Občan

Kontaktní informace

Město Nové Město nad Metují
náměstí Republiky 6
549 01  Nové Město nad Metují

E-mail
posta@novemestonm.cz

Telefon
491 419 611

Podrobný kontakt, úřední hodiny
 


Facebook Nové Město nad Metují

Rozklikávací rozpočet

Rozklikávací rozpočet

 

Počitadlo přístupů

Návštěvnost:

ONLINE: 45
DNES: 463
TÝDEN: 3619
CELKEM: 2094082

Univerzální překladač

Překlad (translations)

Czech English French German Italian Polish Russian Spanish

Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch
  • En français
  • Po polsku
Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Vážení občané,

vedení města i úřadu si velice váží Vašich podnětů, dotazů a připomínek, které nám zasíláte. Upozorňujeme, že tato rubrika není diskusní fórum! Slouží pouze k Vašim DOTAZŮM (na řešení konkrétních životních situací atd.) a odpovědím ze strany kompetentních osob, případně administrátora serveru. Na dotazy, které nebudou obsahovat jméno a příjmení včetně platné emailové adresy nebo na dotazy vulgární a urážlivé, si vyhrazujeme právo neodpovídat a ani je zde nezveřejňovat. Žádáme Vás také o stručnost a věcnost Vašich dotazů, abychom na ně mohli okamžitě reagovat.

Nově jsme pro větší přehlednost oddělili hlášení závad a nedostatků ve městě. Pro jejich ohlášení použijte elektronický formulář Hlášení závad a nedostatků, do kterého máte možnost vložit až tři ilustrační fotografie. Ohlášené závady budou řešeny pracovníky Technických služeb města. Prosíme, nevkládejte je již do této rubriky. Pokud je sem vložíte, budou administrátorem webu převedeny do Hlášení závad a nedostatků.

Děkujeme za pochopení

Vedení města


Postup zadávání a zodpovídání dotazů

Formulář pro vložení dotazu se objeví po kliknutí na níže uvedený text "Zobrazit/Skrýt formulář". Po zadání dotazu se zde zobrazí informační sdělení "Otázka byla úspěšně položena" potvrzující Vám vložení dotazu. Dotaz zde bude zveřejněn posléze až s odpovědí na něj.


 

V souladu s článkem 13 obecného nařízení Evropského parlamentu a rady (EU) 2016/679, o ochraně osobních údajů je:

  • správcem osobních údajů město Nové Město nad Metují, náměstí Republiky 6, 549 01 Nové Město nad Metují, tel.: 491 419 611, e-mail: posta@novemestonm.cz, datová schránka: qgfbxi4
  • pověřencem pro ochranu osobních údajů Ing. Vratislav Fröde
  • účelem zpracování vyřízení dotazu
  • kategorií příjemců osobních údajů návštěvník webových stránek města

Bližší informace

 

Z důvodu zamezení automatického vyplňování formulářů spamery a roboty odpovězte, prosím, na následující kontrolní otázku: Kolik je jedna plus jedna 

Stránka

Dobrý den, ráda bych se zeptala jak bude pokračovat výstavba chodníků v Dobrušské ulici. Již teď se pokládá asfalt na vozovce a bohužel není jak pořádně projít. Rádoby chodník je pouze vysypán vrstvou štěrku. S kočárkem nemožné projet. Musíme přenášet. Děkuji za odpověď kdy budou chodníky hotové. Nedovedu si představit mít tento stav při spuštění dopravy. (Vloženo 14.05.2019)

Vážená paní Kratěnová,
uvedení silnice do provozu se předpokládá dne 20.05.2019. Do této doby, dle vyjádření stavby, budou chodníky v ul. Dobrušská dokončeny. Po tomto datu by měly probíhat pouze drobné dokončovací práce (osetí, uhrabání, úklid staveniště apod).
S pozdravem

Ing. Petr Mach - referent Oddělení rozvoje města, Odbor majetku města, 16.05.2019
Dobrý den. Rád bych věděl, proč se zveřejňují nepravdivé informace ohledně přístupu k nemovitostem ze stavby komunikace Krčín-Spy? Na stránkách města je informace, že od 12. - 15.5. bude úplně uzavřen viadukt a do přilehlých ulic se normálně dostaneme. To ale není pravda! I chodci a maminky s kočárky mají velký problém se kamkoliv dostat. Myslím si, že by pravdivé informace předešly komplikacím. Děkuji Vacek (Vloženo 14.05.2019)

Vážený pane Vacku,
na webu města Nové Město nad Metují byla zveřejněna informace, kterou nám předal dodavatel stavby. Bylo sděleno, že chodcům bude průchod po celou dobu realizace pokládky živičných vrstev umožněn. Další omezení přístupu k Vašim nemovitostem není plánováno. Omlouváme se za způsobené komplikace.
S pozdravem

Ing. Petr Mach - referent Oddělení rozvoje města, Odbor majetku města, 16.05.2019
Dobrý den,již v únoru jsem se ptal na opravení výtluků v křižovatce k Albertu a stav komunikace je stále stejný,spíše horší. Je nějaký posun v jednání s majiteli pozemků,které by vedlo k opravě? Děkuji za odpověď.Dostál. (Vloženo 03.05.2019)

Vážený pane Dostále,

jelikož vlastníci komunikace na výzvu zástupců města Nové Město nad Metují nereagovali, vstoupila dne 16.04.2019 do jednání Městská policie Nové Město nad Metují. Zástupce obou vlastníků se podařilo přimět k jednání a dohodě, že si náklady na opravu rozdělí. Dle sdělení zástupců vlastníků, jeden již opravu odsouhlasil a druhý by měl tak učinit do dne 10.05.2019. Dle dostupných informací bude ihned poté oslovena odborná firma pro provedení opravy. Konkrétní datum opravy z důvodu enormního vytížení odborných firem, zabývajících se podobným druhem oprav, není zatím znám. Situaci podrobně sleduji a pravidelně se zástupců vlastníků dotazuji na další posuny v jednání.

S přáním hezkého dne

Miloš Kratěna - vrchní strážník Městské policie Nové Město nad Metují, 07.05.2019
Dobrý den, ráda bych se zeptala jak to bude se skateparkem na maleci.Denne si tam hraje 20 děti včetně mých. Zajímal by mě prosím termín opravy. Děti se tam chodí kazdy den divat jestli to je v provozu. Děkuji za odpověď. (Vloženo 02.05.2019)

Vážená paní Štěpánová,

na skateparku jsme z důvodu nutných oprav uzavřeli jednu překážku. Z důvodu státního svátku a následné dovolené některých pracovníků bude oprava provedena příští týden. Překážka byla uzavřena v pondělí dne 29.04.2019. Děkujeme Vám za pochopení.

S pozdravem

Miroslav Trojan - vedoucí Technických služeb města Nové Město nad Metují, 03.05.2019
Dobrý den, všiml jsem si že má městská policie nové vozidlo. Proto se ptám jestli starý vůz si ponechá. Pokud ano mohla by Městská policie více dohlížet na průjezd kamionů přes Husovo náměstí a celkově v našem městě (Vloženo 02.05.2019)

Vážený pane Kejzlare,

Městská policie Nové Město nad Metují (dále jen „MP“) bude nadále používat pouze jedno vozidlo. Naše původní bude zařazeno k Jednotce sboru dobrovolných hasičů Nové Město nad Metují. MP jej již bude využívat pouze jako vozidlo záložní a na výpomoc při zajišťování bezpečnosti na větších kulturních a sportovních akcí v Novém Městě nad Metují. Dále si Vás dovoluji odkázat na můj článek v nejnovějším čísle Novoměstského zpravodaje (tj. č. 5/2019), kde se mimo jiné věnuji i výměně vozidel.

Dohled nad dodržováním zákazu vjezdu nákladních vozidel přes centrum Nového Města nad Metují patří k prioritním úkolům našich strážníků a každý den řešíme a vyvádíme z města několik kamionů. Ovšem dle záznamů z Městského kamerového systému, které pravidelně vyhodnocujeme, není situace v centru tak kritická, jak byla v roce loňském, ale v současné době je situace daleko horší na Žižkově náměstí, které se stává pro řidiče nákladních vozidel, kteří nerespektují zákaz vjezdu doslova pastí, a proto se snažíme síly a prostředky rozdělit mezi obě tyto lokality.

S přáním hezkého dne

Miloš Kratěna - vrchní strážník Městské policie Nové Město nad Metují, 03.05.2019
Dobrý den, jak se ptal již tazatel níže na sečení trávy - i já silně pochybuji o správnosti sečení trávy nyní, v dobách absolutního sucha. Právě nyní je na Malecí prováděno sečení, a to téměř všude, ačkoli tráva není vůbec vzrostlá a díky suchu po sečení patrně jen zajde. Už vloni jsme tu měli díky sečení všude jen seno, poušť a prach! Že někde vykvete pampeliška není důvod k sečení trávy! Nechceme tu mít všude zase jen žluté seno, stačí že neustále jen všude kácíte stromy a keře, město nemusí být přeci jen mrtvá prázdná poušť bez zeleně! (Vloženo 25.04.2019)

Vážený pane Hustáku ml.,

děkujeme Vám za Váš podnět, který jsme předali ke zvážení vedoucímu Technických služeb města Nové Město nad Metují (dále jen „TS“), p. Miroslavu Trojanovi. V případě potřeby se něho, prosím, obraťte přímo, a to na tel.: 605201091. Vedoucí TS nás zároveň informoval, že v lokalitách, kde se objevuje obdobná kritika občanů, bylo sečení zelených ploch zastaveno.

S pozdravem

Simona Hoffmannová - referentka Odboru správy úřadu, 26.04.2019
Dobrý den. Nejde o žádný dotaz, ale. Dnes jsem šel z Pekla do města a v jednom místě těžby dřeva jsou natažená lana, která slouží k manipulaci s kmeny stromů. Ta lana jsou poměrně nízko přes cestu (cca 2,5 metrů max.) a nejsou nijak zvlášť označená. Obávám se, že pokud zde pojede cyklista, tak může dojít k velmi nebezpečnému úrazu. Lana by měla mít zajisté nějaké označení dle bezpečnostních předpisů. A zodpovědnost musí být na straně firmy, která ty práce v místě provádí. (Vloženo 22.04.2019)

Vážený pane Macku,

děkujeme Vám za Váš podnět, který přeposíláme vlastníkovi lesa, tj. Statky Bartoň, s.r.o., s upozorněním na zajištění lepšího značení prováděné těžby. Dále jsme Váš podnět zaslali na vědomí příslušnému orgánu státní správy, tj. Oddělení životního prostředí MěÚ Nové Město nad Metují.

S pozdravem

Simona Hoffmannová - referentka Odboru správy úřadu, 25.04.2019
Dobrý den, můžu se zeptat, podle čeho posuzujete, že je potřeba posekat trávu? Chápu, že někdy může být vysoká, ale proč sečete trávu, kde už teď v dubnu jsou vyschlé fleky mrtvé trávy (např. Malecí kolem domu 851) a zbylá tráva se nestihla ani rozrůst a vy ji už kosíte. Tímto způsobem nebude mít letos ani šanci vyrůst a doplnit místa, kde vloni tráva chcípla a zničení se bude jen rozšiřovat... (Vloženo 24.04.2019)

Vážená paní Švarcová,
zahájili jsme sečení trávy tento týden, pozemky podél chodníku do Vrchovin a v části Malecí, kde se seče pouze místy, kde je tráva vyšší. V místech, kde je sucho nebo pod stromy, nesečeme. Dále se zahájily práce na zelených pásech v centru města a pozemky na sídlišti Luštinec. Další pozemky budou sečeny dle situace na místě. Vzhledem k velkému množství zatravněných ploch a zelených pásů podél komunikací je nutné sečení trávy zahájit, abychom se včas dostali na všechny pozemky.
S pozdravem

Miroslav Trojan - vedoucí Technických služeb města Nové Město nad Metují, 25.04.2019
Dobrý den, v ulici Husova a na Bořetíně jsou prováděny výkopové práce a pokládání nějaké sítě. Můžete mi sdělit o jaké sítě se jedná a zda to bude mít vliv na okolí výkopů. Děkuji (Vloženo 13.04.2019)

Vážený pane Koláčku,
v ulicích Husova a Na Bořetíně provádí firma N_SYS s.r.o. ukládání chrániček pro vedení budoucích optických - telekomunikačních kabelů firmy. Také je do výkupu přidávaná chránička města pro budoucí vedení optických kabelů - např. městského rozhlasu. Uložení optiky do země nebude mít vliv na přilehlé okolí. Po uložení chrániček pro budoucí optiku budou pozemky navráceny do původního stavu s termínem dokončení do dne 10.05.2019.
S pozdravem

Ing. Simona Vojnarová - vedoucí Oddělení rozvoje města, Odbor majetku města, 18.04.2019
Občanský zákoník z r.2014 jeho platnost a sousedské vztahy, který by měl platit i v N.Městě nad Metují. Bydlíme [osobní údaj odstraněn] od poloviny r.1981 v N.Městě 45 roků.Sousedské vztahy nebyly špatné až do smrti souseda vedle nás. Jeho syn hospodský z Náchoda začal hospodařit po svém bez ohledu na sousedské vztahy. Přitom tady nebydlí a ani není občanem města, dům pronajímá. Za naším domem stojí garáž, která byla kolaudována v r. 1986 a řádně za ní placena daň, včetně platby geodesii za zaměření, máme doklady. Nepořádkem ve státní správě není zanešena v katastru. Soused nechal zasadit cca před 20 roky smrky 1 metr od společné hranice, druhý 2,1 metrů a túje těsně k hranici. Dnes již jeden je velký 8 m a druhý cca 12 metrů, jejichž kořeny zdvihají základy garáže a praská stěna. Kopii dopisu sousedovi, jsme zaslali na Městský úřad. Reakce souseda byla zda se nejedná o černou stavbu a další nedala na sebe dlouho čekat.U něho pracují od loňského září dělníci, kteří se chovají jako na staveništi a né v občanské zástavbě. Teď nechal zasázet u našeho plotu 32 tují cca 40 cm od našeho plotu, kde by neprošlo ani dvouleté děcko.Přitom občanský zákoník říká túje do 3 metrů výšky musí být 1,5 metrů od společné hranice, vyšší tři metry od hranice.Když začali dělníci kopat díry a sázet túje obrátili jsme se na starostu měst.úřadu a státní polici, ale nadarmo. Nikoho to nezajímá. Za 5 let tůje, které jsou cca 3 metry od našeho domu v protipožární proluce zapřičiní tmu v přízemí a zanikne náš květ.záhonek a zničí plot. Tyto túje nebude moci ošetřovat a ani stříhat.Máme fotografie jak se o své túje stará. Proto se ptáme kdo zodpovídá za dodržování OBČANSKÉHO zákoníku. Nebo jen si někdo nechce dělat problémy a řešit to. Občan si musí shánět právníky a psát žaloby za nemalé peníze. Proč v jiných městech to řeší jinak? Proč zákon platí jen pro někoho? Myslím, že správa města by se měla řídit rozsudkem Nejvyššího soudu sp.zn. 1554/2018 z 27.11.2018. Občanský zákoník, který výše uvedené řeší, nikoho zřejmě ve městě nezajímá. Soused když přijede tak nás přehlíží na doporučené dopisy nereaguje., hřeší na to, že jsme r. 1938, 1940 a dloho již nebudeme a pak zase nějak. Kdo tomu nevěří, ať se příjde podívat do [osobní údaj odstraněn]. Vitverovi (Vloženo 16.04.2019)

Vážení Vitverovi,

k Vašemu dotazu uvádíme, že za dodržování ustanovení občanského zákoníku odpovídají osoby, kterých se jednotlivá ustanovení tohoto zákoníku týkají. Jelikož občanský zákoník je soukromoprávní normou, nepřísluší případné postihy za porušení jím stanovených povinností řešit správním orgánům (MěÚ Nové Město nad Metují). V případě, že ze strany Vašeho souseda není respektována úprava tzv. sousedský práv, týkající se výsadby rostlin u hranice pozemků apod., je nutné v případě, že soused nereaguje na Vaše písemné výzvy k tomu, aby se takového chování zdržel, věc řešit soudní cestou. To je patrné i z rozsudku, na který ve Vašem dotazu odkazujete. Jak jsme se Vám již opakovaně snažili telefonicky vysvětlit, skutečně to není tak, že bychom záležitosti Vámi popisované výsadby dřevin na sousedním pozemku nechtěli řešit, ale řešení těchto soukromoprávních záležitostí nám nepřísluší.

S pozdravem

Mgr. Lucie Šímová - právnička města Nové Město nad Metují, 17.04.2019

Stránka