Občan

Kontaktní informace

Město Nové Město nad Metují
náměstí Republiky 6
549 01  Nové Město nad Metují

E-mail
posta@novemestonm.cz

Telefon
491 419 611

Podrobný kontakt, úřední hodiny
 


Facebook Nové Město nad Metují

Rozklikávací rozpočet

Rozklikávací rozpočet

 

Počitadlo přístupů

Návštěvnost:

ONLINE: 6
DNES: 49
TÝDEN: 3848
CELKEM: 2590240

Univerzální překladač

Překlad (translations)

Czech English French German Italian Polish Russian Spanish

Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch
  • En français
  • Po polsku
Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Vážení občané,

vedení města i úřadu si velice váží Vašich podnětů, dotazů a připomínek, které nám zasíláte. Upozorňujeme, že tato rubrika není diskusní fórum! Slouží pouze k Vašim DOTAZŮM (na řešení konkrétních životních situací atd.) a odpovědím ze strany kompetentních osob, případně administrátora serveru. Na dotazy, které nebudou obsahovat jméno a příjmení včetně platné emailové adresy nebo na dotazy vulgární a urážlivé, si vyhrazujeme právo neodpovídat a ani je zde nezveřejňovat. Žádáme Vás také o stručnost a věcnost Vašich dotazů, abychom na ně mohli okamžitě reagovat.

Nově jsme pro větší přehlednost oddělili hlášení závad a nedostatků ve městě. Pro jejich ohlášení použijte elektronický formulář Hlášení závad a nedostatků, do kterého máte možnost vložit až tři ilustrační fotografie. Ohlášené závady budou řešeny pracovníky Technických služeb města. Prosíme, nevkládejte je již do této rubriky. Pokud je sem vložíte, budou administrátorem webu převedeny do Hlášení závad a nedostatků.

Děkujeme za pochopení

Vedení města


Postup zadávání a zodpovídání dotazů

Formulář pro vložení dotazu se objeví po kliknutí na níže uvedený text "Zobrazit/Skrýt formulář". Po zadání dotazu se zde zobrazí informační sdělení "Otázka byla úspěšně položena" potvrzující Vám vložení dotazu. Dotaz zde bude zveřejněn posléze až s odpovědí na něj.


 

V souladu s článkem 13 obecného nařízení Evropského parlamentu a rady (EU) 2016/679, o ochraně osobních údajů je:

  • správcem osobních údajů město Nové Město nad Metují, náměstí Republiky 6, 549 01 Nové Město nad Metují, tel.: 491 419 611, e-mail: posta@novemestonm.cz, datová schránka: qgfbxi4
  • pověřencem pro ochranu osobních údajů Ing. Vratislav Fröde
  • účelem zpracování vyřízení dotazu
  • kategorií příjemců osobních údajů návštěvník webových stránek města

Bližší informace

 

Stránka

Vážený pane starosto, vážení členové rady, zastupitelé Nového města nad Metují znepokojeni současným stavem projednávání věcí veřejných v našem městě Vás vyzýváme k neúčasti na diskusním večeru 28.1. 2020 v novoměstské sokolovně. Z průběhu předchozí diskuse je zcela jasné, že se jedná o provokaci vůči našim zastupitelům a snahu rozhádat občany města proti sobě. Nenechte se přinutit k ponižující tortuře ve špatně moderované a chaotické rozpravě, která má vyvolat náladu mezi lidmi o neschopnosti samosprávy řídit kvalifikovaně naše město. Organizátoři dobře vědí , že nelze diskutovat se stovkou lidí najednou a ke slovu se tím pádem dostávají ti s nejsilnějším hlasem a ti, kteří cílí na emoce a naštvanost lidí. Vážení zastupitelé, vyzýváme Vás jako naše představitele k aktivní prezentaci plánů města v nejbližší době, ale i dlouhodobých koncepcích. Nedávejte prostor demagogii a šíbrům okresního formátu a sami pořádejte dobře připravená projednávání a prezentace s prostorem pro občany a častěji sebevědomě nechávejte své plány požehnat vyjádřením občanů v hlasování. Vyhnete se tak situaci, kdy Vás budou lynčovat na setkáních podobných sokolovně nebo vydírat prostřednictvím takových webových stránek jako jsou odporné stránky novemesto com. V této souvislosti vás vyzýváme k podání trestních oznámení na autory příspěvků, které jsou sprosté a vyděračské a připomínají atmosféru blížící se sicilské mafie. Zkušenosti z jiných měst a obcí vedou k tomu nedávat prostor pro polomafiánské struktury, které tímto způsobem mohou ovládnout veřejný prostor na dlouhá léta. Proto Vás ještě jednou vyzýváme – Nepodceňujte současnou situaci a aktivně se postavte na odpor! Právě proto jsme Vás zvolili a proto máte naši důvěru ! Vážení zastupitelé vyjádřete se prosím k naší výzvě a dotazu zda se účastníte akce dne 28. 2. 2020 v Sokolovně. Mgr. Jan Souček Mgr. Eva Součková (Vloženo 21.01.2020)

Vážení manželé Součkovi,

reagovat na Váš podnět je velmi složité, protože oslovujete všechny zastupitele. Za ostatní zastupitele mluvit nemohu.

Jak jsem Vám již psal v osobním e-mailu, budu podmiňovat svoji účast na diskusním fóru podstatně lepší organizací vedení diskuse.

Toto diskusní fórum považuji za pokračování toho minulého, protože se plánovaná témata nestačila projednat.

Předpokládám, že další případná setkání s občany budou již v režii města.

S pozdravem

Petr Hable - starosta města Nové Město nad Metují, 21.01.2020
Při výjezdu z ulice Kosařova ve Spech na křižovatku s ulicí Na Drahách resp. V. Moravce je v obou směrech velice špatný výhled. Tato situace se mnohem zhorší v okamžiku, kdy před plakátovací plochou parkuje auto. Prosím o zvážení možnosti umístění zrcadla před nemovitost č.p. 3, aby výhled pro přijíždějící ve směru od hřbitova byl takový, aby se dalo bezpečně vjet na hlavní. Děkuji (Vloženo 16.01.2020)

Vážený pane Holbo,

děkujeme Vám za Váš podnět, který projednáme ve spolupráci s příslušným Dopravním inspektorátem PČR. Pokud bude navržené zrcadlo doporučeno umístit na cizím pozemku, projednáme také s vlastníkem pozemku.

S pozdravem

Ing. Libor Pozděna - vedoucí Odboru majetku města, 21.01.2020
Dobrý den. Hodně se mluví o ukončení činnosti soukromé firmy v bývalém arealu hotelu Metuj.Nenanadlo náhodou někoho se v případě pokud by k tomu došlo, se spojit s majiteli objektu a buď mu nabídnout financní pomoc za spoluúčast města v tomto zařízení ubytovávat potřebné obyvatelé města (doba čekání v Oáze je neúnosně dlouhá), nebo se stát spoluvlastníkem. V dalším případě uvažovat zda objekt neodkoupit pro potřeby města.Jestli si někdo všiml tak v našem městě chybí prostor pro více než sto účastníků. Určitě by to byla lepší investice než do přestavby kina které je pro různé společenské akce nevhodné. Hlavně po tom co se zrušila kavárna hojně navštěvovaná v zimních měsících důchodci a maminkami s malými dětmi. Mimo jiné by se také mohlo stát, že o případý objekt projeví zájem nějaký podnikavec v oboru ubytování a tím se město dostane na úroveň těch měst kde mají veliké problémy s kriminalitou ve středu obce.Byli bychom moc rádi aby se zastupitelé o toto více zajímali a projevili zájem o naše město, když už k tomu dostali mandát. Děkuji za odpověď ZH (Vloženo 16.01.2020)

Vážený pane Hanuši,

se zástupci majitele budovy Hotelu Metuj komunikujeme, ale situace je velmi komplikovaná. Ve spolupráci s Krajským úřadem Královéhradeckého kraje a ostatními městy nyní věnujeme všechny síly na řešení problémové situace našich občanů umístěných v Domově seniorů Metuj.

S pozdravem

Petr Hable - starosta města Nové Město nad Metují, 17.01.2020
Dobrý den, dovoluji si reagovat na dva problémy ve městě, a to : 1)Lávka pod zámkem. V zápise z rady města č.30 z 16.12.2019,se v bodě 3/11 uvádí,že bude podepsán dodatek č.2 na vypracování projektové dokumentace dané lávky,s termínem do 24.1.2020,přitom původní termín byl do 26.9.2019, takže doba vypracování projektové dokumentace má být 270 dnů (tj. 9 měsíců...)od podpisu smlouvy.Uvádí se,že důvodem bylo zdlouhavé projednávání návrhu zábradlí se státní památkovou péčí... Nebylo bývalo vhodné,použít stejný typ lávky,jako jsou realizované 2 lávky přes Metuji na cestě z Náchoda do Pekla? Ty slouží už řadu let, a ušetřil by se čas a jistě i peníze. Nabízí se otázka,„proč vymýšlet něco,co už vymyšlené je„? 2)Křižovatka u Papežů Je dobře,že v našem městě je už podstatná část komunikací opravena.Ale vyřešení pěší komunikace křižovatky u Papežů je nedostatečné.Ze tří směrů nejsou pro pěší vyznačené přechody,je s podivem že příslušné schvalovací orgány mohly takovou situaci zprovoznit.Vždyť chodci,zejména školní děti a senioři jsou tak vystaveni ohrožení života na křižovatce,která díky neexistujícímu obchvatu,plní funkci hlavní,frekventované městské křižovatky, kudy denně projede velké množství osobních aut,ale zejména těžkých nákladních aut.Ukazuje se, že v rámci pokračování úpravy této křižovatky by bylo vhodné osazení semaforů,pro regulaci dopravy ve špičkách. Navrhuji, aby orgány města u dané křižovatky urychleně prosadily v předstihu zejména realizaci přechodů pro pěší, dokud nedojde k tragédii. Ing.Antonín Vymetálek,CSc (Vloženo 15.01.2020)

Vážený pane inženýre,

dovolte mi odpovědět na vaše dva podněty. Nejprve k problematice křižovatky U Papežů. V otázce přechodů budeme kontaktovat vlastníka komunikace, což je Královehradecký kraj s žádostí o posouzení možnosti vybudovat v této křižovatce nové přechody pro chodce. Ohledně instalace světelné signalizace kontaktoval v prosinci 2019 předseda Dopravní komise Ing. Martin Prouza zástupce Dopravního inspektorátu Policie ČR Náchod. Ten má k této úpravě negativní stanovisko, a to z důvodu rozjezdových problémů těžkých vozidel v ul. 1 máje směrem do kopce. Další nepříznivou skutečností je nedostatek prostoru pro možné rozšíření počtu jízdních pruhů u komunikací ústících do této křižovatky. Město v rámci snahy o zvýšení bezpečnosti průjezdu touho křižovatkou plánuje v letošním roce nahradit stávající zrcadlo umístěné v křižovatce novým, které bude větší a vyhřívané, aby se nerosilo. Tím by mělo dojít k zlepšení rozhledových poměrů pro motoristy přijíždějící ve směru od Luštince.

U lávky pod zámkem je potřeba vnímat skutečnost, že se nachází v ochranném pásmu městské památkové rezervace a její vzhled proto musí být konzultován a následně i odsouhlasen památkáři. Z důvodu delší životnosti byla zvolena varianta s kovovými nosnými prvky, nikoliv celodřevěná. Realizace nové lávky proběhne v letošním roce.

S pozdravem

Ing. Libor Hovorka - místostarosta, 15.01.2020
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda je možné nějak upravit povrch pod "lanovkou" na dětském hřišti na Maleci. Začátek a dojezd lanovky je upraven, ale prostřední část, kde končí většina dětí je ve většině případů kdy i lehce sprchne bahnitá. Nešli by tam dát např. Umělý trávník či nějaká textilie. Všechny ostatní povrchy kolem ostatních atrakcí jsou upraveny velmi pěkně, kromě kolotoče, kde je stejný problém. A druhý dotaz týkající se stejného hřiště - nevešla by se vedle houpačky pro větší děti i houpačka pro mimina? Dotaz jsem psala už jednou cca 2 roky zpět a bylo mi řečeno, že se to projedná.... Děkuji za info Švarcová (Vloženo 13.01.2020)

Vážená paní Švarcová,

povrch pod lanovkou bude v jarních měsících, jakmile to počasí dovolí, upraven a doplněn o umělý trávník. Stejným způsobem dojde i k úpravě povrchu v bezprostřední blízkosti kolotoče. Ohledně dotazu na doplnění stávající herní sestavy SOKOLÍ VĚŽ o závěsnou houpačku s babysedákem Vám sdělujeme, že dle ČSN EN 1176 není možné tuto sestavu rozšířit o další sedák. Je nutné dodržet bezpečnostní odstup sedáku od sestavy. Břevno je zde vyrobeno s ohledem na tento rozměr. Prověříme, zda bude možné umístit v prostoru hřiště nový herní prvek - samostatnou houpačku s babysedákem dle platné legislativy.

S pozdravem

Bc. Alena Čečetková - referentka Oddělení rozvoje města, Odbor majetku města, 14.01.2020
Dobrý den, v ul.Johnova vedle prodejny Na Františku nesvítí veřejné osvětlení.Prosím o nápravu.Děkuji. (Vloženo 09.01.2020)

Vážená paní Hylská,

děkujeme Vám za upozornění. Informaci jsme postoupili vedoucímu Technických služeb města Nové Město nad Metují, p. Miroslavu Trojanovi, k zajištění opravy veřejného osvětlení.

S pozdravem

Simona Hoffmannová - referentka Odboru správy úřadu, 09.01.2020
Tak jsem se nikde nedozvěděl jak to dopadlo u nás ve meste s radary ? Zda-li došlo ke schválení 12.12.2019.S plánem na příští rok jak bylo zde uvedeno.Našel jsem pouze informaci o schválení dvou mericu rychlosti ve Spěch a Vrchovinach. Diky za vyjádření dlouhodobě problematiky u nás v Dobrusske ulici. (Vloženo 21.12.2019)

Vážený pane Zdeňku,

Zastupitelstvo města Nové Město nad Metují dne 12.12.2019 schválilo celý projekt týkající se zvýšení bezpečnosti silničního provozu, měřením nejvyšší dovolené rychlosti tzv. stacionárními radary, které poskytují důkazní materiál pro řízení o přestupku. Pro úplnost uvádím, že dne 17.12.2019 byl zveřejněn rozpočet na rok 2020 a ten konkrétně pod položkou 2299 obsahuje částku pro pořízení samotného zařízení. V současné době probíhá příprava na výběrové řízení, ze kterého vzejde dodavatel celého systému. Veškeré přípravy jsou nastaveny tak, aby pokud nedojde k zásadní komplikaci zejména ve stavebním řízení, nebo k odvolávání na průběh výběrového řízení ze strany např. neúspěšných dodavatelů, bude celý systém spuštěn v průběhu letních měsíců, a to v Novém Městě nad Metují ul. T. G. Masaryka, Náchodská, Nahořanská, Dobrušská, Halínská a v obcích Bohuslavice, Nahořany a Provodov-Šonov.

S pozdravem

Miloš Kratěna - vrchní strážník Městské policie Nové Město nad Metují, 07.01.2020
Dorý den,prosím o inormaci,zdali bude i nadále v provozu pro r.2020 Domov pro seniory Metuj v Novém Městě nad Metují. Děkuji a přeji hezký den. (Vloženo 02.01.2020)

Vážená paní Čermáková,

Královéhradecký kraj městu Nové Město nad Metují dne 19.12.2019 zaslal vyjádření k plánovanému ukončení provozu soukromého neregistrovaného zařízení Domova seniorů Metuj s.r.o., a to ke dni 15.03.2020. Vedení Domova seniorů Metuj žádnou oficiální informaci městu zatím nepodalo. Odbor sociálních věcí Královéhradeckého kraje uvedl, že situaci aktivně řeší a vyjednává se společností provozující toto soukromé zařízení. V Domově seniorů Metuj je ubytováno přibližně 60 osob, které budou v případě ukončení provozu potřebovat zajistit péči jinak. Královéhradecký kraj dále ve svém vyjádření přislíbil, že zajištění služeb bude v případě ukončení provozu koordinovat, a to především hledáním vhodných sociálních služeb v místech, kde senioři žili dříve, případně žijí jejich rodinní příslušníci. Z cca 60 klientů Domova seniorů Metuj je jen přibližně 8 z Nového Města nad Metují nebo spádových obcí. Většina je z jiných obcí a dokonce i jiných krajů. Krajský úřad Královéhradeckého kraje bude koordinovat umístění klientů do jiných zařízení (např. podle místa původního bydliště nebo bydliště příbuzných). Městské středisko sociálních služeb Oáza (dále jen "MSSS Oáza") bude ve spolupráci s Odborem sociálních věcí hledat řešení pro oněch cca 8 místních klientů. Není však v možnostech MSSS Oáza ani zájmu města převzít zodpovědnost za desítky seniorů z různých obcí napříč republikou.

S pozdravem

Mgr. Denisa Plšková - vedoucí Odboru sociálních věcí, 07.01.2020
Dobrý den, měla bych dotaz, zda je možné zjistit číslo mého starého řidičského průkazu, který jsem odevzdala loňského roku. Nepobývám v ČR, ale pokud by to bylo možné, moc ráda zavolám. S pozdravem, Klára U. (Vloženo 03.01.2020)

Vážená paní Uhnavá,

zjištění čísla již neplatného řidičského průkazu lze buď při osobní návštěvě žadatele (původního držitele daného ŘP) na kterémkoliv registru řidičů, a to samozřejmě s platným dokladem totožnosti nebo lze předmětnou informaci sdělit i jiné osobě než původnímu držiteli na základě úředně ověřené plné moci.

S pozdravem

Ing. Petr Kubala - vedoucí Oddělení dopravy a silničního hospodářství pověřený vedením Obecního živnostenského úřadu Odbor správní, 06.01.2020
Dobrý den. Opakovaně mám dotaz na to, zda je v legislativních, fyzických a mentálních silách města uspokojivě vyřešit problém s nedostatečnou kapacitou kontejnerů na tříděný odpad (nad restaurací Stop) a opakovaným (prakticky nepřetržitým) nepořádkem, který v jejich okolí vzniká právě z důvodů jejich nedostatečné kapacity? Očekával bych praktické fungující řešení a ne neustálé plané vysvětlování proč to nelze řešit a ujišťování o pravidelných kontrolách a úklidu (kdy řešíte důsledek a ne příčinu !). Pěnička (Vloženo 12.12.2019)

Vážený pane Pěničko,

problém s opakujícím se nepořádkem okolo kontejnerů na tříděný odpad je bohužel nejen na stanovišti nad restaurací Stop, ale i na jiných místech ve městě. Vedoucí Technických služeb našeho města společně s Oddělením životního prostředí proto vybrali několik stanovišť, kde se od nového roku 2020 zvýší počet sběrných nádob na plast a papír. Konkrétně jde o tato stanoviště: ul. Klosova - za klášterem, ul. Smetanova - Rehabilitace Falta, ul. Družební - nad restaurací Stop, ul. Boženy Němcové - za kinem a ul. Českých legií - parkoviště pod MěÚ. Po dokončení bytového domu v Březinkách (ul. Družební) a nastěhování nájemníků, bude po dohodě s firmou FATO zřízené další stanoviště kontejnerů na plasty a papír, které bude umístěno uvnitř tohoto sídliště. Kromě těchto opatření je nyní přijato časově omezené posílení svozu papíru, který bude probíhat ze všech stanovišť 2x týdně. Dosud se polovina stanovišť vyvážela jen 1x týdně. Navíc budou ode dne 20.12.2019 na stanovištích za restaurací Stop, za klášterem, U Luštince a u plynařů na Malecí přistaveny velké kontejnery na papír a lepenku.

S pozdravem

Ing. Libor Hovorka - místostarosta města Nové Město nad Metují, 19.12.2019

Stránka