Nechtěná výzdoba autobusové zastávky
Není to tak dávno, co žáci ze ZŠ Krčín krásně vyzdobili autobusovou zastávku v Krčíně u mostu. Udělali tak po domluvě s vedením města a pod dohledem svých vyučujících. Aktuálně jsme se dočkali výzdoby – tentokrát však nevhodné, nově opravené autobusové zastávky ve Vrchovinách. Před třemi týdny byla dokončena její revitalizace a zastávka dostala nový štuk i výmalbu. Čisté stěny zastávky zřejmě neznámého pachatele lákaly natolik, že zde měl pravděpodobně potřebu zanechat svůj autoportrét.
Vzhledem k výši škody, kterou neznámý pachatel způsobil na majetku města, a předpokládanému nákladu na uvedení zastávky do původního stavu cca 3.000 Kč, bude incident oznámen na Policii ČR.
Bohužel se nejedná o ojedinělý incident, kdy samozvaní výtvarníci ničí majetek našeho města. Z poslední doby můžeme jmenovat například počmárané informační cedule na Geostezce Libchyňské údolí, počmárané dveře veřejných toalet na Rychtě nebo malůvky na lavičkách a vybavení dětského hřiště na Husově náměstí u zámku.
Vážení spoluobčané, máme k vám prosbu. Naše město je přeci nás všech. Mějme to na paměti a chovejme se tak k němu. Cokoli si sami poničíme, musí zase někdo opravit. A to jsou zcela zbytečně vynaložené prostředky, které budou chybět někde jinde. Děkujeme.
Datum poslední aktualizace: 3. 11. 2022 13:02