Zásobník akcí města

ZÁSOBNÍK AKCÍ MĚSTA KE STAŽENÍ (233.67 kB)

Předkládáme Vám aktuální přehled - zásobník investičních akcí města.

Zásobník je jedním ze základních výstupů rozvojové strategie a najdete v něm veškeré akce, zlepšení a úpravy, které bychom rádi v našem městě uskutečnili. Zásobník vznikal postupně v průběhu uplynulých 20 let na základě návrhů, které předkládali občané, zastupitelé, radní, organizace města a odborné útvary městského úřadu. Zveřejněný seznam je živým dokumentem, který se bude průběžně měnit – ubývat budou akce již realizované a přibývat akce zařazené na základě rozhodnutí rady města.

Objem všech akcí zařazených v seznamu přesahuje částku 1,5 miliardy korun.  Je tedy zřejmé, že všechny akce není možné realizovat ihned a výběr konkrétních akcí k realizaci musí být v souladu s prioritami uvedenými ve strategickém rozvojovém  plánu a s finančními možnostmi města.

Hlavními cíli současného zavádění principů projektového řízení do investičního rozhodování města je přehlednější plánování akcí, snadnější a důslednější kontrola jejich realizace a zefektivnění práce oddělení rozvoje města, které je za plánování a realizaci investičních akcí zodpovědné.  Zároveň se vedení města, radě města i zastupitelům dostává do rukou nástroj, který umožní dlouhodobější plánování rozvojových aktivit a sestavování investičních výhledů na několik let dopředu.

Zásobník je členěn podle jednotlivých kategorií, ve kterých naleznete souhrn všech akcí, které by mohly být v budoucnu v našem městě realizovány. Každý námět má své identifikační číslo (sloupec vpravo) a je zahrnut jako projekt do počítačového programu, který město k evidenci a řízení projektů využívá. Osobou zodpovědnou za zásobník investičních akcí města je Ing. Libor Pozděna, vedoucí odboru majetku města.

Zveřejnění zásobníku je dalším krokem v naplňování programu, ke kterému se současné vedení města zavázalo. Občané mají právo na maximum informací o svém městě, o probíhajících investičních akcích i o rozvojových plánech.