Občan

Kontaktní informace

Město Nové Město nad Metují
náměstí Republiky 6
549 01  Nové Město nad Metují

E-mail
posta@novemestonm.cz

Telefon
491 419 611

Podrobný kontakt, úřední hodiny
 


Facebook Nové Město nad Metují

Rozklikávací rozpočet

Rozklikávací rozpočet

 

Počitadlo přístupů

Návštěvnost:

ONLINE: 6
DNES: 251
TÝDEN: 1169
CELKEM: 2502934

Univerzální překladač

Překlad (translations)

Czech English French German Italian Polish Russian Spanish

Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch
  • En français
  • Po polsku
Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Vážení občané,

vedení města i úřadu si velice váží Vašich podnětů, dotazů a připomínek, které nám zasíláte. Upozorňujeme, že tato rubrika není diskusní fórum! Slouží pouze k Vašim DOTAZŮM (na řešení konkrétních životních situací atd.) a odpovědím ze strany kompetentních osob, případně administrátora serveru. Na dotazy, které nebudou obsahovat jméno a příjmení včetně platné emailové adresy nebo na dotazy vulgární a urážlivé, si vyhrazujeme právo neodpovídat a ani je zde nezveřejňovat. Žádáme Vás také o stručnost a věcnost Vašich dotazů, abychom na ně mohli okamžitě reagovat.

Nově jsme pro větší přehlednost oddělili hlášení závad a nedostatků ve městě. Pro jejich ohlášení použijte elektronický formulář Hlášení závad a nedostatků, do kterého máte možnost vložit až tři ilustrační fotografie. Ohlášené závady budou řešeny pracovníky Technických služeb města. Prosíme, nevkládejte je již do této rubriky. Pokud je sem vložíte, budou administrátorem webu převedeny do Hlášení závad a nedostatků.

Děkujeme za pochopení

Vedení města


Postup zadávání a zodpovídání dotazů

Formulář pro vložení dotazu se objeví po kliknutí na níže uvedený text "Zobrazit/Skrýt formulář". Po zadání dotazu se zde zobrazí informační sdělení "Otázka byla úspěšně položena" potvrzující Vám vložení dotazu. Dotaz zde bude zveřejněn posléze až s odpovědí na něj.


 

V souladu s článkem 13 obecného nařízení Evropského parlamentu a rady (EU) 2016/679, o ochraně osobních údajů je:

  • správcem osobních údajů město Nové Město nad Metují, náměstí Republiky 6, 549 01 Nové Město nad Metují, tel.: 491 419 611, e-mail: posta@novemestonm.cz, datová schránka: qgfbxi4
  • pověřencem pro ochranu osobních údajů Ing. Vratislav Fröde
  • účelem zpracování vyřízení dotazu
  • kategorií příjemců osobních údajů návštěvník webových stránek města

Bližší informace

 

Stránka

Dobrý den, kdy se bude dokončovat okrasná část kruhového objezdu u hasičárny? Kruhový objezd je sice hotový, ale okrasný prostředek kruhového objezdu je nedodělaný. (Vloženo 09.10.2019)

Vážený pane Dvořáku,

příští týden bude prováděna zhotovitelem stavby reklamační oprava obrubníků a zádlažby ze žulových kostek, potom dojde ze strany společnosti Vodovody a kanalizace Náchod, a.s., k navezení ornice do středu kruhu a urovnání plochy. Obnovení rostlinné výsadby do původního stavu provedou Technické služby města Nové Město nad Metují na jaře příštího roku.

S pozdravem

Miroslav Trojan

vedoucí Technických služeb města Nové Město nad Metují

11.10.2019
1.Dobrý den, kdy se bude oficiálně otevírat silnice od křižovatky Papežů až po nahořany. Dnes nejel autobus ani ze zastávky Krčín luštinec ani krčín kostel 2. Kdy se bude opravovat městský rozhlas? v krčíně nad zastávkou luštinec je už dlouho nefunkční reproduktor a nad zastávkou kostel je reproduktor dost potichu. (Vloženo 09.10.2019)

Ad) 1.

Vážený pane Dvořáku,

uzavírka silnice II/285 v ulicích Na Strážnici a Nahořanská je oficiálně povolena do 31.10.2019. Vedení stavby se snaží, aby otevření silnice pro plný provoz bylo o týden dříve. Informace je to však nezávazná. Vycházíme z aktuálního sdělení, které jsme obdrželi.

S pozdravem

Ing. Libor Pozděna

vedoucí Odboru majetku města

 

Ad) 2.

Vážený pane Dvořáku,

reproduktor městského rozhlasu na autobusové zastávce u Letiště je z důvodu řešení přívodu signálu dočasně odpojen, nastavení hlasitosti reproduktoru u hřbitova bude zkontrolováno.

S pozdravem

Miroslav Trojan

vedoucí Technických služeb města Nové Město nad Metují

11.10.2019
Dobrý den,mohly by prosím TS posekat " provizorní" chodník ve Vrchovinách?Je podzim,po dešti se tam nedá jít.Diky (Vloženo 06.10.2019)

Vážená paní Bednářová,

Vámi uvedený pozemek ve Vrchovinách posečeme tento týden.

S pozdravem

Miroslav Trojan - vedoucí Technických služeb města Nové Město nad Metují, 08.10.2019
Dobrý den,kdy na stránkách bude zápis a zvukový záznam ze zasedání ZM z 19.9.2019?Děkuji (Vloženo 27.09.2019)

Vážená paní Jaroslavo,

zápis, usnesení a zvukový záznam z veřejných zasedání Zastupitelstva města Nové Město nad Metují (dále jen "ZM") pořizujeme do 10 dnů od daného zasedání (mj. tato lhůta vyplývá ze Zákona o obcích a z Jednacího řádu ZM).

S pozdravem

Simona Hoffmannová - referentka Odboru správy úřadu, 27.09.2019
Dobrý den. Jsem velice rozhořčen zcela zničenou novou cestou od hasičarny až do Krčína. Takové nánosy odpadaneho asfaltu z nákladních aut jsem ještě nikde neviděl. Jsem opravdu zvědav jak se cesta dá do původního stavu. Ten nános už je tak zavalcovany že jen nějaké očistění lopatou rozhodně nepomůže. P.Č. (Vloženo 12.09.2019)

Vážený pane Černocký,

vedení města kontaktovalo stavební firmu, která prováděla asfaltování kruhového objezdu. Je domluveno odstranění všech asfaltových nánosů na silnicích ve městě vzniklých v důsledku jejich činnosti.

S pozdravem

Ing. Libor Hovorka - místostarosta města Nové Město nad Metují, 13.09.2019
Hezký den. Byl jsem na procházce na lukách Pod Zámkem a byl nemile překvapen, že lávka přes Metuji stále není funkční. Tento stav trvá už dost dlouho, nezapomněli jste na ni? Jinak předchozí lávka vydržela několik desetiletí, tato nová jen několik let. Díky za odpověď a za fungující lávku. PH (Vloženo 07.09.2019)

Vážený pane Hustáku,

v současné době se dopracovává projektová dokumentace a následně bude podána žádost o stavební povolení s tím, aby v příštím roce mohlo dojít k realizaci. Současně sledujeme dotační tituly pro případné podání žádosti o dotaci na výstavbu nové lávky.

S pozdravem

Ing. Simona Vojnarová - vedoucí Oddělení rozvoje města, Odbor majetku města, 11.09.2019
Jak bude město řešit asfaltové nánosy na nově oprávněných úsecích cest, které vznikají v souvislosti s dovozem asfaltu na rekonstruovaný kruhový objezd. Ještě jsem se nesetkal s tím, že by to z nákladních vozů pro převoz asfaltu takhle moc odpadavalo. (Vloženo 06.09.2019)

Vážený pane Suchánku,

Městská policie Nové Město nad Metují dne 05.09.2019 kontaktovala stavbyvedoucího, aby vypadlý materiál z vozidla odstranil.

S pozdravem

Ing. Libor Pozděna - vedoucí Odboru majetku města, 06.09.2019
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda by šla umístit dočasně značka "zákaz zastavení" na té spojce mezi ulicí Malecí a Rašínovou. Tím, že mnoho vozidel jezdí přes Malecí - po dobu uzavření kruhového objezdu, tak je to tam ucpané - křižovatka dolů ke škole, dnes po 7. ráno a i v odpoledních hodinách je tam velký provoz. Děkuji, Šťastná K. (Vloženo 02.09.2019)

Vážená paní Šťastná,

současná dopravní situace v Novém Městě nad Metují je nesmírně komplikovaná a vyžaduje krom zvýšené pozornosti řidičů i značnou vzájemnou toleranci. V místě by dle zákona neměl parkovat nikdo, neboť zde nejsou dodrženy potřebné rozměry, které by měly být 3 m pro každý jízdní pruh. Tento přestupek je ovšem nejen v Novém Městě nad Metují natolik rozšířen, že je řešen pouze v místech, kde je zaparkovaným vozidlem vážně ohrožena bezpečnost silničního provozu. Bohužel po 7. hodině ranní je Městská policie Nové Město nad Metují (dále jen „MP“) doslova zavalena žádostmi o kontrolu různých lokalit, přesto na místo bude vyslána hlídka MP, aby celou situaci posoudila a případnou nebezpečnou situaci řešila. 

S přáním hezkého dne

Miloš Kratěna - vrchní strážník Městská policie Nové Město nad Metují, 04.09.2019
Dobrý den,bylo by možné v době rekonstrukce kruhového objezdu omezit rychlost v ulici Malecí? Doprava tu velice zhoustla a každý tu jezdí co nejrychleji "TO Projet" bez ohledu na chodce a další účastníky provozu. Ráno když jdou děti do školy, by se taky hodil dohled MP, jako u školy v Krčíně a na ulici Komenského. (Vloženo 02.09.2019)

Vážená paní Linhartová,

omezení rychlosti je složitý proces, který vyžaduje vyjádření několika institucí a souhlasná stanoviska by Městský úřad obdržel, až po ukončení uzavírky okružní křižovatky, která je předběžně plánována do konce příštího týdne. Zvýšení bezpečnosti bude dočasně v ranních hodinách na přechodu pro chodce v ulici Malecí zajišťovat záložní asistent Městské policie Nové Město nad Metují (dále jen "MP"), který za tímto účelem bude povolán z volna. Současně musím upozornit, že pokud by došlo k onemocnění jiného asistenta na exponovanějším přechodu pro chodce, muselo by dojít k ukončení výše uvedeného opatření. Pro úplnost uvádím, že oba službu konající strážníci již jsou v uvedeném čase použiti na jiném místě v Novém Městě nad Metují.

Zároveň prosím veřejnost, kdo by měl zájem o práci asistenta MP, který zajišťuje bezpečnost na přechodech pro chodce, aby kontaktoval p. Josefa Pročka na tel.: 605 201 093.

S pozdravem

Miloš Kratěna - vrchní strážník Městské policie Nové Město nad Metují, 04.09.2019
Dobrý den, z jakého důvodu byl vykácen poměrně velký pruh lesa Luštince podél předělávané silnice Krčín - Nahořany. Dvořáček. (Vloženo 27.08.2019)

Vážený pane Dvořáčku,

vlivem dlouhotrvajícího nedostatku vodních srážek došlo k tomu, že i hlubokokořenící dřeviny, například duby, které jsou v lese Luštinec, pociťují tento deficit a začínají postupně prosychat a následně odumírat. V tomto případě byl vytěžen úzký pruh lesa podél silnice tak, aby ani do budoucna nedošlo k ohrožení uživatelů této silnice pádem větví nebo celých usychajících stromů.

S pozdravem

Ing. Přemysl Havelka - Statky Bartoň s.r.o., 02.09.2019

Stránka