Občan

Kontaktní informace

Město Nové Město nad Metují
náměstí Republiky 6
549 01  Nové Město nad Metují

E-mail
posta@novemestonm.cz

Telefon
491 419 611

Podrobný kontakt, úřední hodiny
 


Facebook Nové Město nad Metují

Rozklikávací rozpočet

Rozklikávací rozpočet

 

Počitadlo přístupů

Návštěvnost:

ONLINE: 7
DNES: 70
TÝDEN: 5544
CELKEM: 2507309

Univerzální překladač

Překlad (translations)

Czech English French German Italian Polish Russian Spanish

Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch
  • En français
  • Po polsku
Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Vážení občané,

vedení města i úřadu si velice váží Vašich podnětů, dotazů a připomínek, které nám zasíláte. Upozorňujeme, že tato rubrika není diskusní fórum! Slouží pouze k Vašim DOTAZŮM (na řešení konkrétních životních situací atd.) a odpovědím ze strany kompetentních osob, případně administrátora serveru. Na dotazy, které nebudou obsahovat jméno a příjmení včetně platné emailové adresy nebo na dotazy vulgární a urážlivé, si vyhrazujeme právo neodpovídat a ani je zde nezveřejňovat. Žádáme Vás také o stručnost a věcnost Vašich dotazů, abychom na ně mohli okamžitě reagovat.

Nově jsme pro větší přehlednost oddělili hlášení závad a nedostatků ve městě. Pro jejich ohlášení použijte elektronický formulář Hlášení závad a nedostatků, do kterého máte možnost vložit až tři ilustrační fotografie. Ohlášené závady budou řešeny pracovníky Technických služeb města. Prosíme, nevkládejte je již do této rubriky. Pokud je sem vložíte, budou administrátorem webu převedeny do Hlášení závad a nedostatků.

Děkujeme za pochopení

Vedení města


Postup zadávání a zodpovídání dotazů

Formulář pro vložení dotazu se objeví po kliknutí na níže uvedený text "Zobrazit/Skrýt formulář". Po zadání dotazu se zde zobrazí informační sdělení "Otázka byla úspěšně položena" potvrzující Vám vložení dotazu. Dotaz zde bude zveřejněn posléze až s odpovědí na něj.


 

V souladu s článkem 13 obecného nařízení Evropského parlamentu a rady (EU) 2016/679, o ochraně osobních údajů je:

  • správcem osobních údajů město Nové Město nad Metují, náměstí Republiky 6, 549 01 Nové Město nad Metují, tel.: 491 419 611, e-mail: posta@novemestonm.cz, datová schránka: qgfbxi4
  • pověřencem pro ochranu osobních údajů Ing. Vratislav Fröde
  • účelem zpracování vyřízení dotazu
  • kategorií příjemců osobních údajů návštěvník webových stránek města

Bližší informace

 

Stránka

Děkuji TS za odpověď, týkající se chodníku mezi ul.Leštinská a Na vyhlídce. Pouze pro upřesnění s mizejícími dlaždicemi: většinou totiž zmizí přes noc a tak po dvou, nejvíc najednou jich zmizelo šest. Také v noci. S pozdravem a přáním hezkého dne, J.R. (Vloženo 22.11.2015)

Vážená paní Roškotová,

dnes jsme zahájili opravu, pokládají se nové obrubníky a chodník zadláždíme dle počasí co nejdříve.

S pozdravem

Miroslav Trojan - vedoucí Technických služeb města Nové Město nad Metují, 23.11.2015
Dobrý den . Nejdříve musím jako občan kladně ohodnotit rozšíření kamerového systému v našem městě . Jistě to bude mít pozitivní přínos . Zároveň se však musím zeptat , který odborník navrhl přenos signálu od bezpečnostních kamer v nelicencovaném tedy veřejném pásmu 5GHz . Toto pásma je dnes již nadmíru zarušeno a je jen otázkou času , kdy někdo zaruší tento přenos a kamery přestanou plnit svůj význam a funkci . Nevím , proč se pro přenos nepoužilo pásmo 10GHz nebo 17 GHz ? Pro neznalé je to zhruba jako mít napsaný PIN na bankovní kartě . Děkuji za odpověd . (Vloženo 17.11.2015)

Vážený pane Hvozdecký,

přenos signálu z kamerových bodů navrhla firma T-SERVIS Jiří Nešněra.  Zvolené pásmo je pro přenos dat dostatečné, což se potvrzuje i při provozu. Zajištění přenosu dat je v současné době ošetřeno a zabezpečeno.

S pozdravem

Ing. Libor Pozděna - vedoucí Odboru majetku města, 20.11.2015
Dne 15.11.jsem upozorňoval na STÁLE SE OPAKUJÍCÍ závady osvětlení na sloupu č.28 na Malecí.Hned v pondělí 16.11. byla provedena oprava výměnou žárovky,bohužel už ve středu 18.světlo znovu nesvítí.Asi je TADY NĚCO ŠPATNĚ a nestačí jen měnit žárovky. J.B. (Vloženo 18.11.2015)

Vážený pane Bořku,

děkujeme za opakované upozornění na daný problém. Bohužel, nejedná se v tomto případě o poruchu veřejného osvětlení, ale o úmyslné, opakované a neoprávněné vnikání do elektrovýzbroje v patici stožáru, kde neznámý pachatel uvolňuje pojistku. Dvířka patice jsou standardně uzavřena jako u ostatních sloupů veřejného osvětlení. Sloup veřejného osvětlení budeme nadále sledovat, zvýšenou pozornost bude této lokalitě věnovat i Městská policie, zvažujeme i případné využití jiného monitoringu (fotopasti), podobně, jako to řešíme v jiných problematických lokalitách ve městě.

S pozdravem

Miroslav Trojan - vedoucí Technických služeb, 20.11.2015
Dobrý den. Přes několikeré upozornění není stále(již 3/4 roku) dodělán chodník v zatáčce ulic Leštinská a Na vyhlídce. Dlaždice z chodníku pomalu a jistě mizí, za poslední měsíc jich kamsi odešlo dalších 7. Upozorňovala jsem telefonicky i příslušný odbor majetku města, bylo mi řečeno, že bude vše opraveno. Utekly další dva měsíce, ale nic se neděje stále. Mohl by mi někdo vysvětlit, proč město nechává téměř rok rozbitý chodník a i přes upozornění, že z něj někdo systematicky bere dlažbu, nikomu to nevadí?? Rozumné vysvětlení podle mne neexistuje. (Vloženo 17.11.2015)

Vážená paní Roškotová,

Vámi uváděná záležitost se týká Technických služeb města Nové Město nad Metují (dále jen "TS"), nikoliv Odboru majetku města. V létě letošního roku TS odstranily část dlažby a kořeny ze stromů, které byly pokáceny v těsné blízkosti chodníku. Bylo odebráno část podloží a provedena příprava pro následné zadláždění. TS oslovily 4 firmy, které měly osadit obrubníky. Vzhledem k tomu, že do dnešního dne se na tuto práci žádná firma nepřihlásila, budeme muset, zda to počasí dovolí, obrubníky osadit sami a chodník zadláždit. Vzhledem k vysokému vytížení a provádění oprav v jiných lokalitách se TS na tento chodník dosud nedostaly. Uvolněné dlaždice postupně odvážíme do TS, nikdo je nekrade.

S pozdravem

Miroslav Trojan - vedoucí Technických služeb města Nové Město nad Metují, 19.11.2015
Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o informaci, kde leze nalézt záznam z oslav 28.října na zámku a rozhovor p.Dlouhého s Českou televizí. Za odpověď Vám předem moc děkuji. Mgr.V.Mervartová (Vloženo 17.11.2015)

Vážená paní Mgr. Mervartová,

reportáž ze slavnostního večera ke Dni vzniku samostatného československého státu naleznete na: obcan/mesto/televizni-zpravodajstvi/ a natáčela ji TV Metuje. ČT 1 žádnou reportáž z tohoto večera nevysílala.

S pozdravem

Eva Kupková - referentka Odboru správy úřadu, 18.11.2015
Dobrý den,déle než týden nesvítí na Malecí u domu č.852 světlo na sloupu č.28.Tento problém se táhne už skoro dva roky.Po každé opravě vždy několik dnů svítí,pak začne blikat a následují další dny bez světla.Není to dotaz ale připomínka.Odpověď nepotřebuji,stačí trvalá oprava. (Vloženo 15.11.2015)

Vážený pane Bořku,

děkujeme Vám za připomínku, kterou jsme postoupili k vyřízení vedoucímu Technických služeb města Nové Město nad Metují - p. Miroslavu Trojanovi.

S pozdravem

Simona Hoffmannová - referentka Odboru správy úřadu, 16.11.2015
Dobrý den. Prosím: a) obnovte žluté vodorovné značení před přechodem pro chodce u Rychty. Každou chvíli tam někdo stojí s autem hned u přechodu. b)starejte se lépe o informace zveřejňované informačním systémem na autobusové zastávce u Rychty (ten běžící světelný panel). Již víc jak rok sleduji, že se tam pravidelně ojevují několik dní prošlé zprávy (v limitě až do 10 dní), jen jsem nevěděl kam to napsat c)co se bude stavět u křižovatky ulice československé armády a kasárenské. Je tam navážena nějaká suť a zhizďuje to okolí. Nemohl by tam být park? d) nemohli byste říci svým úřednicím, když jdou na oběd a v úřední hodiny mají např. od 8 - 17 (nepamatuji si teď dobu), tak aby: - ceduli nenechávali na stole, která není z chodby vidět (nemám ve zvyku šmírovat skrz sklo ve dveřích kancelář, abych si té cedule posléze na stole všiml (více lidí tam nadává na chodbě, kde že ta paní je a cedule si nevšimne) - ať napíše na tu ceduli od kolika do kolika je na obědě (když si představím, že za tu dobu půl hodiny co jsem tam čekal jsem mohl oběhnout ještě další odbory na MÚ, dojít na poštu,...). Jednalo se o úsek na přízemí. Děkuji za kladné vyřízení mého multidotazu Dymák v.r. (Vloženo 06.11.2015)

Odpověď k Vašemu dotazu a)

Vážený pane Dymáku,

vodorovné dopravní značení před přechodem pro chodce přiřadíme k ostatním požadavkům a potřebám, které se během roku objevily. Následně bude značení objednáno a provedeno za příznivých klimatických podmínek.

S pozdravem

Ing. Libor Pozděna

vedoucí Odboru majetku města

 

 

Odpověď k Vašemu dotazu b)

Vážený pane Dymáku,

jsem rád, že věnujete svou pozornost světelným novinám na Rychtě. Aktualizaci provádíme obvykle min. 1x týdně, v případě nahromadění požadavků na zveřejnění i vícekrát. V budoucnu se zaměříme na to, aby světelné noviny poskytovaly pouze aktuální informace. Děkujeme za Vaše upozornění a v případě dalších dotazů či návrhů mě prosím kontaktujte na e-mailu info@infocentrum-nmnm.cz

Mgr. Jiří Švanda

referent Informačního centra Městského muzea Nové Město nad Metují

 

 

Odpověď k Vašemu dotazu c)

Vážený pane Dymáku,

jedná se o soukromé aktivity vlastníků pozemků v uvedené lokalitě. Pod těmito pozemky jsou pozemky města, které má zpracovanou výhledovou studii, a která řeší daný prostor jako park včetně zelených koridorů pro pěší. S cílem vytvořit spojitý systém veřejné zeleně, kde obyvatel bude přítomen v parkové zeleni, nikoli pocitově v zástavbě či ulicích.

S pozdravem

Ing. Libor Pozděna

vedoucí Odboru majetku města

 

 

Odpověď k Vašemu dotazu d)

Vážený pane Dymáku,

zaměstnancům bude připomenuto, aby při delší časové nepřítomnosti umisťovali informační cedule viditelně a v přiměřené velikosti písma. Pro úplnost uvádím, že pro dobu oběda se žádné tabulky na úřadě standardně nevyvěšují. Pokud je tak učiněno, tak zpravidla v době, kdy např. z důvodu nemoci je nepřítomno více zaměstnanců a není již k dispozici další osoba na prostřídání za nepřítomného zaměstnance u přepážky.

Mgr. Josef Petera

vedoucí Odboru správního

13.11.2015
Dobrý den. Jak je to se sypáním popela v přírodě. 1. nesmí se vůbec sypat (neexistuje tedy žádná vyjímka) 2. může se sypat pouze za předpokladu, že vzniká pouze ze spalování dřeva (je jedno jestli v kotli a nebo v krbu?) Jak to je prosím? Soused sype pod keře popel a nevíme jestli neporušuje nějaké zákony. Keře jsou na jeho pozemku, ale vítr může ten popel roznášet k nám. Děkujeme (Vloženo 09.11.2015)

Vážený pane Housere,

popel vzniklý spalováním v "kotlích na tuhá paliva" je dle zákona o odpadech odpadem, a jako s odpadem s ním musí původce nakládat (uložení do popelnice atd.). Zákon ukládá povinnost původci odpad předávat oprávněné osobě k odstranění, nebo dalšímu využití. Pokud však bude pomocí laboratorních rozborů sledováno složení „popela“ po úpravě, je možné, že výsledkem termického zpracování „dřeva“ bude „surovina“, jejíž složení ji nebude řadit mezi odpady, ale mezi látky využitelné (např.: hnojení půdy atp.) a v tom případě by bylo možné ji použít na zahradě. Na Internetu je možné dohledat k tématu spoustu článků na vysoké odborné úrovni. Např.: http://lesprace.cz/casopis-lesnicka-prace-archiv/rocnik-85-2006/lesnicka-prace-c-01-06/dreveny-popel-odpad-nebo-cenna-surovina

S pozdravem

Ing. Ondřej Hanka - vedoucí Oddělení životního prostředí, Odbor výstavby a regionálního rozvoje, 11.11.2015
Dobrý den . Rád bych se zeptal proč již po pár dnech nesvítí dvě nově instalované lampy veřejného osvětlení v ulici Na táboře ? Je to snad stejný model jako o kousek dál ve Spech , kde se nainstalovalo několik nových lamp a v rámci šetření jich polovina již několik let nesvítí ? Nebylo by lepší je tedy vyměnit za LED žárovky a nechat svítit všechny ? Přijde mi tento přístup jako mnohem větší plýtvání financemi než cena za elektrickou energii , kterou by spotřebovaly . Děkuji . (Vloženo 10.11.2015)

Vážený pane Hvozdecký,

stavba chodníku a veřejného osvětlení v ul. Na Táboře není dokončena a zatím nebyla předána zadavateli. Stavba je rozdělena do 2 etap. První etapa bude dokončena do dne 30.11.2015. Druhá etapa stavby chodníku a veřejného osvětlení se bude realizovat v roce 2016 v souvislosti s rekonstrukcí Sepského mostu. V tuto chvíli je část veřejného osvětlení provizorně napojena z jiného místa, než je navrženo v projektové dokumentaci. Zkušební provoz osvětlení byl zahájen dne 28.10.2015. Dodavatel stavby byl dne 02.11.2015 upozorněn na to, že 2 svítidla nejsou v provozu. V tuto chvíli dodavatel zařizuje výměnu výbojek.

 

K dotazu na použití LED technologie pro veřejné osvětlení v ul. Na Táboře jsme se v této rubrice vyjadřovali dne 02.11.2015:

"Chodník a veřejné osvětlení v ul. Na Táboře se nachází v ochranném pásmu Městské památkové rezervace Nové Město nad Metují. Pro tuto oblast je v našem městě schválen a používán při rekonstrukcích nebo nových výstavbách stejný typ stožárů a osvětlení. Jedná se o stožár bezpaticový dvoustupňový PECHLÁT 52 s výložníkem, osazený svítidlem výbojkovým s reflaktorem 1*70W. Výbojka je kryta koulí z polykarbonátu s opletem. V ul. Na Táboře je použit jeden výložník stejně jako v ul. Českých bratří, na kterou navazuje. Je zde vytvořena jednotná linie osvětlení. Svítidlo koule není konstruované pro použití LED technologie. Použití LED technologie vyžaduje chlazení zdroje, které v tomto typu svítidla nelze použít. Aby mohlo být použito LED technologie ve svítidlu koule, která je vyrobena z polykarbonátu, musel by být výkon svítidla snížen tak, aby bylo možné svítidlo ochladit. Poté by však nebyl dosažen dostatečný světelný tok na chodník".

 

S pozdravem

Alena Čečetková - referentka Oddělení rozvoje města, Odbor majetku města, 10.11.2015
Dobrý den, na stránkách města ani městské knihovny jsem nenašel žádnou zmínku o umístění defibrilátoru. Špatně jsem hledal, nebo tato informace opravdu chybí? Děkuji moc za odpověď. Lukáš Husták (Vloženo 09.11.2015)

Vážený pane Hustáku,

defibrilátor je umístěn ve vstupní chodbě naší knihovny. Přístup k němu v době uzavření naší instituce mají pracovníci Městské knihovny Nové Město nad Metují (dále jen „MKN“), Policie České republiky, Městská policie Nové Město nad Metují a Hasiči Nové Město nad Metují. Tito pracovníci absolvovali školení pro kvalifikované použití této záchranné techniky. Umístit na webových stránkách MKN informaci o tom, že máme v MKN defibrilátor nepovažuji za praktické. Klíče mají totiž pouze pracovníci výše zmíněných organizací, takže informace o přístroji v zamčeném objektu MKN nikomu v okamžiku nutné záchrany života nepomůže. Daleko lepší způsob je volat přímo záchranné složky, které jsou o umístění přístroje informovány, mají proškolený personál a klíč pro 24 hodinový přístup.

S pozdravem

Mgr. Vladimír Růžička - ředitel Městské knihovny Nové Město nad Metují, 09.11.2015

Stránka