Občan

Kontaktní informace

Město Nové Město nad Metují
náměstí Republiky 6
549 01  Nové Město nad Metují

E-mail
posta@novemestonm.cz

Telefon
491 419 611

Podrobný kontakt, úřední hodiny
 


Facebook Nové Město nad Metují

Rozklikávací rozpočet

Rozklikávací rozpočet
 

 

Počitadlo přístupů

Návštěvnost:

ONLINE: 31
DNES: 210
TÝDEN: 5615
CELKEM: 1119646

Univerzální překladač

Překlad (translations)

Czech English French German Italian Polish Russian Spanish

Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch
  • En français
  • Po polsku
Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Vážení občané,

vedení města i úřadu si velice váží Vašich podnětů, dotazů a připomínek, které nám zasíláte. Upozorňujeme, že tato rubrika není diskusní fórum! Slouží pouze k Vašim DOTAZŮM (na řešení konkrétních životních situací atd.) a odpovědím ze strany kompetentních osob, případně administrátora serveru. Na dotazy, které nebudou obsahovat jméno a příjmení včetně platné emailové adresy nebo na dotazy vulgární a urážlivé, si vyhrazujeme právo neodpovídat a ani je zde nezveřejňovat. Žádáme Vás také o stručnost a věcnost Vašich dotazů, abychom na ně mohli okamžitě reagovat.

Nově jsme pro větší přehlednost oddělili hlášení závad a nedostatků ve městě. Pro jejich ohlášení použijte elektronický formulář Hlášení závad a nedostatků, do kterého máte možnost vložit až tři ilustrační fotografie. Ohlášené závady budou řešeny pracovníky Technických služeb města. Prosíme, nevkládejte je již do této rubriky. Pokud je sem vložíte, budou administrátorem webu převedeny do Hlášení závad a nedostatků.

Děkujeme za pochopení

Vedení města

 


Postup zadávání a zodpovídání dotazů

Formulář pro vložení dotazu se objeví po kliknutí na níže uvedený text "Zobrazit/Skrýt formulář". Po zadání dotazu se zde zobrazí informační sdělení "Otázka byla úspěšně položena" potvrzující Vám vložení dotazu. Dotaz zde bude zveřejněn posléze až s odpovědí na něj.

Stránka

Vážený pane tajemníku, děkuji za obsáhlou odpověď a věřím tedy, že do konce července bude vjezd opraven. A aby nedošlo k matení veřejnosti... Je mi jasné, že "nákupní galerii" nebude stavět město, ale na takové stavby samožřejmě musí být územní rozhodnutí, atd. a pokud by ze strany města nebyl zájem, jistě by zde nic nevzniklo. V dnešní době, kdy se všude řeší vylidnění center měst a krachující obchůdky, naše město jde jinou cestou. Jsem přesvědčen, že takové obchody město nepotřebuje a házíte tím klacky pod nohy živnostníkům, kteří takové obchůdky v centru mají. Co se týče mé poznámky o neschopnosti... díry v komunikaci byly již v zimě tohoto roku, cca od ledna. Situaci jste, jak píšete, začali řešit až 9.5.2017. Znovu jste věc urgovali 23.6. To jste si špatné komunikace všimli až po čtyřech měsících? A na co jste čekali během skoro dvou měsíců po 9.5., když majitel komunikaci třeba do jednoho měsíce neopravil, nebo se vůbec nevyjádřil? Takže má konstruktivní a smysluplná rada je: takovou situaci řešit rychle a bez odkladu, když zde jezdí celé město nakupovat! Majitele urgovat častěji, než po čtyřech měsících a po první urgenci nečekat dva měsíce. Nezlobte se na mě, ale toto je dle mě neschopnost, nebo laksní přístup. Potom se nedivím, že komunikace v Novém Městě jsou takové, jaké jsou. Viz již léta špatná cesta z Krčína k centru. A když jsem u toho, chci se ještě optat, v jakém stádiu se nachází přípravy na opravu této komunikace (od křižovatky v Krčíně k bývalému klubu). Děkuji, s pozdravem Pelikán (Vloženo 20. 7. 2017)

Vážený pane Pelikáne,

dovolte mi moji odpověď rozčlenit do několika odstavců tak, aby byla vystižena podstata vašich otázek a polemik:

1. Nejsem přesvědčen, že se v těchto letech ještě řeší otázka vylidňování center měst a krachujících obchůdků v nich. Na rozdíl od vás jsem na základě své reálné zkušenosti přesvědčen, že to, co podnikatelé (ať již jsou to živnostníci nebo malé firmy) skutečně potřebují, je dostatek koupěschopných zákazníků připravených a ochotných u nich utratit peníze  za nabízené zboží. Omezení nabídky a konkurence, po které voláte, nás již v době socialistického experimentu během existence ČSSR přesvědčilo o tom, že tato cesta k úspěchu nevede. Stejně tak omezená nabídka služeb a zboží v našem městě v současné době způsobuje nákupní migraci do Náchoda nebo Hradce Králové, nemluvě již o příhraniční polské Kudowě. Jsem si jistý, že nová nákupní galerie podobná té u Kauflandu v Náchodě si najde své zákazníky a přesvědčí mě i další novoměšťáky, abychom nejezdili za svými nákupy do vzdálenějších měst. Ostatně - i vy ve svém emailu zmiňujete, že do již existujících supermarketů jezdí nakupovat celé město a přesto potravinářské obchody v centru nekrachují.

2. Ohledně oprav děr u sjezdu k supermarketům Albert a Penny vám děkujeme za vaši připomínku. Předtím, než jsme chronologicky seřadili naše jednotlivé aktivity, jsme skutečně měli pocit, že v této záležitosti téměř neustále někoho urgujeme. Teprve když jsme jednotlivé urgence sepsali, vidíme vámi zmiňované rezervy v naší práci.

3. Oprava komunikace od Rychty k podjezdu vedle nádraží (Havlíčkova ulice) a dále na Nahořany je naplánována na 1. polovinu roku 2019. Její součástí bude zejména vybudování nové silnice pod rozšířeným železničním mostem, jehož rozšiřování začne 20.8.2018. Do té doby budeme samozřejmě pokračovat u urgencích u majitele silnice (Královéhradecký kraj), aby ji udržoval v provozuschopném stavu.

Ing. Michal Beseda, MBA - místostarosta, 20. 7. 2017
Dobrý den, vím, že na můj dotaz zde již bylo odpovězeno. Ale nedá mi to nereagovat. Celé město jezdí nakupovat do supermarketů Albert a Penny. Bude se zde stavět další, z mého pohledu absolutně zbytečný, supermarket. Již od zimy jsou ve vjezdu takové díry, že se jim nejde vyhnout. To je takový problém se s někým , třeba i telefonicky, spojit a urgovat opravu? Případně se s majitelem domluvit a koupit tzv. studenou směs asfaltu za pár korun a provizorně to tam nasypat? Nebo převažuje argument "co my bychom opravovali cizí pozemek" nad potřebami obyvatel? Když už chcete stavět další obchod, měli byste také umět obstarat údržbu! Vaše neschopnost je neuvěřitelná! (Vloženo 19. 7. 2017)

Vážený pane Pelikáne,

reagujeme na Váš dotaz, který se týká postupů města ve věci odstranění děr v přístupové komunikaci k supermarketům Albert a Penny. Touto záležitostí se zabýváme od začátku května 2017. Uvedenou komunikaci vlastní ze dvou třetin majitel řetězce Penny a z jedné třetiny vlastník obchodů Albert. Oslovili jsme tedy většinového vlastníka, kdy byl nejdříve problém vůbec najít osobu oprávněnou uvedený problém řešit. Vedoucí Technických služeb pak oficiálně telefonicky jednal s p. Sochorovským, a to dne 9. května a znovu 23. června. Dále jsme opravu u něj telefonicky urgovali i z Odboru správy úřadu. Komunikace z naší strany probíhala včetně poskytnutí informací o tom, které firmy by mohly uvedenou opravu za ně provést. Bohužel, vše bylo bez jakékoliv pozitivní odezvy. V minulém týdnu při stavebním řízení, které se týká další výstavby v sousedství supermarketu Penny, byl přítomný zástupce tohoto řetězce opět upozorněn starostou města na problém se stavem přístupové komunikace. Zástupce opět přislíbil věc řešit.

Není obvyklé, aby město provádělo opravy na komunikacích, které nevlastní, protože by to bylo mj. na úkor oprav městských komunikací. V tomto případě ale bylo vedením města rozhodnuto, že pokud vlastníci komunikace i přes opakované výzvy problémy ihned neodstraní, tak do konce července provedou nezbytnou opravu  Technické služby a vynaložené náklady pak budeme po vlastnících vymáhat.

Aby nedošlo k matení veřejnosti, tak pro upřesnění Vaší informace obsažené ve Vašem dotazu ještě na závěr uvádíme, že město žádný obchod v dané lokalitě stavět nebude, plánovaná nákupní galerie – nikoli tedy supermarket -  je projektem soukromé developerské společnosti a bude také probíhat na soukromých pozemcích. Co se pak týká Vašeho přesvědčení o naší neschopnosti, tak budeme velice rádi, když nám přispějete nějakou konstruktivní a smysluplnou radou, jak v budoucnu takovéto situace efektivněji vyřešit.

S pozdravem

Bc. Petr Tyč - tajemník MěÚ, 19. 7. 2017
Dobrý den. Právě jsme se vrátili ze hřbitova v Krčíně, musím říci, že mnou cloumá vztek a zoufalství. Opět došlo k odcizení věci z našeho pomníku a to konkrétně květiny v květináči. Letos je to již šestá věc, jako první zmizel betonový ručně dělaný svícen za nemalé peníze, pak to byly svíčky a opět svícen no a dnes květina. Předloni jsem to řešila i spanem starostou, přítomný byl i pan Hladík, ale jim se z hrobu nic neztrácí. Jenže,když hovořím s lidmi na hřbitově tak se neztrácí výzdoba jen nám, ale i jim a věřte je jich docela dost. Vím, nejde o život, ale jde o princip! Máme hrob i na jiném hřbitově v jiné obci a tam se nikdy nic neztratilo. Je nějaká šance, že budeme chodit na hrob tatínka vzpomínat, nebo tam budeme chodit z hrůzou co se zase ztratí? Nechceme mu nechat holý hrob! (Vloženo 14. 7. 2017)

Vážená paní Holicsová,

reagujeme na Váš podnět, který se týká pro veřejnost velice citlivé oblasti, tj. krádeží na hřbitovech. Správa městských hřbitovů spadá pod Technické služby města Nové Město nad Metují (dále jen "TS"), Váš podnět jsme proto projednali s vedoucím TS, p. Miroslavem Trojanem. Z jeho vyjádření vyplývá, že za poslední období neobdrželi stížnost na krádeže na hřbitově v Krčíně, rovněž ani Městská policie (dále jen „MP“) žádný podnět neobdržela. V souvislosti s Vaším podnětem ale vedoucí TS upozornil pracovníky správy hřbitovů, aby věnovali této problematice zvýšenou pozornost. Rovněž vrchní strážník MP byl požádán o zvýšenou hlídkovou činnost strážníků v tomto směru. Jsme si vědomi toho, že krádeže na hřbitovech jsou záležitostí velice citlivou, a proto se Vašim podnětem zabýváme s plnou vážností. Bohužel, jako v mnoha jiných oblastech, je vše v lidech a i přes veškerou snahu a dohled k takovým situacím občas dochází i v našem městě.

S pozdravem

Simona Hoffmannová - referentka Odboru správy úřadu, 17. 7. 2017
Hezký den, proč je stále se opakující nepořádek kolem kontejnerů na odpadky, především těch na plasty. Především v letním období počet kontejnerů a jejich vývozů naprosto nedostačující. Mně ty hromady odpadků vadí a reakce odpovědného pracovníka na MĚÚ, že občané mají běhat nebo jezdit s odpadky po městě a hledat prázdnější kontejner (který nejspíš nenajdou) se mi nezdá jako optimální řešení. Jak tuto nepříjemnou s stále se opakující situaci budete řešit? (Vloženo 11. 7. 2017)

Vážený pane Hustáku,

nádoby na separovaný odpad se neplní pravidelně. Jak jsem Vám již několikrát psal, tak nepořádek u kontejnerů způsobují především neukáznění občané, kteří separovaný odpad odkládají k již plným kontejnerům a nevyužijí kapacitu nezaplněných kontejnerů, které jsou v dosahu, a tím pak dochází k přeplňování nádob a vzniku „obkladu“ u kontejnerů. Dalším nešvarem je také vhazování plastových obalů bez vhodné úpravy (sešlápnutí apod.). Hromadné navýšení počtu kontejnerů a jejich svozu tento problém nevyřeší. Tuto problematiku jsem Vám nabídl konzultovat na úřadě. V současné době dochází k monitorování zaplněnosti jednotlivých stanovišť kontejnerů, a případná místa, kde bude docházet k trvalejšímu deficitu kapacity nádob, budou posílena.
S pozdravem

Ing. Ondřej Hanka - vedoucí Oddělení životního prostředí, Odbor výstavby a regionálního rozvoje, 11. 7. 2017
Prosím o sdělení kdy se bude projednávat návrh uzemního plánu s veřejností.děkuji (Vloženo 10. 7. 2017)

Vážená paní Machová,

v současné době se dokončuje návrh rozhodnutí o námitkách a vyhodnocení připomínek Územního plánu Nové Město nad Metují, který se následně projedná s dotčenými orgány dle stavebního zákona. Konání opakovaného veřejného projednání se předpokládá v období konec září - říjen 2017.

S pozdravem

Ing. Miloš Skalský - vedoucí Odboru výstavby a regionálního rozvoje, 11. 7. 2017
Dobrý den, prosím o informaci, zda bude dáno do provozu osvětlení na rohu ulice Zelená a Pod Výrovem. Toto osvětlení je na místě, které je dost frekventované a v noci je zde špatná viditelnost. Děkuji za odpověď (Vloženo 1. 7. 2017)

Vážená paní Ptáčková,
děkujeme za upozornění, osvětlení jsme zkontrolovali a jednu nesvítící lampu opravili.
S pozdravem

Miroslav Trojan - vedoucí Technických služeb města Nové Město nad Metují, 3. 7. 2017
Dobrý den,jen bych se chtěla zeptat, zda je normální, že na několika místech pod náměstím je během dopoledních hodin "zaparkován" vozík TS. Není to na krátkou dobu, mladík, který s ním uklízí je bohužel kdo ví, kde. Neberte to jako stěžování, jen mě to udivuje...jednou je to Na zadomí, pak na chodníku do náměstí a další den v parčíku u kontejnerů... (Vloženo 27. 6. 2017)

Vážená paní Lenko,

reagujeme na Váš dotaz, který se týkal úklidového vozíku Technických služeb (dále jen „TS“), který bývá bez dozoru odstaven v lokalitě Husova náměstí a jeho okolí. Celou záležitost jsme prověřili v TS, pracovník úklidu města má povolení opustit vozík pouze v době svačiny a oběda (stravuje se převážně doma). Jinak je odstavování vozíku bezpředmětné a pracovník byl na tuto skutečnost důrazně upozorněn.

S pozdravem

Bc. Petr Tyč - tajemník, 28. 6. 2017
Dotaz na MP: V jaké vzdálenosti od kruhové křižovatky nebo přechodu pro chodce lze parkovat? Byla se někdy MP podívat v ulici Johnova směrem ke kruhovému objezdu? Projet ulicí dolů, zařadit se do svého jízdního pruhu a ještě dát přednost vozidlům vyjíždějícím z kruhového křižovatky do ulice je občas kovbojka. Bylo by možné tuto situaci nějak řešit? Děkuji (Vloženo 26. 6. 2017)

Vážená paní Tylšová,

parkovat se nesmí ve vzdálenosti 5 m před přechodem pro chodce a před hranicí křižovatky. O problémovém místě v části ul. Johnova víme a pravidelně zde každý měsíc vyřešíme několik přestupků. Za upozornění Vám děkujeme a tuto lokalitu ještě častěji zařadíme do plánu kontrol.

S pozdravem

Miloš Kratěna - vrchní strážník Městské policie Nové Město nad Metují, 26. 6. 2017
Dobrý den, Každý den sleduji regionální zprávy na ČT1. Dnes tam mluvili o našem městě. Mluvili o Daškováku o tom co tam město. Že připravuje plaž atd. Zajímalo by mě jak toto místo hodláte hlídat? V České Skalici je něco podobného. Byla jsem tam několikrát a pokaždé tam přišli lidé, na kterých bylo vidět že jsou pod vlivem drog nebo alkoholu. Měli sebou nějakého psa a plno krabic nebo pet lahví vína. Lehli si na místo kde nejvíc svítilo slunce. Tam usnuli a když se probudili tak začali dělat nepořádek s výkali (zvraceli)!! Dokážete si asi představit jaký to je? (Vloženo 22. 6. 2017)

Vážená paní Baricová,

prostor u Daškova splavu nehodláme hlídat vůbec nijak, spoléháme na lidskou slušnost a ohleduplnost.

S pozdravem

Ing. Michal Beseda, MBA - místostarosta města Nové Město nad Metují, 23. 6. 2017
Dobrý den, chtěla bych upozornit na ty díry v silnici, když se odbočuje k Albertu (v místě přechodu), akorát nevím, zda je to v kompetenci města a dále, zda by šlo tam zvýraznit přechod pro chodce. Děkuji. (Vloženo 22. 6. 2017)

Vážená paní Šťastná,

děkujeme Vám za Váš podnět. Vzhledem k tomu, že se nejedná o pozemky ve vlastnictví města Nové Město nad Metují, řešíme záležitost s firmou AHOLD Czech Republic, a.s., a firmou K + R projekt s.r.o. Bohužel, zatím i přes opakované intervence, zmiňovaný vlastník nereaguje. Jakmile od nich budeme znát bližší informace ve věci opravy komunikace, zašleme Vám doplňující odpověď. Co se týká obnovy přechodu pro chodce, tak i ten není na naší komunikaci a dokud nedojde k její opravě, tak by bylo jeho nové vyznačení bezpředmětné.

S pozdravem

Miroslav Trojan - vedoucí Technických služeb města Nové Město nad Metují, 23. 6. 2017

Stránka