Občan

Kontaktní informace

Město Nové Město nad Metují
náměstí Republiky 6
549 01  Nové Město nad Metují

E-mail
posta@novemestonm.cz

Telefon
491 419 611

Podrobný kontakt, úřední hodiny
 


Facebook Nové Město nad Metují

Rozklikávací rozpočet

Rozklikávací rozpočet

 

Počitadlo přístupů

Návštěvnost:

ONLINE: 7
DNES: 73
TÝDEN: 5547
CELKEM: 2507312

Univerzální překladač

Překlad (translations)

Czech English French German Italian Polish Russian Spanish

Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch
  • En français
  • Po polsku
Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Vážení občané,

vedení města i úřadu si velice váží Vašich podnětů, dotazů a připomínek, které nám zasíláte. Upozorňujeme, že tato rubrika není diskusní fórum! Slouží pouze k Vašim DOTAZŮM (na řešení konkrétních životních situací atd.) a odpovědím ze strany kompetentních osob, případně administrátora serveru. Na dotazy, které nebudou obsahovat jméno a příjmení včetně platné emailové adresy nebo na dotazy vulgární a urážlivé, si vyhrazujeme právo neodpovídat a ani je zde nezveřejňovat. Žádáme Vás také o stručnost a věcnost Vašich dotazů, abychom na ně mohli okamžitě reagovat.

Nově jsme pro větší přehlednost oddělili hlášení závad a nedostatků ve městě. Pro jejich ohlášení použijte elektronický formulář Hlášení závad a nedostatků, do kterého máte možnost vložit až tři ilustrační fotografie. Ohlášené závady budou řešeny pracovníky Technických služeb města. Prosíme, nevkládejte je již do této rubriky. Pokud je sem vložíte, budou administrátorem webu převedeny do Hlášení závad a nedostatků.

Děkujeme za pochopení

Vedení města


Postup zadávání a zodpovídání dotazů

Formulář pro vložení dotazu se objeví po kliknutí na níže uvedený text "Zobrazit/Skrýt formulář". Po zadání dotazu se zde zobrazí informační sdělení "Otázka byla úspěšně položena" potvrzující Vám vložení dotazu. Dotaz zde bude zveřejněn posléze až s odpovědí na něj.


 

V souladu s článkem 13 obecného nařízení Evropského parlamentu a rady (EU) 2016/679, o ochraně osobních údajů je:

  • správcem osobních údajů město Nové Město nad Metují, náměstí Republiky 6, 549 01 Nové Město nad Metují, tel.: 491 419 611, e-mail: posta@novemestonm.cz, datová schránka: qgfbxi4
  • pověřencem pro ochranu osobních údajů Ing. Vratislav Fröde
  • účelem zpracování vyřízení dotazu
  • kategorií příjemců osobních údajů návštěvník webových stránek města

Bližší informace

 

Stránka

Dobrý den, po komplikacích s využitím kasáren se chci optat, zda Město nějak řešilo stav a budoucnost dalšího prázdného areálu a to budovu bývalé textilky Vatela? Viděl jsem, že se areál trochu pronajímá, ale celkově velmi chátrá. Děkuji za odpověď. (Vloženo 01.03.2019)

Vážený pane Netíku,

areál bývalé textilky Vatela je na rozdíl od kasáren soukromým majetkem. Město proto nemá možnost přímo ovlivňovat technický stav a využití budov v tomto areálu.

S pozdravem

Ing. Libor Hovorka - místostarosta města Nové Město nad Metují, 01.03.2019
Dobrý den,bude někdo opravovat výtluky v křižovatce k Albertu? Vzhledem k problematice pozemků a vlastnických práv by stálo za úvahu již o tom začít přemýšlet. Zvláště,když nám tady vyrostlo nové obchodní centrum.Děkuji za odpověď. (Vloženo 22.02.2019)

Vážený pane Dostále,

děkujeme Vám za Váš podnět, který se týká pozemků, které nejsou v majetku města Nové Město nad Metují. V současné době o celkové rekonstrukci vjezdu jednají vlastníci těchto pozemků s vlastníkem nového obchodního centra „Nákupního parku Nové Město nad Metují“, kterým je společnost Czech Retail Project Gamma k.s. Bližší informace týkající se konkrétního data rekonstrukce prozatím nejsou známy. Opravu budeme urgovat.

S pozdravem

Miroslav Trojan - vedoucí Technických služeb města Nové Město nad Metují, 27.02.2019
Prosím,bylo by možné v Dobrušské ulici ve směru na Spy upravit nástupiště na autobusové zastávce?Je tam kousek dláždění pro nástup,ale výstup je do měkké hlíny,pro kočárky a nákupní tašky s kolečky je absolutně nemožné z toho vyjet.Děkuji za odpověď a přeji hezký den. (Vloženo 20.02.2019)

Vážená paní Janoščáková,

zpevněná plocha nástupiště v Dobrušské ulici ve směru na Spy bude pracovníky Technických služeb města prodloužena během  jarních měsíců 2019.

S pozdravem

Ing. Simona Vojnarová - vedoucí Oddělení Rozvoje města, Odbor majetku města, 21.02.2019
Dobrý den,jakým způsobem řešíte špatné parkování ve městě? Chápu, že místa je stále méně,ale dodržování správného stání a jeho kontrola mě trochu zaráží. Stání v křižovatkách a před značkou stání na chodníku. Kolikrát jsem byl svědkem, že hlídka MP projede bez povšimnutí dál. Dále apeluji na zřízení retardérů v ulici Malecí. Dost často to tu vypadá jako na závodní dráze a sídliště je plné malých dětí. (Vloženo 19.02.2019)

Vážený pane Nováku,

přestupek spočívající ve špatném parkování je nešvar, se kterým bojuje každé město. V Novém Městě nad Metují máme zmapováno, že každý večer špatně zaparkuje 400 řidičů a není tedy v silách žádného represivního orgánu tyto řidiče postihnout. Naše snaha tedy spočívá v sankcionování těch přestupků, kterými je značně ohrožena bezpečnost silničního provozu a tyto přestupky vymýtit. Pravidelně jich každý měsíc řešíme i několik desítek. Vozidlo Městské policie není pokaždé na hlídkové službě, ale velmi často jede městem k ohlášenému případu a v takové situaci nemůže zastavovat a řešit množství přestupků. Samozřejmostí je, že ke všem událostem nejedeme se zapnutým majákem. Pokud je vozidlo na hlídkové službě, k řešení přestupků, které ohrožují bezpečnost, nebo poškozují veřejnou zeleň a chodníky dochází vždy. Ovšem i zde musím upozornit, že o skutečnosti jestli se stal přestupek, rozhoduje vždy strážník na místě podle konkrétní situace a musí přihlédnout k faktu, aby byla naplněna podstata přestupku nejenom formální, ale i materiální spočívající právě v nebezpečnosti přestupku.

Samotný retardér pokládám z hlediska bezpečnosti za vynikající prvek, ale v hustě zastavěném území se používá zřídka, neboť přejezdy vozidel přes retardér způsobují hluk na který si poté občané stěžují a i v Novém Městě nad Metují již muselo dojít k demontáži retardérů. Přesto Váš podnět předám k posouzení Odboru majetku města, který může za vlastníka komunikace, kterým je Město Nové Město nad Metují podat žádost na příslušné orgány k posouzení. 

S pozdravem

Miloš Kratěna - vrchní strážník Městské policie Nové Město nad Metují, 20.02.2019
Dobrý den, doslechl jsem se o přípravě výstavby nové komunikace v Krčíně vedené v blízkosti železniční trati v oblasti bývalé cihelny. Jde-li o pravdivou informaci, kde lze získat více bližších podkladů? Děkuji za odpověď a přeji hezký den. (Vloženo 28.01.2019)

Vážený pane Zachu,

jedná se o mylnou informaci. Uvedená komunikace je v majetku města a žádná její zásadní rekonstrukce není v rámci schváleného rozpočtu na rok 2019 plánována. Případné dotazy prosím směřujte na můj tel.: 731 411 657.

S pozdravem

Ing. Libor Pozděna - vedoucí Odboru majetku města, 30.01.2019
Dobrý den, je pravdou, že v tomto městě bují radniční klientelismus vůči některým občanům? (Vloženo 29.01.2019)

Vážený pane Šrámku,

žádné jednání pracovníků Městského úřadu Nové Město nad Metují nebo vedení města Nové Město nad Metují, které by naplňovalo znaky tzv. "klientelismu", nebylo v minulosti ani v současnosti zaznamenáno.

S pozdravem

Petr Hable - starosta města Nové Město nad Metují

Petr Tyč - tajemník Městského úřadu Nové Město nad Metují

30.01.2019
Dobrý den, chtěla bych poprosit, zda by Město mohlo zveřejnit na všech dostupných místech, že venčení psů po městě je dovoleno pouze v případech, kdy jsou tito uvázáni na vodítku! Sama jsem také pejskař a v sobotu při procházce po Františku na našeho boloňáčka vlítnul velký pes bez vodítka. Požádala jsem jeho paní, která byla o 50 metrů dále, aby si toho svého stále dorážejícího přivolala. Odpověděla mi, že je to jenom štěně (mně to štěně bylo nad kolena) a i když se poté snažila, nebyla schopná si psa přivolat. Já i můj pes jsme z toho byli dost vystrašení, ještě teď se při tomto psaní klepu. Druhý den jsme tedy šli na procházku na druhou stranu a tam jsme zase potkali volného psa a žádný majitel nebyl široko daleko. Minulý týden zase o ulici výš, kde mají dva psy typu buldok přijížděl majitel a na dálku si otevíral bránu dálkovým ovládáním, samozřejmě, že psi byli puštěni a vyběhli na nás. Prostě procházky, které dřív bývaly takovým relaxem, vypadají nyní tak, že sleduji na dálku, jestli se někde neobjeví volně pobíhající pes. Chápu, že se může stát, že pes uteče. Ale mělo by být přece jasné, že pokud svého psa neovládám, tak ho nepouštím z vodítka! Děkuji (Vloženo 28.01.2019)

Vážená paní Vacková,

souhlasím s Vámi, že chování některých chovatelů je značně nezodpovědné. Přestupky spočívající s volným pohybem psů na veřejných prostranstvích, kde je tento pohyb zakázán vyhláškou, řeší Městská policie Nové Město nad Metují téměř denně. Často nás také zaměstnávají zatoulaní psi, které musíme mnohdy i náročným způsobem odchytávat. Chovatelům za volný pohyb psa hrozí nejenom sankce, ale rovněž musí hradit i škodu, kterou jejich zvíře způsobilo. Pokud se budete znovu cítit ohrožena volně pobíhajícím psem, můžete se obrátit na linku 156 nebo tel.: 605 201 093 a naši strážníci se Vám budou snažit pomoci. Této problematice se budu rovněž věnovat v příštím čísle Novoměstského zpravodaje.

S pozdravem

Miloš Kratěna - vrchní strážník Městské policie Nové Město nad Metují, 29.01.2019
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda semafor na náměstí tam bude už napořád nebo zda bude odstraněn, případně kdy. Děkuji a přeji hezký den, Eva Záhrobská (Vloženo 27.01.2019)

Vážená paní Záhrobská,

dopravní omezení na žádost Ředitelství silnic a dálnic ČR (správa Hradec Králové) je povoleno Krajským úřadem Královéhradeckého kraje, Odbor dopravy a silničního hospodářství, na dobu přechodnou. V povolení je uveden listopad 2019. V tomto úseku proběhnou geofyzikální průzkumy vč. dalších doprovodných měření s následným vyhodnocením a navrženým opatřením za účelem stabilizování podloží tak, aby nedocházelo k poškozování všech staveb, které jsou na skalním masivu postaveny.

S pozdravem

Ing. Libor Pozděna - vedoucí Odboru majetku města, 28.01.2019
Dobrý den, rád bych se zeptal na harmonogram letošní opravy Rezeckého mostu. Od kdy do kdy bude průjezd uzavřen? Děkuji (Vloženo 17.01.2019)

Vážený pane Pěničko,

dle vyjádření zhotovitele nového Rezeckého mostu je předpoklad, že zahájí stavební práce ode dne 08.04.2019. Nejprve dojde ke zhotovení provizorní lávky (pouze pro pěší) a přeložení inženýrských sítí, jedná se o 3 - 4 týdny. Doba, po kterou se bude ještě moci jezdit přes most, bude záviset na stavbyvedoucím a technologických postupech. Na přelomu měsíců duben, květen 2019 budou zahájeny bourací práce stávající mostní konstrukce a po té bude zahájena výstavba nového mostu. Stavební činnost potrvá do konce září 2019.

S pozdravem

Ing. Libor Pozděna - vedoucí Odboru majetku města, 18.01.2019
Kdy konečně bude opravena cesta od smrku (potraviny Verner) do ulice Nad Stadionem ? Jsou zde velké díry. (Vloženo 17.01.2019)

Vážený pane Machu,

vzhledem k tomu, že rekonstrukce této místní komunikace není zařazena do rozpočtu pro rok 2019, Technické služby města Nové Město nad Metují zajistí pouze opravy výtluků. Do doby, než bude zahájen provoz obalovny a výroba živičné směsi, budou nejhorší výtluky provizorně opravovány náhradním materiálem, tzn. studenou obalovanou směsí.

S pozdravem

Miroslav Trojan - vedoucí Technických služeb města Nové Město nad Metují, 18.01.2019

Stránka