Mimořádná zpráva   UK flag   Informace 0 možnostech pomoci Ukrajině    UK flag

Centrum prevence Mandl bylo hostem na zasedáních

Měsíce březen a duben se u nás v centru nesly v duchu informování o naší práci a o tom, kam nás zavedla změna z původního Klubu Mandl na současné Centrum prevence Mandl

Vedoucí zařízení byla pozvána starostou a místostarostou na zasedání Rady města, které se konalo v pondělí 26. března. Vedoucí informovala vedení města o tom, jak v současné době zařízení funguje, s jakými organizacemi byla navázána spolupráce a jak konkrétně vypadá pomoc poskytovaná klientům, s čím nejčastějí se na nás klienti obrací a jaké služby mohou v centru bezplatně čerpat. Radní pozitivně ohodnotili výsledky dvouleté činnosti centra, poděkovali za výroční zprávu zařízení a vzali v potaz i tlumočenou potřebu, kterou vedoucí přinesla ze zkušeností z práce s klienty, a to podnět pro zřízení krizového bytu.

V dubnu byla vedoucí centra hostem na jednání Žákovského parlametnu. Zástupci škol si Mgr. Lenku Kulichovou pozvali, aby blíže vysvětlila změny v činnosti zařízení a zda či jakou formou nynější centrum pracuje s dětmi a mládeží. Vedoucí vysvětlila důvody, které vedly před 3 lety k transformaci zařízení, změně klientely a poskytovaných služeb. Ujistila parlament, že i nadále můžou žáci využívat anonymně tzv. základní sociální poradenství, kdy mohou do Mandlu přijít a pracovník centra je v rámci jedné schůzky vyslechne a poradí, co s danou těžkou situací dělat.

Účastí na zasedáních ale referování o našich výsledích neskončilo. V březnu jsme vydali Výroční zprávu za rok 2017, kterou můžete nalézt i na našich webových stránkách. Pořádali jsme také Den otevřených dveří, který splnil naše očekávání, a proto budeme "otevírat dveře" pravidelně každý rok. Také na konci dubna proběhla schůzka s Klubem seniorů.

Neusínáme na vavřínech. Uvědomujeme si, že nejlépe je naše práce vidět ne ve statistickách, ale i v životech našich občanů.

Mgr. Lenka Kulichová, vedoucí Centra prevence Mandl.

Datum vložení: 15. 5. 2018 0:00
Datum poslední aktualizace: 15. 5. 2018 0:00