Výzva pro vlastníky nemovitostí v záplavovém území

Záplavové území

Žádost o spolupráci při zpracování digitálního povodňového plánu města aktualizací Povodňových plánů vlastníků nemovitostí

Vážení vlastníci nemovitostí v záplavovém území,

obracíme se na Vás s žádostí o spolupráci při zpracování digitálního povodňového plánu města Nové Město nad Metují, jehož nedílnou součástí jsou „Povodňové plány vlastníků nemovitostí“.  Zpracování a aktualizaci povodňového plánu vlastníka nemovitosti ukládá každému vlastníkovi nemovitosti v záplavovém území vodní zákon.

Tímto bychom Vám chtěli, jakož i v minulosti, s vypracováním/aktualizací plánů pomoci, a proto je připraven k vyplnění formulář pro sběr základních informací. Údaje z formuláře budou sloužit jako základní podklad pro přípravu sil a prostředků potřebných pro řešení povodňového ohrožení či škod. Data obsažená ve formuláři budou zpracována pouze pro potřebu činnosti povodňového orgánu města.

Jelikož Vaše povodňové plány nemovitostí budou nedílnou součástí digitálního povodňového plánu města Nové Město nad Metují, který se v letošním roce zpracovává, žádáme Vás o odevzdání vyplněného formuláře, nahlášení změn nebo potvrzení stávajícího plánu vlastníka,  nejpozději do 21.06.2021. Formuláře je možné zaslat elektronicky na e-mailovou adresu marvanova@novemestonm.cz nebo hajek@novemestonm.cz nebo je osobně předat na Oddělení životního prostředí č. dveří 3.25 či podatelně MěÚ nebo zaslat na adresu Městského úřadu.

V případě nejasností, dotazů či ověření si povinnosti zpracování povodňového plánu Vaší nemovitosti se prosím obracejte na pracovníky Oddělní životního prostředí Martin Hájek, Ing. Ondřej Hanka.

Velice děkujeme za Vaši spolupráci.

Formulář PPVN

formulář PPVN.docx