Občan

Kontaktní informace

Město Nové Město nad Metují
náměstí Republiky 6
549 01  Nové Město nad Metují

E-mail
posta@novemestonm.cz

Telefon
491 419 611

Podrobný kontakt, úřední hodiny
 


Facebook Nové Město nad Metují

Rozklikávací rozpočet

Rozklikávací rozpočet

 

Počitadlo přístupů

Návštěvnost:

ONLINE: 36
DNES: 1310
TÝDEN: 8969
CELKEM: 1567085

Univerzální překladač

Překlad (translations)

Czech English French German Italian Polish Russian Spanish

Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch
  • En français
  • Po polsku
Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Vážení občané,

vedení města i úřadu si velice váží Vašich podnětů, dotazů a připomínek, které nám zasíláte. Upozorňujeme, že tato rubrika není diskusní fórum! Slouží pouze k Vašim DOTAZŮM (na řešení konkrétních životních situací atd.) a odpovědím ze strany kompetentních osob, případně administrátora serveru. Na dotazy, které nebudou obsahovat jméno a příjmení včetně platné emailové adresy nebo na dotazy vulgární a urážlivé, si vyhrazujeme právo neodpovídat a ani je zde nezveřejňovat. Žádáme Vás také o stručnost a věcnost Vašich dotazů, abychom na ně mohli okamžitě reagovat.

Nově jsme pro větší přehlednost oddělili hlášení závad a nedostatků ve městě. Pro jejich ohlášení použijte elektronický formulář Hlášení závad a nedostatků, do kterého máte možnost vložit až tři ilustrační fotografie. Ohlášené závady budou řešeny pracovníky Technických služeb města. Prosíme, nevkládejte je již do této rubriky. Pokud je sem vložíte, budou administrátorem webu převedeny do Hlášení závad a nedostatků.

Děkujeme za pochopení

Vedení města

 


Postup zadávání a zodpovídání dotazů

Formulář pro vložení dotazu se objeví po kliknutí na níže uvedený text "Zobrazit/Skrýt formulář". Po zadání dotazu se zde zobrazí informační sdělení "Otázka byla úspěšně položena" potvrzující Vám vložení dotazu. Dotaz zde bude zveřejněn posléze až s odpovědí na něj.

Stránka

Existuje vizualizace přeložky I/14 přes město kolem nádraží? Mám-li o něčem hlasovat, rád bych věděl jak to bude vypadat. Děkuji. J. Hejduk (Vloženo 23.05.2018)

Vážený pane Hejduku,

oficiální vizualizace trasy přeložky I/14 přes město, kolem nádraží ani jiné části této stavby, vytvořena v současné době není. Město ale disponuje množstvím materiálů, které budou v souvislosti s blížícím se referendem v průběhu příštího týdne k dispozici na webových stránkách města. O umístění na stránkách Vás budeme informovat.

S pozdravem

Bc. Petr Tyč - tajemník, 25.05.2018
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, proč se nově postavená lavička na kraji ulice Vrchovinská přestěhovala níže na parkoviště v ulici Družební? Děkuji Řehák (Vloženo 25.05.2018)

Vážený pane Řeháku,

lavička byla z původního místa přemístěna na základě žádosti majitelů přilehlé nemovitosti.

S pozdravem

Miroslav Trojan - vedoucí Technických služeb města Nové Město nad Metují, 25.05.2018
Dobrý den! Z jakého důvodu nedošlo k přeložení sloupu veřejného osvětlení na Žižkově náměstí který je nevhodně umístěn v prostředku chodníku před autoprodejem Bareš.Maminy s kočárky budou mít problém při projíždění po tomto novém chodníku. Červinka st. (Vloženo 19.05.2018)

Vážený pane Červinko,

tato záležitost byla již projednána s dodavatelem stavby a město zajistí přesun uvedeného stožáru veřejného osvětlení. Tímto Vám děkujeme za Váš podnět.

S pozdravem

Ing. Simona Vojnarová - vedoucí Oddělení rozvoje města, Odbor majetku města, 22.05.2018
Dobrý den, již nějaký čas funguje aplikace "Přehled naplněnosti kontejnerů na tříděný odpad". Určitě dobrá věc, jen bych měl dva dotazy: 1. Provádí se ještě aktualizace aplikace? Např. dnes ráno 21.5. je kontejner na papíry Na Bořetíně zcela plný a papíry leží i vedle kontejneru a aplikace ukazuje naplněnost 50%. 2. Plánuje se nějaké vyhodnocení a opatření? Např. zmiňovaný kontejner je pravidelně cca po dvou dnech plný a stejně je zde stále pouze jeden kontejner a vyváží se jen jednou týdně. Předem moc děkuji za odpovědi. (Vloženo 21.05.2018)

Vážený pane Hustáku,
přehled naplněnosti kontejnerů na tříděný odpad byl projekt realizovaný v minulém roce v rámci pilotního projektu. Město se rozhodlo po vyhodnocení zkušebního provozu nepokračovat z důvodů finančních a především nepřipravenosti technických prostředků svozové firmy na kompletní změnu systému svozu. V současné době nejsou kontejnery odečítány. Vámi zmiňovaný kontejner budeme monitorovat a případně navýšíme svoz na 2x týdně.
S pozdravem

Ing. Ondřej Hanka - vedoucí Oddělení životního prostředí, Odbor výstavby a regionálního rozvoje, 22.05.2018
Dobrý den, nikde jsem nenašel informaci do kdy bude dočasné značeni zákazu zastaveni v ulici U letiště v Krčině. Můžete tuto informaci poskytnout? Děkují (Vloženo 22.05.2018)

Vážený pane Gabrieli,

Oddělení dopravy a silničního hospodářství povolilo dočasné značení Zákazu zastavení v ul. U Letiště v Krčíně po dobu trvání uzavírky silnice III/308 21 (ul. Dobrušská) a uzavírky silnice II/308 (ulice 1. máje) do dne 20.08.2018.

S pozdravem

Radomír Tříska - referent Oddělení dopravy a silničního hospodářství Odbor správní, 22.05.2018
Dobrý den, dne 15.5. jsem pozorovala popelářské auto MP v ulici Na Bořetíně. Vyspali do svozového vozu malý červený kontejner na obaly tetrapak a poté i žlutý kontejner na plast. Vím, že některé žluté kontejnery jsou (nebo bývaly) označeny nálepkou, že se do nich můžou házet i tyto obaly. Pokud je tento žlutý určen i na tetrapak, proč je zde hned vedle druhý pro tento účel? Vadí mi, že doma poctivě třídím plast a tetrapak, zvlášť jej vyhazuji a nakonec se sesype dohromady. Děkuji (Vloženo 17.05.2018)

Vážená paní Pecharová,

děkujeme za Váš podnět k výsypu kontejnerů na separovaný odpad (konkrétně plasty a nápojové kartony) dne 15.05.2018 v ul. Na Bořetíně. Informaci jsme předali svozové firmě s výzvou, aby se podobná situace neopakovala, a doufáme, že se tato politováníhodná událost nebude opakovat. I přes pochybení posádky nedojde ke znehodnocení Vašeho vytřídění, protože svezené odpady jsou dále vytříděny na třídící lince v Rychnovku.

S pozdravem

Ing. Ondřej Hanka - vedoucí Oddělení životního prostředí, Odbor výstavby a regionálního rozvoje, 21.05.2018
Dobrý den, mám problém s parkovacími vozidly v neosvětlené ulici na konci ulice Malecí (od křížení s ulicí 28.října po křížení ulice Rašínova). Parkují zde přes noc vozidla neosvětlená a je nebezpečí, že do nich někdo vrazí. Plánuje se v této oblasti zákaz či osvětlení? Poláčková (Vloženo 16.05.2018)

Doplňující odpověď k Vašemu dotazu ze dne 16.05.2018:

Vážená paní Poláčková,

prodloužení osvětlení se v tuto chvíli neplánuje, ale bude se o něm jednat při přípravě návrhu rozpočtu města na rok 2019.

S pozdravem

Petr Hable

starosta města Nové Město nad Metují

18.05.2018

 

Vážená paní Poláčková,

pokud je kolem parkujícího vozidla zanechán volný jízdní pruh v každém směru minimálně 3 m a vozidla stojí ve vzdálenosti minimálně 5 m od hranice křižovatky, parkují v místě zcela legálně. V opačném případě se vystavují ze strany Městské policie Nové Město nad Metují (dále jen „MP“) postihu za přestupek. MP se na lokalitu zaměří a posoudí případnou míru nebezpečnosti takto parkujících vozidel. Dopravní značení ani veřejné osvětlení se prozatím v této lokalitě žádné neplánuje.

S pozdravem

Miloš Kratěna

vrchní strážník Městské policie Nové Město nad Metují

17.05.2018
Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat, zda v nejbližší době budete sekat trávu v ulici Na Bořetíně, v parku u Husova sboru a v okolí. Konkrétně třeba zde: N 50°21.06428', E 16°9.07082' je tráva již po kolena. V minulých letech se tráva takhle hodně nenechávala vyrůst a bylo to v pohodě. Děkuji (Vloženo 16.05.2018)

Vážená paní Nováková,

sečení trávy se léta řídí stejným harmonogramem, a to tím, že Bořetín a okolí je sečeno po dokončení seče na Františku. Údržba zeleně na Františku bude za příznivého počasí zahájena do konce tohoto týdne a následně se technika přemístí na Bořetín a okolí. Odhad zahájení prací údržby zeleně na Bořetíně je plánován cca koncem 21. nebo v průběhu 22. kalendářního týdne.

S pozdravem

Hana Raichová - referentka Technických služeb města Nové Město nad Metují, 16.05.2018
Dobrý den, ráda bych se zeptata, zda plánujete do Dobrušské ulice zavést plyn. Děkuji. (Vloženo 25.04.2018)

Vážená paní Janoščáková,

město Nové Město nad Metují neplánuje do ul. Dobrušská zavedení plynovodu. Pro více informací o zavedení plynovodu Vám doporučuji obrátit se na plynárenskou společnost a zároveň provozovatele plynovodu ve městě, a to na: https://www.innogy.cz/plyn/

S pozdravem

Ing. Libor Pozděna - vedoucí Odboru majetku města, 25.04.2018
Dobrý den, chtěl bych upozornit na vzrůstající počet automobilů projíždějících pod zákazem vjezdu opravovanou silnicí na Spy přes Žižkovo náměstí. Luxusní Audi s pražskou SPZ jistě nepatří místním občanům a polský kamión pro přepravu aut z Kvasin, který jsme v sobotu 21.4. 2018 se sousedy vyháněli pryč, zde už nemá vůbec co pohledávat. Za celý víkend jsme zde neviděli ani jednou projet hlídku MP nebo PČR. Neměly by se zavést nějaké rezidentské karty pro rychlou kontrolu? S pozdravem David MAREK (Vloženo 22.04.2018)

Vážený pane Marku,

v sobotu opravdu Městská policie Nové Město nad Metují (dále jen „MP“) Vaší lokalitou neprojížděla, neboť měla plné ruce práce s udržením průjezdnosti Husova náměstí, kde hrozil dopravní kolaps. V průběhu neděle již kontroly ve Vaši lokalitě naplánovány byly a skončily udělením několika sankcí neukázněným řidičům, mezi kterými byl i řidič vozidla Audi.

Prosím, v případě, že budete znovu svědkem průjezdu zejména nákladních vozidel, informujte hlídku MP na tel.: 605 201 093. Policie ČR je rovněž o nelehké současné dopravní situaci detailně informována a snaží se dle svých kapacit pomoci. Dle mého názoru zavedení rezidenčních karet nepomůže, neboť hlídky z předložených dokladů jednoduše poznají, kdo v lokalitě bydlí. Všichni ostatní jsou dotázáni, proč se pohybují na staveništi, a pokud se jim nepodaří uvést objektivní důvod, tak jsou sankcionováni.

S pozdravem

Miloš Kratěna

vrchní strážník Městské policie Nové Město nad Metují

 

Vážený pane Marku,

je na samotném stavbyvedoucím, koho na stavbu pustí a umožní mu průjezd. Na posledním veřejném jednání stavbyvedoucí sdělil občanům, že jim umožní průjezd podle trvalého bydliště apod. Rezidenční karty pro vjezd na stavbu nemají v současné době v plánu vydávat.

S pozdravem

Ing. Libor Pozděna

vedoucí Odboru majetku města

24.04.2018

Stránka