Občan

Kontaktní informace

Město Nové Město nad Metují
náměstí Republiky 6
549 01  Nové Město nad Metují

E-mail
posta@novemestonm.cz

Telefon
491 419 611

Podrobný kontakt, úřední hodiny
 


Facebook Nové Město nad Metují

Rozklikávací rozpočet

Rozklikávací rozpočet

 

Počitadlo přístupů

Návštěvnost:

ONLINE: 35
DNES: 1114
TÝDEN: 10949
CELKEM: 2469121

Univerzální překladač

Překlad (translations)

Czech English French German Italian Polish Russian Spanish

Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch
  • En français
  • Po polsku
Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Vážení občané,

vedení města i úřadu si velice váží Vašich podnětů, dotazů a připomínek, které nám zasíláte. Upozorňujeme, že tato rubrika není diskusní fórum! Slouží pouze k Vašim DOTAZŮM (na řešení konkrétních životních situací atd.) a odpovědím ze strany kompetentních osob, případně administrátora serveru. Na dotazy, které nebudou obsahovat jméno a příjmení včetně platné emailové adresy nebo na dotazy vulgární a urážlivé, si vyhrazujeme právo neodpovídat a ani je zde nezveřejňovat. Žádáme Vás také o stručnost a věcnost Vašich dotazů, abychom na ně mohli okamžitě reagovat.

Nově jsme pro větší přehlednost oddělili hlášení závad a nedostatků ve městě. Pro jejich ohlášení použijte elektronický formulář Hlášení závad a nedostatků, do kterého máte možnost vložit až tři ilustrační fotografie. Ohlášené závady budou řešeny pracovníky Technických služeb města. Prosíme, nevkládejte je již do této rubriky. Pokud je sem vložíte, budou administrátorem webu převedeny do Hlášení závad a nedostatků.

Děkujeme za pochopení

Vedení města


Postup zadávání a zodpovídání dotazů

Formulář pro vložení dotazu se objeví po kliknutí na níže uvedený text "Zobrazit/Skrýt formulář". Po zadání dotazu se zde zobrazí informační sdělení "Otázka byla úspěšně položena" potvrzující Vám vložení dotazu. Dotaz zde bude zveřejněn posléze až s odpovědí na něj.


 

V souladu s článkem 13 obecného nařízení Evropského parlamentu a rady (EU) 2016/679, o ochraně osobních údajů je:

  • správcem osobních údajů město Nové Město nad Metují, náměstí Republiky 6, 549 01 Nové Město nad Metují, tel.: 491 419 611, e-mail: posta@novemestonm.cz, datová schránka: qgfbxi4
  • pověřencem pro ochranu osobních údajů Ing. Vratislav Fröde
  • účelem zpracování vyřízení dotazu
  • kategorií příjemců osobních údajů návštěvník webových stránek města

Bližší informace

 

Stránka

Dobrý den, prosím o upřesnění mého předpokladu, že je tělocvična při ZŠ Komenského stavěna z dotačních prostředků EU? Zaslechl jsem, že je stavěna z rozpočtu N.Města, což se mě nechce ani věřit. Jaké rozměry bude tělocvična mít? Přibude další malá tělocvična, nebo konečně bude možnost postavit plnohodnotné florbalové hřiště, když sportovní hala není. Děkuji, Dvořáček. (Vloženo 06.08.2018)

Vážený pane Dvořáčku,

přístavba tělocvičny je financována z rozpočtu města Nové Město nad Metují a dotace z Královéhradeckého kraje ve výši 1,5 mil Kč. Během 10 let se bohužel nepodařilo nalézt dotační titul, ze kterého by bylo možné tělocvičnu částečně financovat. Tělocvična je určena především pro zajištění výuky tělesné výchovy. Stávající tělocvična byla z prostorových a hygienických důvodů nevyhovující. Vnitřní rozměr tělocvičny je 24 x 13 m. Rozměry jsou limitovány pozemkem určeným pro výstavbu.

S pozdravem

Ing. Petr Mach - referent Oddělení rozvoje města, Odbor majetku města, 07.08.2018
Dobrý den, dnes jsem v Náchodě vyslechl příběh o tom, že jakási referentka na radnici v Novém Městě nad Metují obdržela speciální odbor za speciální služby za 35 000,- měsíčně? (Vloženo 02.08.2018)

Vážený pane Šrámku,

na Vaši nepříliš jasnou otázku zasílám jasnou odpověď. Příběh, který jste v Náchodě vyslechl, není pravdivý, neboť žádný speciální odbor se speciálními službami na MěÚ v Novém Městě nad Metují není.

S pozdravem

Bc. Petr Tyč - tajemník, 06.08.2018
Dobrý den. Zajímalo by mě, z jakého důvodu bude konec nového chodníku v Krčíně v ulici Nahořanská za autobusovou zastávkou asfaltový, když celý úsek od křižovatky u Papežů je pokladen zámkovou dlažbou. Bylo myšleno také trochu na estetický vzhled? Bude to vypadat jako v Kocourkově,kus zámková dlažba, cca 50 metrů asfalt a dále navazuje další dlažba v ulici Příčná. Toto mi hlava nebere! Předem děkuji za vysvětlení.Ivana Holicsová Citová (Vloženo 31.07.2018)

Vážená paní Holicsová Citová,

oprava chodníku asfaltem, který v současné chvíli probíhá na konci úseku, je po provedení přeložky vrchního vedení NN společností ČEZ pouze dočasná. V současné době se zpracovává projektová dokumentace "Stavební úpravy chodníků v ulici Na Strážnici a Nahořanská v Novém Městě nad Metují". Vámi zmiňovaný úsek chodníku je v této projektové dokumentaci zahrnut, celý chodník bude v budoucnu vydlážděn zámkovou dlažbou. Realizace tohoto úseku je v plánu v koordinaci se stavbou „Silnice II/285 - Jaroměř - Nové Město nad Metují“ v roce 2019.

S pozdravem

Alena Čečetková - referentka Oddělení rozvoje města, Odbor majetku města, 01.08.2018
Dobrý den, rád bych upřesnil informaci, která zde byla zveřejněna dne 11. 7. 2018 jako odpověď manželům M. ohledně vaření, resp. nevaření v "kasárnách" od září tohoto roku. Mohu zodpovědně prohlásit, že technické zařízení tamní kuchyně odpovídalo všem hygienickým předpisům i všem technickým normám. Že je zařízení staršího data je pravda, protože v převážné míře pochází z druhé poloviny devadesátých let minulého století, byť bylo z části obměněno. A pracovníci hygieny, kteří režim v kuchyni kontrolovali alespoň 4× do roka, neměli k technickému zařízení žádné připomínky. To lze dokladovat zápisy, které byly ke každé kontrole provedeny. Pokud se nějaké připomínky objevily, byl příčinou lidský faktor. Tolik na vysvětlení, protože bych byl velice nerad, aby podaná informace vyzněla tak, že se jak pro žáky školy, tak pro veřejnost vařilo v podmínkách, které neodpovídaly hygienickým standardům. Ing. Jaromír Holeček (Vloženo 23.07.2018)

Vážený pane Ing. Holečku,

děkujeme Vám za Vaši reakci na zveřejněnou odpověď ze dne 11.07.2018 týkající se stravování ve školní jídelně v areálu bývalých kasáren.

S pozdravem

Simona Hoffmannová - referentka Odboru správy úřadu, 24.07.2018
Dobrý den, zajímalo by mě a jisté občany ulice přibyslavské, proč jezdí tak obrovské autobusy na Přibyslav a zpět , každý den, nekolikrát stále prázdné, jaký význam vyjadřují. Akorát ničí silnice, které jsou ve velmi špatném stavu. Děkuji (Vloženo 14.07.2018)

Vážená paní Stiborová,

pro relevantní odpověď na Vaši otázku Vás prosím o čísla linek, kterých se dotaz týká.

Obecně lze říci, že objednatelem dopravy je Krajský úřad Královéhradeckého kraje a v jeho působnosti je rozhodnutí o nasazení jednotlivých autobusů. Arriva Východní Čechy jezdí podle jízdních řádů schválených KHK.

S pozdravem

Ing. Aleš Balcar - manažer provozní oblasti, ARRIVA VÝCHODNÍ ČECHY a.s., Koutníkova 272, 503 01 Hradec Králové, 18.07.2018
Zajimalo by me proč neřešite průjezdnost náměstím. Ta MP ktera se tam sporadicky vyskytne je malo. Řešení je jistě mnoho. (Vloženo 12.07.2018)

Vážený pane Jakle,

Městská policie Nové Město nad Metují usměrňuje dopravu na Husově náměstí pravidelně v době dopravních špiček a v ostatních časech, když na náměstí hrozí kolaps. Vím, jak nepříjemné je stát v kolonách, ale musíme si všichni uvědomit, že toto je mimořádná situace a nemůžeme předpokládat, že se tak rozsáhlé opravy komunikací na území města obejdou bez komplikací. Podle posledního sčítání, které proběhlo v tomto týdnu, v době špičky místem projede 500 vozidel za hodinu, a navíc dopravu vždy zkomplikuje projíždějící autobus, nebo nákladní vozidlo, a právě na nákladní vozidla je činnost MP velice důrazně zaměřena, kdy prioritou je jejich samotný odklon ještě před nájezdem na náměstí.

Pro případ uvádím okolní města, jako Náchod nebo Jaroměř, kde dochází k mnohem větším kolonám a nikdo dopravu neusměrňuje, pokud v místech nedojde k mimořádné události. V tomto směru se Město Nové Město nad Metují uvolněním Městské policie na tuto činnost snaží nadstandartním způsobem přispět ke zlepšení celé situace. V dotazu dále uvádíte, že je mnoho dalších řešení, já se domnívám, že vzhledem k nemožnosti objíždět náměstí jinou trasou, je možno diskutovat pouze o dvou.

1. změna přednosti v jízdě, ta sebou ovšem přináší značné riziko a přinesla by pouze otočení kolon.

2. semafory, ty by znamenaly pravidelný posun v obou směrech, ale délka kolon by vzhledem k dosavadním zkušenostem se semafory ještě narostla.

S pozdravem

Miloš Kratěna - vrchní strážník Městské policie, 13.07.2018
Hezký den, chtěla bych se zeptat, jak to vypadá s chodníkem z Vrchovin k mostu u Ammanu.Plànuje se jeho výstavba? Děkuji za odpověď. (Vloženo 11.07.2018)

Vážená paní Boříková,

na smíšenou cyklostezku pro chodce i cyklisty mezi  mostem u Ammannu a Vrchovinami máme zpracovanou projektovou dokumentaci. Stále však probíhá  jednání ohledně majetkoprávního vypořádání se soukromými vlastníky pozemků, bez kterého nemůžeme získat stavební povolení, ani podat žádost o dotaci a cyklostezku realizovat. Z uvedených důvodů, proto  není stále jasné, jestli se v příštím roce podaří stavbu zrealizovat.

S pozdravem

Ing. Simona Vojnarová - vedoucí Oddělení rozvoje města, Odbor majetku města Nové Město nad Metují, 12.07.2018
Dobrý den,v loňském školním roce jsme chodili do kasáren na obědy a byli velice spokojeni.Přijatelná cena,výběr ze 3 jídel,rychlá a slušná oblsluha,čisté a kulturní prostředí,ale hlavně dobré a chutné jídlo.Dle nějakých informací,se prý toto vše má od 1 září 2018 zrušit,přestože tuto možnost stravování využívali nejen žáci novomětských škol,ale i široká novoměstská veřejnost.Můžete mi prosím sdělit,co je na tom pravdy a jaký tedy bude další vývoj v poskytování těchto služeb?Děkuji Macháček Jaroslav (Vloženo 08.07.2018)

Vážený pane Macháčku,

stavební a technologický stav kuchyně v kasárnách neodpovídá hygienickým normám a požadavkům školního a veřejného stravovaní a zařízení je zastaralé. Je nutná celková rekonstrukce, která byla odbornou firmou odhadnuta zhruba na 5.000.000 Kč. Na pracovišti v Opočně máme v provozu kuchyň, která splňuje všechny parametry dle vyhlášky O školním stravování. Proto se strava bude do Nového Města nad Metují dovážet. Škola nabízí pro příští školní rok opět možnost stravování pro veřejnost v kasárnách. Podmínky odebírání obědů budou včas zveřejněny. Věříme, že budou naši strávníci spokojeni.

S pozdravem

PaedDr. Olga Talášková - ředitelka školy, Střední průmyslová škola, Odborná škola a Základní škola, Nové Město nad Metují, 11.07.2018
Dobrý den. Předpokládám, že je v kompetenci a silách města zavést systémové opatření, které zamezí neustále se opakujícímu značnému nepořádku kolem kontejnerů na tříděný odpad na parkovišti nad restaurací Stop. Tento nepořádek je způsoben zejména nedostatečnou kapacitou kontejnerů, malým počtem objednaných svozů a "hledači", kteří obsah kontejnerů - zejména kontejneru na textil provozovaný Diakonii Broumov a kontejneru na elektroodpad - prozkoumávají, vybírají a rozhazují po okolí. Problém s kontejnery v této lokalitě je znám, ale bohužel není dlouhodobě řešen. Tato - prakticky skládka - v žádném případě nedělá dobré jméno městu, a značně znepříjemňuje život obyvatel v jejím okolí. Děkuji za informace o způsobu (termínu ?) řešení. S pozdravem. Pěnička Jan (Vloženo 09.07.2018)

Vážený pane Pěničko,

reagujeme na Váš podnět, který se týká nepořádku na stanovišti kontejnerů na tříděný odpad na parkovišti nad restaurací STOP. Tímto i jinými stanovišti ve městě, kde se opakovaně objevuje nepořádek, se intenzivně zabýváme a hledáme způsoby jak tyto problémy vyřešit. Systémové řešení bude spočívat v několika krocích, které by měly být v dohledné době realizovány.

Problémy s kontejnery na textil, které provozuje Diakonie Broumov, jsou dlouhodobé. Opakovaně jsme Diakonii vyzývali k provedení takových technických opatření, která by zabránila „rabování“, po kterém zůstává textilní odpad poházený kolem těchto kontejnerů. To se bohužel nestalo, rovněž nejsou včas prováděny svozy těchto kontejnerů, což opět nahrává těm, kteří kontejnery vykrádají. Proto je předložen do Rady města návrh přemístit tento kontejner na sběrný dvůr, kde bude kontejner pod kontrolou a bude ho možné využít vždy v otvírací době dvora. Jednáme i o tom, aby dosavadní velké kontejnery na textil, které má ve městě Diakonie, byly nahrazeny menšími, do kterých se dostat nelze.

Na sběrný dvůr budou také nově umístěny velkokapacitní kontejnery na plasty a papír, což umožní občanům odvážet sem i větší objemy tohoto tříděného odpadu, které se jim do běžných kontejnerů na stanovištích nevejdou.

Konečně na některých stanovištích dojde i k dalším doplnění kontejnerů na tříděný odpad.

Všechna tato opatření by měla nastat ještě v průběhu léta. Je ale třeba opakovaně apelovat na občany, aby při odkládání tříděných odpadů postupovali odpovědně, tj. plasty sešlapávali, papír skládali, protože často jsou kontejnery přeplněny v důsledku toho, že jsou vhozeny celé nesložené krabice a nesešlapané plastové obaly. Navíc často dochází k tomu, že velké obaly občané jen opřou o kontejner.

Věříme, že připravovaná opatření ze strany města, ale i odpovědný přístup a pochopení občanů, významně přispějí k tomu, aby se problémy s nepořádkem na kontejnerových stanovištích tříděných odpadů podařilo vyřešit.

S pozdravem

Bc. Petr Tyč - tajemník MěÚ, 11.07.2018
Děkuju Petru Tyčovi, že mě dokázal přesměrovat kam jsem měl svůj výlev v duši směřovat, a tímto se omlouvám...zkusím panu Krákorovi ještě něco napsat, ale myslím že to to bude stejně asi zbytečné...tady jde o celkovou koncepci a to jsem bohužel z odpovědi nezaregistroval..ale moc dík za předání vzkazu... (Vloženo 11.07.2018)

Vážený pane Drašnare,

děkujeme Vám za Vaši reakci, kterou postupujeme prostřednictvím e-mailu na vědomí řediteli Městského klubu v Novém Městě nad Metují, panu Bc. Zdeňku Krákorovi.

S pozdravem

Simona Hoffmannová - referentka Odboru správy úřadu, 11.07.2018

Stránka