Mimořádná zpráva   UK flag   Informace 0 možnostech pomoci Ukrajině    UK flag

Ocenění nejlepších žáků novoměstských základních škol

Ocenění žáci

Za školní rok 2021/2022

Aktuální školní rok se pomalu chýlí ke konci a u této příležitosti byla dnes, v úterý 14. června 2022, v odpoledních hodinách v obřadním sále Základní umělecké školy B. Smetany v Novém Městě nad Metují předána ocenění nejlepším žákům novoměstských základních škol i základní umělecké školy. Hned na úvod tohoto výjimečného setkání vystoupil Matěj Papež  a Brahmsovým valčíkem A dur navodil slavnostní atmosféru. Žáky, jejich rodiče i pedagogy přivítal také místostarosta města – pan Libor Hovorka, který nezapomněl zmínit, na kolik je pro naši budoucnost vzdělání dětí důležité a vyjádřil hrdost, že může ocenit studijní výsledky nejlepších z nich.

Po jeho proslovu již přišlo ocenění jednotlivých žáků, nejprve těch ze Základní školy Komenského. Jako nejlepší žák prvního stupně si pro uznání došel Richard Plašil z 5.B a za druhý stupeň byla oceněna Tereza Uherová z 9.A. Ema Uhlířová z 5.A a Michaela Pošvová z 8.A byly vybrány jako nejlepší žačky Mateřské školy a Základní školy Krčín. Pro ocenění nejlepších žáků Základní školy Malecí si potom došla za první stupeň Markéta Pavlátová z 5.A a za druhý stupeň Matěj Lácha z 9.A. Všichni tito žáci byli oceněni za vynikající prospěch a reprezentaci školy, ale nás také moc těší, že k výbornému hodnocení studijních výsledků jejich učitelé nikdy nezapomněli vyzvednout také jejich přátelskost, férovost, aktivitu nebo ochotu pomáhat druhým.

Na závěr byla oceněna také žačka Základní umělecké školy Bedřicha Smetany. Flétnistka Katka Lukášková díky svému vytříbenému citu pro hudbu dokázala okouzlit porotu soutěží základních uměleckých škol jak v okresním, tak i krajském kole a proto jí právem náleží titul nejlepší žačky školy.

Nezbývá než všem oceněným i jejich spolužákům popřát, aby na své studijní úspěchy bez potíží navázali, aby zůstali stále tak vstřícní a přátelští jako doposud a blížící se prázdniny, aby si užili se vším, co k nim patří.

Datum vložení: 14. 6. 2022 16:34
Datum poslední aktualizace: 15. 6. 2022 8:05
Autor: Michaela Mináriková

Informace od nás