Občan

Kontaktní informace

Město Nové Město nad Metují
náměstí Republiky 6
549 01  Nové Město nad Metují

E-mail
posta@novemestonm.cz

Telefon
491 419 611

Podrobný kontakt, úřední hodiny
 


Facebook Nové Město nad Metují

Rozklikávací rozpočet

Rozklikávací rozpočet

 

Počitadlo přístupů

Návštěvnost:

ONLINE: 44
DNES: 697
TÝDEN: 5690
CELKEM: 2138215

Univerzální překladač

Překlad (translations)

Czech English French German Italian Polish Russian Spanish

Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch
  • En français
  • Po polsku
Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Vážení občané,

vedení města i úřadu si velice váží Vašich podnětů, dotazů a připomínek, které nám zasíláte. Upozorňujeme, že tato rubrika není diskusní fórum! Slouží pouze k Vašim DOTAZŮM (na řešení konkrétních životních situací atd.) a odpovědím ze strany kompetentních osob, případně administrátora serveru. Na dotazy, které nebudou obsahovat jméno a příjmení včetně platné emailové adresy nebo na dotazy vulgární a urážlivé, si vyhrazujeme právo neodpovídat a ani je zde nezveřejňovat. Žádáme Vás také o stručnost a věcnost Vašich dotazů, abychom na ně mohli okamžitě reagovat.

Nově jsme pro větší přehlednost oddělili hlášení závad a nedostatků ve městě. Pro jejich ohlášení použijte elektronický formulář Hlášení závad a nedostatků, do kterého máte možnost vložit až tři ilustrační fotografie. Ohlášené závady budou řešeny pracovníky Technických služeb města. Prosíme, nevkládejte je již do této rubriky. Pokud je sem vložíte, budou administrátorem webu převedeny do Hlášení závad a nedostatků.

Děkujeme za pochopení

Vedení města


Postup zadávání a zodpovídání dotazů

Formulář pro vložení dotazu se objeví po kliknutí na níže uvedený text "Zobrazit/Skrýt formulář". Po zadání dotazu se zde zobrazí informační sdělení "Otázka byla úspěšně položena" potvrzující Vám vložení dotazu. Dotaz zde bude zveřejněn posléze až s odpovědí na něj.


 

V souladu s článkem 13 obecného nařízení Evropského parlamentu a rady (EU) 2016/679, o ochraně osobních údajů je:

  • správcem osobních údajů město Nové Město nad Metují, náměstí Republiky 6, 549 01 Nové Město nad Metují, tel.: 491 419 611, e-mail: posta@novemestonm.cz, datová schránka: qgfbxi4
  • pověřencem pro ochranu osobních údajů Ing. Vratislav Fröde
  • účelem zpracování vyřízení dotazu
  • kategorií příjemců osobních údajů návštěvník webových stránek města

Bližší informace

 

Stránka

Dobrý den, obracím se na vás s prosbou mé 93-leté maminky a dalších seniorů z Hotelu Metuj o umístění jedné nebou dvou laviček pod lípami na pozemku č.kat.353/2 v ulici Klosová.Lavička na pozemku č.kat.353/3 je pro ně vzhledem k poškozemým schodům nedostupná a navíc je umístěna na sluníčku.Senioři mají sice pěkné sezení v dvorku hotelu, ale nemají tam kontakt s ostatní veřejností a děním v okolí.Vzdálenější lavičky jsou pro ně někdy ze zdravotních důvodů nedosažitelné.Děkuji za odpověď, ev. vyřízení prosby seniorů. D. Křoustková (Vloženo 17.06.2019)

Vážená paní Křoustková,

požadované umístění lavičky v ul. Klosova projednalo vedení města s vedoucím Technických služeb města Nové Město nad Metují, p. Miroslavem Trojanem, a mělo by být v dohledné době realizováno.

S pozdravem

Simona Hoffmannová - referentka Odboru správy úřadu, 19.06.2019
Dobrý den, kdy se má otevírat ulice Havlíčkova?!. DĚKUJI ZA BRZKOU ODPOVĚĎ (Vloženo 18.06.2019)

Vážený pane Kejzlare,

dne 21.06.2019 proběhne kontrolní prohlídka ulic Havlíčkova a Nádražní stavebním úřadem za účasti Dopravního inspektorátu Náchod. V případě, že vše bude v pořádku, budou obě ulice otevřeny (zprovozněny) už v pátek dne 21.06.2019. V případě nedodělků bude uzavírka ukončena až dne 23.06.2019.

S pozdravem

Ing. Lenka Štoková - referentka Odboru výstavby a regionálního rozvoje, 19.06.2019
Dobrý den, kolik stojí inzerce v městském rozhlase, či tomu podobná zpráva? Reaguji na dnešní rozhlasový spot 10.06.2019 po 15:00 hod.tzv.AntiBabiš.Bylo to placené nějakým spolkem,soukro osobou, nebo akcí zastupitelů města?Mám obavy, aby se obecně z toho nestalo pravidlo. Jsou přeci jiné možnosti na svolání těchto akcí. A aby napříště to nebylo proti někomu z Vás ( Nás). (Vloženo 10.06.2019)

Vážený pane Hofmane,

komerční hlášení v městském rozhlase  je zpoplatněno částkou 200 Kč, kterou zástupce svolavatele uhradil. Pro hlášení v městském rozhlase existují Pravidla schválená Radou města Nové Město nad Metují (dále jen „RM“), ve kterých je uvedena i tato částka (viz usnesení č. RM 135-4969/08). Shromáždění, které proběhlo v úterý dne 11.06.2019 od 18:00 hodin na Husově náměstí, bylo řádně ohlášeno a svolavatelem byl spolek Milion Chvilek, z. s.

S pozdravem

Jiří Hladík - ředitel Městského muzea Nové Město nad Metují, 12.06.2019
Zdravím Vás. Docela kuriózní situace, jak pomalu likvidovat stromy. Naproti strojárně, když se postavíte proti vchodu, tak po levé ruce na rohu schne strom. A když se podíváte za něj, tak je tam nasypaná hromada soli. Ta už podle sousedů tam je víc jak tři měsíce. To určitě není normální? Kdo s tím něco udělá, aby se takto neničila zeleň, která každý rok ve městě ubývá? Ještě napíšu na jiné organizace, ale v dnešním lhostejném světě, nevím, nevím, jestli někdo pomůže. Bc. Oldřich Pustý. (Vloženo 04.06.2019)

Vážený pane Bc. Pustý,

podle mého průzkumu se jedná o smrk rostoucí na pozemku školy. U stromu neleží kupa soli, ale malá hromádka staré omítky. Strom prosychá jako většina jiných v našem okolí následkem počasí nebo napadením kůrovcem. Zaměstnanec školy, se kterým jsem komunikoval, slíbil, že hromádku omítky od stromu uklidí, a že v žádném případě škola nemá zájem likvidovat stromy na svých pozemcích.

S pozdravem

Miroslav Trojan - vedoucí Technických služeb města Nové Město nad Metují, 05.06.2019
Proč byla vysazena v Náchodské ulici zeleň náročná na údržbu (různé druhy keřů a dřevin), když péče ní je naprosto katastrofální ? Jsou zde kopřivy, bodláky a další plevel. Místy ani není vidět původní výsadba. Děkuji za odpověď. (Vloženo 24.05.2019)

Vážený pane Šintáku,

ano, v Náchodské ulici byly při stavbě komunikace na základě projektové dokumentace vysázeny keře a pro údržbu náročná zeleň. Jako vedoucí Technických služeb města Nové Město nad Metují jsem požadoval pouze trávník. Z kapacitních důvodů a hlavně nepříznivému počasí jsme dosud nezahájili vypletí plevelů. Současně sháníme na tuto práci brigádníky. V případě, že byste o někom věděl, budeme rádi za každý tip.

S pozdravem

Miroslav Trojan - vedoucí Technických služeb města Nové Město nad Metují, 27.05.2019
Dobrý den, pomalu se nám chýlí stavební úpravy v ulicích Havlíčkova a Nádražní ke konci. Udivují mě však dvě věci u této akce. 1. Všichni víme, jak problematické je parkování v ulicích města. Proč zejména v Havlíčkově ulici nedošlo ke zúžení chodníku asi o 0,5 m na každé straně a mohl zde vzniknout souvislý parkovací pruh. Chodníky zde jsou místy až nesmyslně široké a chodců minimum. Částečně šlo rozšířit i Nádražní ul. od Rouskových k Rychtě. Přemýšlel o tomto někdo? 2. Při této akci se budovala i nová kanalizace. V pondělí přišel první větší déšť a situace se opakovala jako vloni, předloni, každý rok. Voda se valila Havlíčkovou ulicí jako za starých časů. Kde se stala chyba? V projektu? V provedení? Investice stála zajisté nemalé peníze.Zajímalo by mě a zajisté i další spoluobčany, kde se chybička vloudila? Děkuji za odpovědi. (Vloženo 22.05.2019)

Vážený pane Holečku,

Ad) 1 - v rámci zpracovávání projektové dokumentace Královéhradeckým krajem na rekonstrukci silnice v ul. Havlíčkova a v ul. Nádražní, město vzneslo požadavek na zapracování  podélných parkovacích míst v ul. Havlíčkova a objednalo si tyto práce u stejné projekční  kanceláře. Z projednávání s  Dopravním inspektorátem Náchod však vzešel závěr, že parkovací stání nesmí být v místech rozhledů všech stávajících sjezdů, resp. do nich zásadně zasahovat a pro výjezd z parkovacího stání musí být zajištěn rozhled na silnici (hlavně nároží budovy č. p. 152 a č. p. 106). Při splnění uvedených podmínek nebylo možné parkovací záliv realizovat. V části ul. Nádražní bylo projednáváno parkovací místo, ale ani tam to na úkor zeleně nebylo šířkově dostatečné. 

Ad) 2 - vyjádření Vodovody a kanalizace Náchod, a.s.: Žádná chyba se nevloudila. Realizace kanalizace není hotová a na trase jsou provedena provizorní přepojení, která bohužel tento stav způsobila.

S pozdravem

Ing. Libor Pozděna - vedoucí Odboru majetku města, 24.05.2019
Tak uz nam tady opet litaji smerem od Dobrusky.Je to celkem nebezpecny zhledem k tomu,ze chodnik je uzky a blbec co si to jede nad 110 km snadno vlitne na chodnik ! Kdy tedy mate v planu zde jak bylo receno panem starostou montaz kameroveho systemu ? Chvalim jinak snahu ze strany policie ,kdy se snazeji zde hlidkovat.Pak je situace zde klidnejsi,ale potom co odjedou se vse vrati na starou kolej. Nekteri borci se zde predjizdeji i pres plnou caru. Diky pripadne za vasi odpoved. (Vloženo 17.05.2019)

Vážený pane Zdeňku,

nejprve bych Vám rád poděkoval za pochvalu na adresu policie a mohu Vás ujistit, že naše přítomnost ve Vámi uvedené lokalitě bude stále co možná nejčastější. Systém, který spočívá v osazení Vámi uváděné lokality radarem se záznamem, nebyl pro letošní rok Zastupitelstvem města Nové Město nad Metují (dále jen „ZM“) vybrán k realizaci. Rada města Nové Město nad Metují (dále jen „RM“) se touto problematikou znovu zabývala na svém zasedání dne 06.05.2019 a uložila Městské policii Nové Město nad Metují (dále jen „MP“), aby znovu celou záležitost ohledně měření nejvyšší dovolené rychlosti rozpracovala nejen se zaměřením na radary, jejichž pořízení si vyžaduje více jak 4.000.000 Kč a vznik minimálně jednoho úřednického místa pro zpracování přestupků, ale v druhé variantě i rozšíření početního stavu strážníků MP, které by umožnilo vznik specializované dopravní hlídky, která by se dle personálních kapacit mohla v některých dnech zabývat pouze dopravní situací a standartní oznámení od občanů by řešila hlídka druhá. Obě varianty budou RM předloženy k posouzení a následnému rozhodnutí v návaznosti na rozpočet roku 2020, o kterém bude opět rozhodovat ZM.

S pozdravem

Miloš Kratěna - vrchní strážník Městské policie Nové Město nad Metují, 22.05.2019
Dobrý den, ráda bych se zeptala jak bude pokračovat výstavba chodníků v Dobrušské ulici. Již teď se pokládá asfalt na vozovce a bohužel není jak pořádně projít. Rádoby chodník je pouze vysypán vrstvou štěrku. S kočárkem nemožné projet. Musíme přenášet. Děkuji za odpověď kdy budou chodníky hotové. Nedovedu si představit mít tento stav při spuštění dopravy. (Vloženo 14.05.2019)

Vážená paní Kratěnová,
uvedení silnice do provozu se předpokládá dne 20.05.2019. Do této doby, dle vyjádření stavby, budou chodníky v ul. Dobrušská dokončeny. Po tomto datu by měly probíhat pouze drobné dokončovací práce (osetí, uhrabání, úklid staveniště apod).
S pozdravem

Ing. Petr Mach - referent Oddělení rozvoje města, Odbor majetku města, 16.05.2019
Dobrý den. Rád bych věděl, proč se zveřejňují nepravdivé informace ohledně přístupu k nemovitostem ze stavby komunikace Krčín-Spy? Na stránkách města je informace, že od 12. - 15.5. bude úplně uzavřen viadukt a do přilehlých ulic se normálně dostaneme. To ale není pravda! I chodci a maminky s kočárky mají velký problém se kamkoliv dostat. Myslím si, že by pravdivé informace předešly komplikacím. Děkuji Vacek (Vloženo 14.05.2019)

Vážený pane Vacku,
na webu města Nové Město nad Metují byla zveřejněna informace, kterou nám předal dodavatel stavby. Bylo sděleno, že chodcům bude průchod po celou dobu realizace pokládky živičných vrstev umožněn. Další omezení přístupu k Vašim nemovitostem není plánováno. Omlouváme se za způsobené komplikace.
S pozdravem

Ing. Petr Mach - referent Oddělení rozvoje města, Odbor majetku města, 16.05.2019
Dobrý den,již v únoru jsem se ptal na opravení výtluků v křižovatce k Albertu a stav komunikace je stále stejný,spíše horší. Je nějaký posun v jednání s majiteli pozemků,které by vedlo k opravě? Děkuji za odpověď.Dostál. (Vloženo 03.05.2019)

Vážený pane Dostále,

jelikož vlastníci komunikace na výzvu zástupců města Nové Město nad Metují nereagovali, vstoupila dne 16.04.2019 do jednání Městská policie Nové Město nad Metují. Zástupce obou vlastníků se podařilo přimět k jednání a dohodě, že si náklady na opravu rozdělí. Dle sdělení zástupců vlastníků, jeden již opravu odsouhlasil a druhý by měl tak učinit do dne 10.05.2019. Dle dostupných informací bude ihned poté oslovena odborná firma pro provedení opravy. Konkrétní datum opravy z důvodu enormního vytížení odborných firem, zabývajících se podobným druhem oprav, není zatím znám. Situaci podrobně sleduji a pravidelně se zástupců vlastníků dotazuji na další posuny v jednání.

S přáním hezkého dne

Miloš Kratěna - vrchní strážník Městské policie Nové Město nad Metují, 07.05.2019

Stránka