Hlášení městského rozhlasu

Vážení občané,
na tomto místě najdete souhrn hlášení městského rozhlasu pro aktuální období.
Rádi bychom Vás upozornili, že zde uvedené informace jsou pouze stručným shrnutím. Podrobnosti a mnoho dalších informací můžete na tomto webu najít v Kalendáři akcí, zprávách ze sekcí Koronavirus COVID-19Aktuální omezení a výstrahyZprávy z městaInformace z úřadu atd.
Dále máte možnost zaregistrovat svůj e-mail, na který Vám budeme zasílat pravidelný týdenní souhrn novinek z webu. V případě krizových informací novinky zasíláme dle potřeby i denně.
Přihlásit k tého službě INFORMACE E-MAILEM se můžete vlevo pod poslední položkou menu. Po vyplnění e-mailu a ověřovacího kódu nezapomeňte potvrdit své přihlášení kliknutím na odkaz, který Vám přijde na zadaný e-mail.

HLÁŠENÍ MĚSTSKÉHO ROZHLASU ZE DNE  6. - 10. května 2024

Městská knihovna

Městská knihovna, společenský sál přeložena na úterý 14. 5.
CELOSTNÍ MUZIKOTERAPEUTICKÁ RELAXACE
Muzikoterapeut Ing. Petr Kopejska hraje postupně na nástroje s přirozeným laděním a zpívá. Vy se necháváte pronikat léčivými vibracemi přirozeně znějících alikvótních tónů. Relaxace trvá asi hodinu a čtvrt. S sebou si můžete vzít karimatky, deky nebo polštářky.
Vstupné 150 Kč.

Čtvrtek 9. 5. 2024 – 9:00 hodin – Městská knihovna, dětské oddělení
HRÁTKY S BATOLÁTKY
Zveme Vás na čtvrteční setkání pro děti od 0 do 5 let a jejich rodiče. Můžete se těšit na básničku, předčítání krátkého příběhu a na další doprovodné aktivity. Tipy na knihy o broučcích a na knižní novinky. Sejdeme se v 9 hodin na dětském oddělení. Knihovna pro vás bude extra otevřena od 8:45, kočárky a odrážedla si můžete zanechat v průjezdu knihovny, který bude po dobu setkání uzamčen. K dispozici máme nočník i přebalovací pult.

Sobota 11. 5. 2024 – 9:00 hodin – Městská knihovna, dětské oddělení
POHÁDKOVÁ HODINKA
Zveme Vás na sobotní čtení v rámci projektu Bookstart S knížkou do života. Můžete se těšit na čtení z knížky „Zamilované strašidlo“ a na doprovodné aktivity. Akce je určena pro děti od 4 do 8 let v doprovodu rodičů, starších sourozenců či prarodičů.

Smetanovské sny

Multižánrový festival Smetanovské sny se uskuteční 11.–26. května 2024. Těšit se můžete na Swingovou tančírnu s Heart of Dixie, saxofonistku Kateřinu Janečkovou, Maranatha Gospel Choir, Novoměstskou filharmonii s Matyášem Novákem. Vystoupí také Smíšený pěvecký sbor Kácov, Plzeňský lidový soubor Mladina, novoměstská ZUŠ a další. Předprodej v IC na Husově náměstí a www.smetanovskesny.cz

MFK Nové Město nad Metují

Městský fotbalový klub Nové Město nad Metují Vás zve na domácí utkání mužů s Městským fotbalovým klubem TJ Sokol Stěžery už tuto sobotu 11. května od 17 hodin na stadionu generála Klapálka.

Lampionový průvod

V úterý 7. května vás srdečně zveme na Lampionový průvod s ohňostrojem, který se uskuteční v předvečer státního svátku u příležitosti Dne vítězství. Lanpionový průvod bude odcházet z náměstí Republiky ve 20.30 h. na sokolovnu, kde proběhne ve 21.15 h. slavností ohňostroj, po kterém bude následovat taneční zábava se skupinou Hektor.

Swingová tančírna

Městský klub Nové Město a Novoměstská filharmonie vás srdečně zve v sobotu 11.5. od 18 hodin do sokolovny na Swingovou tančírnu s Heart of Dixie. Srdečně zvou pořadatelé!