Po slibném rozjezdu má Kácov opět červenou

Jsme stále tady a zpíváme, i když jen doma...

Hned prvního září jsme se po hlavě vrhli do nové sezóny. Chtěli jsme si vynahradit vše, co nám situace na jaře nedopřála a udělat co nevíce práce pro případ, že by se s přicházejícím podzimem naplnily prognózy a s nimi přišla i opatření komplikující naše společné setkávání. Začali jsme hned s laťkou poměrně vysoko – důsledně zopakovat Malou jazzovou mši Boba Chilcotta – nádhernou skladbu pro sbor, klavír, basovou kytaru a bicí.

Už na jaře jsme se shodli, že Jazzovka za nahrávku určitě stojí, a tak jsme napnuli všechny síly, abychom se hned v sobotu 18. září sešli v Bystrém v Eladě, kde bylo naše snažení navždy zaznamenáno. Že jsme to zvládli, patří veliký dík všem členům Smíšeného pěveckého sboru Kácov – vyzbrojeni desinfekcí, rouškami a zodpovědností zvládli celý nahrávací den bez ztráty kytičky. Za srdnaté výkony náleží však velký obdiv panu sbormistrovi, panu režisérovi i panu zvukaři. Chtělo to hodně trpělivosti a odhodlání a nezbývá než jim za veškerou péči poděkovat. Velké díky patří také muzikantům, se kterými jsme se v nahrávání sice o týden minuli (z technických důvodů museli doprovody nahrát předem ve studiu), ale v konečném výsledku tento časový posun určitě nikdo nepozná.

Po natáčení měl dle původního harmonogramu následovat festival v Mikulově. Ten byl postupně osekáván, až byl nakonec zrušen docela. Přišli jsme s náhradním plánem – spolu s několika sbory si uděláme koncert v Kutné Hoře. Jenže epidemiologická situace se postupně zhoršila natolik, že pan sbormistr místo repertoáru do Kutné hory připravil repertoár vánoční. Se začátkem října však přišla další komplikace – na pár týdnů se i s vánočními skladbami přesouváme do svých obýváků. Plně respektujeme nová pravidla a nikdo z členů Smíšeného pěveckého sboru Kácov nechce ohrozit kolegy zpěváky ani své blízké. Má-li být omezení společného zpívání prostředkem ke zpomalení šíření nového koronaviru, nezbývá nám než věřit, že bude účinné a potrvá co nejkratší dobu.

Za Smíšený pěvecký sbor Kácov Vám však už dnes můžeme slíbit, že neztratíme naději a s úsměvem na rtech budeme pilně cvičit i doma v obýváku, abychom se Vámi později mohli podělit o radost z hudby i bezva party na některém z koncertů. Vy, milí příznivci novoměstského sborového zpívání, nám na oplátku slibte, že se na sebe budete i přes roušky usmívat a že nás potom, až opět budeme moci zpívat, nenecháte na koncertovat pro prázdný sál.

Michaela Mináriková

Datum vložení: 16. 10. 2020 12:12