Občan

Kontaktní informace

Město Nové Město nad Metují
náměstí Republiky 6
549 01  Nové Město nad Metují

E-mail
posta@novemestonm.cz

Telefon
491 419 611

Podrobný kontakt, úřední hodiny
 


Facebook Nové Město nad Metují

Rozklikávací rozpočet

Rozklikávací rozpočet

 

Počitadlo přístupů

Návštěvnost:

ONLINE: 8
DNES: 76
TÝDEN: 5550
CELKEM: 2507315

Univerzální překladač

Překlad (translations)

Czech English French German Italian Polish Russian Spanish

Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch
  • En français
  • Po polsku
Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Vážení občané,

vedení města i úřadu si velice váží Vašich podnětů, dotazů a připomínek, které nám zasíláte. Upozorňujeme, že tato rubrika není diskusní fórum! Slouží pouze k Vašim DOTAZŮM (na řešení konkrétních životních situací atd.) a odpovědím ze strany kompetentních osob, případně administrátora serveru. Na dotazy, které nebudou obsahovat jméno a příjmení včetně platné emailové adresy nebo na dotazy vulgární a urážlivé, si vyhrazujeme právo neodpovídat a ani je zde nezveřejňovat. Žádáme Vás také o stručnost a věcnost Vašich dotazů, abychom na ně mohli okamžitě reagovat.

Nově jsme pro větší přehlednost oddělili hlášení závad a nedostatků ve městě. Pro jejich ohlášení použijte elektronický formulář Hlášení závad a nedostatků, do kterého máte možnost vložit až tři ilustrační fotografie. Ohlášené závady budou řešeny pracovníky Technických služeb města. Prosíme, nevkládejte je již do této rubriky. Pokud je sem vložíte, budou administrátorem webu převedeny do Hlášení závad a nedostatků.

Děkujeme za pochopení

Vedení města


Postup zadávání a zodpovídání dotazů

Formulář pro vložení dotazu se objeví po kliknutí na níže uvedený text "Zobrazit/Skrýt formulář". Po zadání dotazu se zde zobrazí informační sdělení "Otázka byla úspěšně položena" potvrzující Vám vložení dotazu. Dotaz zde bude zveřejněn posléze až s odpovědí na něj.


 

V souladu s článkem 13 obecného nařízení Evropského parlamentu a rady (EU) 2016/679, o ochraně osobních údajů je:

  • správcem osobních údajů město Nové Město nad Metují, náměstí Republiky 6, 549 01 Nové Město nad Metují, tel.: 491 419 611, e-mail: posta@novemestonm.cz, datová schránka: qgfbxi4
  • pověřencem pro ochranu osobních údajů Ing. Vratislav Fröde
  • účelem zpracování vyřízení dotazu
  • kategorií příjemců osobních údajů návštěvník webových stránek města

Bližší informace

 

Stránka

Vážení a milí, mám dotaz ohledně odkládání nebezpečného odpadu, konkrétně fotografické chemie - kde a kdy je možné ve městě se takovéhoto odpadu bezpečně zbavit? Je tento odběr zpoplatněn? Děkuji za případnou odpověď. R. Černý (Vloženo 02.08.2017)

Vážený pane Černý,

Vámi uváděné "nebezpečné odpady" je pro občany Nového města nad Metují možno odevzdat ve Sběrném dvoře v ulici Družstevní ve čtvrtek od 15:00 do 17:00 hodin a v sobotu od 9:00 do 12:00 hodin. Více o odpadech, které je možno bezplatně uložit na tomto místě je v Odpadovém zpravodaji, který je zveřejněn také na stránce modules/file_storage/download.php?file=9b9a824f|1352  .

S pozdravem

Ing. Ondřej Hanka vedoucí Oddělení životního prostředí Odbor výstavby a regionálního rozvoje, 03.08.2017
Dobrý den. 21. 3. 2017 pan Trojan dopověděl na můj dotaz který se týkal se opravy cesty Železova louka takto: Zahájení oprav komunikací ve městě závisí na zahájení provozu obalovny v Červeném Kostelci, která je naším dodavatelem asfaltu. Proto se ptám? Stále se čeká na otevření obalovny? Dále bych poprosil o opravu výtluků v ulici Nad stadionem 1303-1305 a na výjezdu u potravin Verner. Děkuji (Vloženo 01.08.2017)

Vážený pane Gerboci,

obalovna v Červeném Kostelci je samozřejmě v provozu, ale s opravami v ulici Železova louka jsme z kapacitních důvodů začali teprve včera. V opravách budeme zde dále pokračovat ve čtvrtek a v příštím týdnu.

Oprava výtluků v ulici Nad Stadionem 1303-1305 a na výjezdu u potravin Verner je zařazena do plánu oprav a budeme ji realizovat dle kapacitních možností Technických služeb. Na území města je celkem cca 45 km místních komunikací a  43 km chodníků, které jsou ve správě Technických služeb města. Co se našich kapacit týče, tak nezbytnými opravami a údržbou místních komunikací a chodníků se zabývá pouze část našich zaměstnanců, protože máme v péči velice obsáhlou a různorodou oblast správy městského majetku. Pro informaci pečujeme např. o dopravní značení na místních komunikacích, o veškerou veřejnou zeleň, zajišťujeme opravy a údržbu městského mobiliáře, provoz a údržbu veřejného osvětlení a městského rozhlasu, správu pohřebišť, správu veřejných parkovišť, provoz a údržbu veřejných WC, svoz odpadků z odpadkových košů, opravy a údržba dětských hřišť a také zajišťujeme spolupráci při všech akcích ve městě (stavba podií, vyhrazování prostor, úklid apod.).

S pozdravem

Miroslav Trojan, vedoucí Technických služeb, 02.08.2017
Dobrý den, včera jsem v posledním Zpravodaji hned na první stránce našla tučně vytištěnou zmínku o tom, že se Akademické týdny v letošním roce neodehrají na Pavlátově louce. V uplynulém třičtvrtěroce se tato změna "přetřásala" i v jiných médiích několikrát, lze se o tom dočíst i ve Vaší tiskové zprávě ze 4.11.2016, ale vždy pouze s použitím věty pana Kahance zmiňující skutečnost, že se jim s nájemci nepodařilo dohodnout, protože "je tam nechtějí". Zajímalo by mě, proč není zmíněno také stanovisko opačné strany, tedy nájemců Pavlátovy louky, ze kterého by se veřejnost mohla například dozvědět, že technické ani hygienické zázemí tohoto dětského tábora neodpovídá předpisům pro konání takto velké akce, a že pokud se chce Město angažovat v navrácení AT do tohoto krásného areálu, bylo by třeba jistých stavebních úprav a výměny některých zařízení. Připadá mi poněkud nesolidní, že se dává prostor pouze jedné straně, což u veřejnosti vyvolává mylný dojem. Děkuji, pěkný den Mgr. Jana Gargalíková (Vloženo 02.08.2017)

Vážená paní Mgr. Gargalíková,

na některé otázky si prakticky odpovídáte sama. Je pravdou, že akce Akademické týdny přerostla možnosti dětského tábora Pavlátova louka. Prostor na vyjádření jsme dali tomu, kdo si o to požádal.

Protože je město majitelem areálu, řešíme po dalších jednáních s organizátory Akademických týdnů a s provozovatelem tábora možnosti pro příští rok.

Formou přípravy provozního řádu pro tuto akci necháváme prověřit možnosti areálu z pohledu počtu účastníků, hygieny, jejich dopravy a parkování.

Areál dětského tábora udržujeme v provozním stavu běžnou údržbou a každoročními dílčími investicemi.

S pozdravem

Petr Hable starosta, 02.08.2017
Dobrý den, prosím je možné domluvit s firmou svážející odpad( plasty,sklo ,papír), aby v obytné zóně odváželi odpad v rozmezí od 8:00 do 19:00 hod. Dne 28.7. 2017 odváželi odpad ve 23:04 hod v oblasti Krčín. To se mi zdá už hodně za hranicí únosnosti. Děkuji za nápravu věcí domnívám se veřejných. Hofman (Vloženo 28.07.2017)

Vážený pane Hofmane,

Vaše připomínky k časům svozu odpadů v Novém Městě nad Metují jsme odeslali odpovědným pracovníkům svozové firmy Marius Pedersen a upozornili jsme je na dodržování smluvního času svozu.

S pozdravem

Ing. Ondřej Hanka, vedoucí Oddělení životního prostředí, Odbor výstavby a regionálního rozvoje, 01.08.2017
Dobrý den . Rád bych se zeptal,kdy se už konečně začnou v našem městě a okolí budovat cyklostezky? V celém kraji přibývají a u nás se pouze slibuje.Děkuji. (Vloženo 30.07.2017)

Vážený pane Hvozdecký,

cyklostezky bychom již budovali, kdybychom nenarazili na složitá jednání se soukromými majiteli pozemků, kteří cyklostezky nechtějí na svých pozemcích. Na základě těchto nesouhlasů vlastníků pozemků došlo k několikátému přetrasování cyklostezek a nyní se chystáme záměr již vyprojektovat, získat finanční příspěvek a zrealizovat. Děkuji za pochopení.

S pozdravem

Ing. Libor Pozděna vedoucí Odboru majetku města, 01.08.2017
Dobrý den,dnes jsem byl na zámku na vernisáži fotografii, která se konala v rámci Česko- Polského přátelství. Na závěr pozval pan starosta přítomné hosty z Polska k procházce po náměstí i krásném Zadomí, kde najdou hojně míst pro nové obrázky.Prošel jsem celé Zadomí a našel 12 zaparkovaných aut a jeden krytý přívěs. Parkovací místa na náměstí obsazena nebyla a parkoviště u smutečky obsazené do poloviny. Zadomí je jedinečné a krásné , ale bez aut.V devadesátých letech bylo za nemalé prostředky zpřístupněno pro pěší a majitele místních garáží. Toto bylo respektováno a vyžadováno.I v minulých letech jsem na toto upozorňoval. Proto uvítám vysvětlení tohoto stavu a velice rád vyslechnu i názor regenerační komise, kde jsem byl členem a předsedou. Za vyjádřen děkuji a zůstávám s pozdravem Pavel Vašina, byvalý starosta (Vloženo 29.07.2017)

Vážený pane Vašino,

děkuji za Váš podnět. Městská policie Nové Město nad Metují provádí pravidelnou kontrolu této lokality, výsledkem každé kontroly je několik napomenutí, nebo blokových pokut. Na celý problém se MP ještě více zaměří a do této lokality naplánuji více kontrolních hlídek. Odstranění krytého přívěsu je již v řešení Městské policie.

S pozdravem

Miloš Kratěna - vrchní strážník Městské policie, 31.07.2017
Dobrý den, chci se zeptat, kdy bude realizována oprava silnice ze Spů do Krčína. Děkuji (Vloženo 25.07.2017)

Vážený pane Staňku,

podle posledních informací je „Rekonstrukce vozovky III/30821 Spy - Nové Město nad Metují (Krčín)“ dle vyjádření vlastníka komunikace předběžně naplánována na duben 2018. K posunutí termínu došlo z důvodu odvolacího řízení na výběr zhotovitele rekonstrukce, které ještě nebylo definitivně ukončeno.

S pozdravem

Petr Hable - starosta, 26.07.2017
Dobrý den, v ulici TGM pod č.p. 42 se u chodníku (v parkovacím pruhu) propadá kanál. Mohu poprosit o označení a předání informace o nutnosti opravy? Děkuji moc. (Vloženo 24.07.2017)

Vážený pane Hustáku,

místo propadu u kraje komunikace jsem označil dopravní značkou a závadu nahlásil na SUS Náchod.

S pozdravem

Miroslav Trojan vedoucí Technických služeb, 24.07.2017
Vážený pane tajemníku, děkuji za obsáhlou odpověď a věřím tedy, že do konce července bude vjezd opraven. A aby nedošlo k matení veřejnosti... Je mi jasné, že "nákupní galerii" nebude stavět město, ale na takové stavby samožřejmě musí být územní rozhodnutí, atd. a pokud by ze strany města nebyl zájem, jistě by zde nic nevzniklo. V dnešní době, kdy se všude řeší vylidnění center měst a krachující obchůdky, naše město jde jinou cestou. Jsem přesvědčen, že takové obchody město nepotřebuje a házíte tím klacky pod nohy živnostníkům, kteří takové obchůdky v centru mají. Co se týče mé poznámky o neschopnosti... díry v komunikaci byly již v zimě tohoto roku, cca od ledna. Situaci jste, jak píšete, začali řešit až 9.5.2017. Znovu jste věc urgovali 23.6. To jste si špatné komunikace všimli až po čtyřech měsících? A na co jste čekali během skoro dvou měsíců po 9.5., když majitel komunikaci třeba do jednoho měsíce neopravil, nebo se vůbec nevyjádřil? Takže má konstruktivní a smysluplná rada je: takovou situaci řešit rychle a bez odkladu, když zde jezdí celé město nakupovat! Majitele urgovat častěji, než po čtyřech měsících a po první urgenci nečekat dva měsíce. Nezlobte se na mě, ale toto je dle mě neschopnost, nebo laksní přístup. Potom se nedivím, že komunikace v Novém Městě jsou takové, jaké jsou. Viz již léta špatná cesta z Krčína k centru. A když jsem u toho, chci se ještě optat, v jakém stádiu se nachází přípravy na opravu této komunikace (od křižovatky v Krčíně k bývalému klubu). Děkuji, s pozdravem Pelikán (Vloženo 20.07.2017)

Vážený pane Pelikáne,

dovolte mi moji odpověď rozčlenit do několika odstavců tak, aby byla vystižena podstata vašich otázek a polemik:

1. Nejsem přesvědčen, že se v těchto letech ještě řeší otázka vylidňování center měst a krachujících obchůdků v nich. Na rozdíl od vás jsem na základě své reálné zkušenosti přesvědčen, že to, co podnikatelé (ať již jsou to živnostníci nebo malé firmy) skutečně potřebují, je dostatek koupěschopných zákazníků připravených a ochotných u nich utratit peníze  za nabízené zboží. Omezení nabídky a konkurence, po které voláte, nás již v době socialistického experimentu během existence ČSSR přesvědčilo o tom, že tato cesta k úspěchu nevede. Stejně tak omezená nabídka služeb a zboží v našem městě v současné době způsobuje nákupní migraci do Náchoda nebo Hradce Králové, nemluvě již o příhraniční polské Kudowě. Jsem si jistý, že nová nákupní galerie podobná té u Kauflandu v Náchodě si najde své zákazníky a přesvědčí mě i další novoměšťáky, abychom nejezdili za svými nákupy do vzdálenějších měst. Ostatně - i vy ve svém emailu zmiňujete, že do již existujících supermarketů jezdí nakupovat celé město a přesto potravinářské obchody v centru nekrachují.

2. Ohledně oprav děr u sjezdu k supermarketům Albert a Penny vám děkujeme za vaši připomínku. Předtím, než jsme chronologicky seřadili naše jednotlivé aktivity, jsme skutečně měli pocit, že v této záležitosti téměř neustále někoho urgujeme. Teprve když jsme jednotlivé urgence sepsali, vidíme vámi zmiňované rezervy v naší práci.

3. Oprava komunikace od Rychty k podjezdu vedle nádraží (Havlíčkova ulice) a dále na Nahořany je naplánována na 1. polovinu roku 2019. Její součástí bude zejména vybudování nové silnice pod rozšířeným železničním mostem, jehož rozšiřování začne 20.8.2018. Do té doby budeme samozřejmě pokračovat u urgencích u majitele silnice (Královéhradecký kraj), aby ji udržoval v provozuschopném stavu.

S pozdravem

Ing. Michal Beseda, MBA - místostarosta, 20.07.2017
Dobrý den,mám neobvyklou prosbu-dalo by se prosím zjistit, který dům v Novém Městě n.Metují měl ve 20.a 30. letech minulého století číslo popisné 2256?Tento dům byl ve vlastnictví pana Bartoně z Dobenína a bydleli v něm moji předkové(rodina soudce p. Růžičky), kteří se s Bartoňovými dobře znali.Případně zda byste mi mohli poradit, kam se ohledně této informace nejlépe obrátit. Předem vám děkuji za ochotu a zůstávám s pozdravem. Jiří Růžička, Praha (Vloženo 21.07.2017)

Vážený pane Růžičko,

číslo popisné 2256 nebylo v Novém Městě nad Metují nikdy přiděleno. Až do přelomu 70. a 80. let 20. století byla k číslům domů přiřazována písmena a, b, c, podle toho, v jaké části města se budova nacházela. Husovo náměstí - a, Krajské předměstí - b, Horské předměstí - c. Vámi hledaný dům měl tehdy čp. 225 b (dnes čp. 225), stál a dodnes stojí v Klosově ulici. Je to nepřehlédnutelná budova na pravé straně ulice za hotelem Metuj.

S pozdravem

Jiří Hladík - ředitel, Městské muzeum Nové Město nad Metují, 21.07.2017

Stránka