilo rozpočtové opatření o navýšení příspěvků do položek rozpočtů příspěvkových organizací, kterých se dotýká zvýšená cena elektrické energie. Navýšení bude pokryto zapojením přebytků z minulých let v celkové výši 1.650 tis. Kč. ZM schválilo rozpočtové opatření navýšení rezervy na investiční a neinvestiční výdaje o 2 mil. Kč. Navýšení bude pokryto zapojením přebytků z minulých let.

* ZM vzalo na vědomí poskytnutí finančního daru jako ocenění za soustavnou a dlouhodobou činnost neziskových organizací v oblasti kultury ve prospěch občanů města Nové Město nad Metují, za dlouhodobou činnost spolků v oblasti společenských aktivit a zachování tradičních spolkových činností a za činnost organizací v sociální oblasti. Dary byly rozděleny dle návrhu Komise kulturní a doporučení Rady města. ZM vzalo na vědomí poskytnutí dotací dle návrhu Komise kulturní a doporučení Rady města. ZM schválilo poskytnutí finančního daru jako ocenění za soustavnou a dlouhodobou činnost neziskové organizace v oblasti práce s mládeží, kultury a sociálních služeb ve prospěch občanů města Nové Město nad Metují a za činnost organizace v sociální oblasti dle doporučení Rady města. ZM schvaluje dotace dle návrhu Komise kulturní a doporučení Rady města. ZM bere na vědomí poskytnutí dotace ve výši 50 tis. Kč Československé obci legionářské, z. s., Praha na projekt PIAVA 2022, a RM dále pověřila ST podpisem smlouvy s žadatelem zpracované dle vzorové smlouvy.

* ZM vzalo na vědomí poskytnutí dotací sportovním klubům na sportovní činnost a provoz sportovišť dle rozhodnutí Komise sportovní a doporučení Rady města. ZM schválilo poskytnutí dotací sportovním klubům na sportovní činnost a provoz sportovišť dle návrhu Komise sportovní a doporučení Rady města.

* ZM schválilo dohodu o zrušení a vypořádání podílového spoluvlastnictví týkající se vypořádání pozemku st. p. č. 2127, jehož součástí je stavba – budova č. p. 926, ul. U Lípy. Na základě dohody dojde ke zrušení podílového spoluvlastnictví a jeho vypořádání. Majitelé jsou jako náhradu za spoluvlastnický podíl ve výši id. 1/3 povinní uhradit nabídnutou, a tedy sjednanou, částku v celkové výši 2.000.000 Kč za podmínek uvedených ve zveřejněném záměru. ZM pověřilo starostu města podpisem dohody.

* ZM schválilo pojmenování parku u MSSS OÁZA po novoměstském rodáku a čestném občanu prof. Janu Miliči Lochmanovi u příležitosti 100. výročí jeho narození, tj. názvem „Park prof. J. M. Lochmana“.

* ZM vzalo na vědomí předložené varianty řešení rekonstrukce Kina 70 z hlediska ekonomického a prostorového vč. zpracovaných SWOT analýz na jednotlivé varianty. ZM schválilo pokračování přípravných prací na zadání architektonické soutěže "Kulturní centrum Kino 70" dle varianty B2 s odhadovanými náklady ve výši 110 mil. Kč vč. DPH (bez PD).

* ZM potvrdilo, že Změna č. 3 Územního plánu Nové Město nad Metují není v rozporu s Politikou územního rozvoje ČR, s územně plánovací dokumentací vydanou Královéhradeckým krajem, se stanovisky dotčených orgánů nebo stanoviskem KÚ KHK. ZM vydalo formou opatření obecné povahy Změnu č. 3 Územního plánu Nové Město nad Metují.

* ZM schválilo Strategii prevence kriminality Nového Města nad Metují na roky 2022–2027.

* ZM vzalo na vědomí souhrnný materiál, rekapitulující činnost města, aktuální počty a kapacity v souvislosti s konfliktem na Ukrajině a příchozími občany Ukrajiny do Nového Města nad Metují.

Datum vložení: 29. 4. 2022 9:32
Datum poslední aktualizace: 29. 4. 2022 9:34