Ing. arch. MgA. David Mateásko

Představení organizátora architektonické soutěže

„Architektura a její tvorba je posláním a nikoli zaměstnáním“

MAD2020

Ateliér MAD byl založen v roce 2001 a jeho portfolio zahrnuje práce na návrzích a realizacích urbanistického a architektonického řešení staveb privátního a veřejného charakteru a dále práce interiérového designu. Je především kreativní architektonickou dílnou. Své návrhy a projekty připravuje a realizuje ve spolupráci s dalšími odborníky a profesionály.

Ing. arch. MgA. David Mateásko

Ing. arch. MgA. David Mateásko

Studoval architekturu a scénografii. Po studiích krátce směřoval k filmu.
V počátku své architektonické praxe se věnoval úpravám divadel (např. Dejvické divadlo, Divadlo v Celetné) a později novostavbám, rekonstrukcím a interiérům, převážně privátního charakteru. V nedávné době realizoval projekty větších celků spojených s tematikou bydlení.

Od roku 2016 je architektem města Kolína, kde se zabývá koncepční prací na územním rozvoji města a konkrétních projektech. Je proškoleným porotcem architektonických soutěží a spolupracuje se zástupci měst při jejich přípravě a organizaci. Prezentuje a propaguje téma architektury v rámci komentovaných vycházek celostátní akce„ Den architektury“ a v rámci vlastního autorského cyklu přednášek „Dobrodružství architektury“. Od roku 2012 působí ve Stavovském soudu České komory autorizovaných architektů. Od roku 2014 jako jeho předseda.

Účast v soutěžích –organizátor, porotce

• Centrála správy železnic, člen poroty, 2020
  • Kulturní centrum Kino 70, Nové Město nad Metují, organizátor soutěže, 2020
  • Vodní prvek Rokycanova, výtvarná soutěž, Praha 3 + IPR, organizátor soutěže, 2020