Hlášení městského rozhlasu

Vážení občané,
na tomto místě najdete souhrn hlášení městského rozhlasu pro aktuální období.
Rádi bychom Vás upozornili, že zde uvedené informace jsou pouze stručným shrnutím. Podrobnosti a mnoho dalších informací můžete na tomto webu najít v Kalendáři akcí, zprávách ze sekcí Koronavirus COVID-19Aktuální omezení a výstrahyZprávy z městaInformace z úřadu atd.
Dále máte možnost zaregistrovat svůj e-mail, na který Vám budeme zasílat pravidelný týdenní souhrn novinek z webu. V případě krizových informací novinky zasíláme dle potřeby i denně.
Přihlásit k tého službě INFORMACE E-MAILEM se můžete vlevo pod poslední položkou menu. Po vyplnění e-mailu a ověřovacího kódu nezapomeňte potvrdit své přihlášení kliknutím na odkaz, který Vám přijde na zadaný e-mail.

HLÁŠENÍ MĚSTSKÉHO ROZHLASU ZE DNE 12. - 18. dubna 2021

Nabídka brigády

Město Nové Město nad Metují nabízí možnost každodenní brigády na přechodech pro chodce v ul. přechody pro chodce v ulicích Komenského, T. G. Masaryka, Rašínova, 1. máje – Žižkovo náměstí. Brigáda je vhodná zejména pro aktivního důchodce, který zvládne jednu hodinu převádět školní mládež přes přechod pro chodce.  Pro bližší informace kontaktujte zástupce vrchního strážníka Městské police Nové Město nad Metují pana Josefa Pročka na telefonu 605 201 080.

Sčítání lidu, domů a bytů

Sčítání lidu, domů a bytů začíná o půlnoci z 26. na 27. března 2021. Do 11. května 2021 má každý možnost sečíst se online prostřednictvím elektronického formuláře. Kdo se nesečte online, má zákonnou povinnost od 17.4. do 11.5.2021 vyplnit a odevzdat listinný formulář. Jeho distribuci zajišťují sčítací komisaři.

Zápisy k povinné školní docházce proběhnou vzhledem k mimořádným opatřením v distanční podobě

Žádost mohou zákonní zástupci doručit v termínu od 01.04. do 30.04.2021 následujícími způsoby:

− do datové schránky školy,

− e-mailem s elektronickým podpisem zákonného zástupce,

− poštou (rozhodující je datum podání na poštu),

− osobním podáním ve škole.

Bližší informace naleznete na webových stránkách jednotlivých škol.

Zasedání Zastupitelstva města Nové Město nad Metují

Město Nové Město nad Metují informuje o konání řádného veřejného zasedání Zastupitelstva města Nové Město nad Metují, které se bude konat dne 29. dubna 2021 od 16:00 hodin v Kině 70 v Novém Městě nad Metují. Předem Vám děkujeme za dodržování rozestupů 2 m a vstup na zasedání pouze s respirátorem nebo chirurgickou rouškou.

Mimořádné testování na Covid-19 v Novém Městě nad Metují

Informujeme občany, že v Novém Městě nad Metují bude opět přítomen mobilní testovací tým, který vám může provést spolehlivý a bezplatný test na přítomnost viru SARS CoV-2 (koronavirus, COVID-19) v těle.

Testovací tým bude k dispozici ve středu 14. dubna 2021 od 14.00 do 16.00 h. v budově Kina 70 (bezbariérový přístup je ze zadní části objektu). Občané mají možnost nechat se bezplatně otestovat bez předchozího objednání, stačí jen přijít. Proveden bude vždy antigenní test a v případě pozitivity bude následně proveden na místě i PCR test. Výsledek antigenního testu je znám po cca 15 minutách. Celá akce probíhá ve spolupráci s náchodskou nemocnicí a jejím ředitelem RNDr. Janem Machem, hejtmanem Mgr. Martinem Červíčkem a Krizovým štábem Královéhradeckého kraje a Armádou ČR, za což jim velmi děkujeme!

Otvírací doba Městského úřadu se od 12. dubna 2021 vrací k normálu

Od pondělí 12. dubna 2021 se díky ukončení nouzového stavu může vrátit otvírací doba Městského úřadu ke klasickému režimu. Otvírací doba je tedy: pondělí – 8.00 – 17.00 h., úterý – 7.30 – 15.00 h., středa – 8.00 – 17.00 h., čtvrtek – 7.30 – 14.00 h., pátek – 7.30 – 14.00 h. (Oddělení dopravy a silničního hospodářství je v pátek uzavřeno z důvodu zpracování agend).

Prosíme občany, aby i nadále osobně vyřizovali jen neodkladné záležitosti, zvažte, zda vyřízení vaší záležitosti v prostorách Městského úřadu Nové Město nad Metují a s jeho zaměstnanci je možné řešit telefonicky nebo prostřednictvím e-mailu.

Komerční hlášení

Potravinářská firma KAND, s. r. o., Dobruška přijme do svých řad údržbáře potravinářských strojů. Nástup možný po dohodě, životopisy posílejte na email job@kand.cz,  více info na www.kand.cz