Stavba roku Královéhradeckého kraje 2022

Stavba roku KHK 2022

o titul se uchází také novoměstská rezidence v Nerudově ulici

Každoročně v našem kraji vznikají stavby, které si zasluhují pozornost veřejnosti. Proto Královéhradecký kraj společně s Ministerstvem průmyslu a obchodu, Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, Českým svazem stavebních inženýrů, Českou komorou architektů a Svazem podnikatelů ve stavebnictví RSS Hradec Králové v letošním roce vypsalo již 19. ročník soutěže Stavba roku Královéhradeckého kraje. Do něho se v letošním roce přihlásilo příznačně 19 staveb veřejné infrastruktury i soukromých investorů. Soutěž konaná pod záštitou hejtmana Královéhradeckého kraje, Mgr. Martina Červíčka, brig. gen. v.v., si klade za cíl seznámit širokou odbornou i laickou veřejnost s úrovní současného stavebnictví, architekturou a projektování v Královéhradeckém kraji.

Jednou z přihlášených staveb pro letošní rok je také bytový komplex mezi ulicemi T. G. Masaryka a Nerudovou ulicí v Novém Městě nad Metují. Celkem 4 městské domy byly navrženy tak, aby co nejlépe využily potenciál výškového rozdílu terénu mezi oběma ulicemi. V prostoru mezi jednotlivými domy potom vzniklo malé náměstíčko. První podlaží bytových domů, je přístupné přímo z ulice a je využíváno pro občanskou vybavenost. Ve vyšších patrech je vybudováno celkem 24 bytů. Domy jsou sjednoceny bílou fasádou, přičemž dominantní prvek komplexu tvoří arkýř nad chodníkem T. G. Masaryka, jehož plocha byla inspirována grafikou Pieta Mondriana.

V loňském roce nejvíce zaujala porotce přestavba bývalého kina v Rychnově nad Kněžnou na moderní knihovnu, čestné uznání potom získala např. rekonstrukce kaple sv. Josefa ve Slavětíně na Trutnovsku, sportovní park U Svatých v Holohlavech nebo také proměna tubusu větrné elektrárny na Novém Hrádku v rozhlednu s infocentrem. Bude v letošním roce mezi vyhlášenými stavbami i stavba z Nového Města nad Metují?

Více informací o soutěži a přihlášených stavbách naleznete na Představujeme 19 staveb, které letos usilují o titul Stavba roku Královéhradeckého kraje 2022 | Královéhradecký kraj (kr-kralovehradecky.cz)

Datum vložení: 23. 8. 2022 13:20
Datum poslední aktualizace: 23. 8. 2022 13:24