Analýza potřeby bezbariérového bydlení pro seniory v Novém Městě nad Metují

I VY MŮŽETE VYPLNĚNÍM DOTAZNÍKU PŘISPĚT KE ZLEPŠENÍ KVALITY ŽIVOTA NOVOMĚSTSKÝCH SENIORŮ

Logo           Logo KHK

Dotazník ke stažení ZDE

Město Nové Město nad Metují v současné době nemá dostatek informací o potřebách svých občanů v seniorském věku či osobách znevýhodněných z důvodu zdravotního stavu, kteří již nemohou zůstat ve svých domácnostech, a to zejména z důvodu bezprostředních bariér přímo v bytě, domě, v okolí bydliště, příp. při pohybu po městě.

Základní podmínkou, aby město tyto informace získalo, je oslovení a zapojení široké veřejnosti do plánování v této oblasti.

Protože právě díky vám, obyvatelům našeho města a vašim zkušenostem, nejlépe zjistíme nejen jak a kde stavět či rekonstruovat co nejkomfortnější a nejúčelnější seniorské byty, v kterých se senioři budou cítit příjemně, a nic jim nebude bránit v bezpečném pohybu, ale také jaké další služby senioři skutečně potřebují a jaké má naše město rozvíjet a podporovat.

Proto nyní realizujeme dotazníkové šetření, které se zaměří především na potřeby bezbariérového malometrážního bydlení seniorů a osob se zdravotním postižením. Rádi bychom tak oslovili osoby starší 50 let, žijící ve městě Nové Město nad Metují, s nabídkou účasti na tomto šetření.

Dotazníkové formuláře jsou ke stažení ZDE, dále je distribuujeme do domácností v předem vytipovaných lokalitách města, dále jsou dotazníkové formuláře distribuovány také prostřednictvím Městského střediska sociálních služeb OÁZA a Klubu seniorů, případně si je můžete sami vyzvednout na podatelně Městského úřadu v Novém Městě nad Metují.

Dotazníkové šetření je anonymní, Vaše odpovědi budou použity pouze pro účely výzkumu. S výstupy z realizovaného šetření bude pracovat vedení města a získané informace použije v rámci plánování a rozvoje bytového fondu určeného pro seniory a osoby se zdravotním omezením v nejbližších letech.

S  výsledky šetření bude seznámena také široká veřejnost a to bezprostředně po vyhodnocení prostřednictvím zde na webu města.

Pevně věříme, že novoměstští senioři uvítají možnost projevit svůj názor a že se průzkumu zúčastní v hojném počtu. Zapojte se i Vy, za Vaši spolupráci předem děkujeme.

Aktivita je financovaná z projektu OPZ a Královéhradeckého kraje „Rozvoj regionálního partnerství v sociální oblasti na území obcí Královéhradeckého kraje“

Děkujeme Vám za spolupráci!

Denisa Plšková, vedoucí Odboru sociálních věcí

Datum vložení: 3. 10. 2018 0:00