Občan

Kontaktní informace

Město Nové Město nad Metují
náměstí Republiky 6
549 01  Nové Město nad Metují

E-mail
posta@novemestonm.cz

Telefon
491 419 611

Podrobný kontakt, úřední hodiny
 


Facebook Nové Město nad Metují

Rozklikávací rozpočet

Rozklikávací rozpočet
 

 

Počitadlo přístupů

Návštěvnost:

ONLINE: 22
DNES: 1326
TÝDEN: 2475
CELKEM: 919922

Překladač

Překlad (translations)

Czech English French German Italian Polish Russian Spanish

Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch
  • En français
  • Po polsku
Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Vážení občané,

vedení města i úřadu si velice váží Vašich podnětů, dotazů a připomínek, které nám zasíláte. Upozorňujeme, že tato rubrika není diskusní fórum! Slouží pouze k Vašim DOTAZŮM (na řešení konkrétních životních situací atd.) a odpovědím ze strany kompetentních osob, případně administrátora serveru. Na dotazy, které nebudou obsahovat jméno a příjmení včetně platné emailové adresy nebo na dotazy vulgární a urážlivé, si vyhrazujeme právo neodpovídat a ani je zde nezveřejňovat. Žádáme Vás také o stručnost a věcnost Vašich dotazů, abychom na ně mohli okamžitě reagovat.

Nově jsme pro větší přehlednost oddělili hlášení závad a nedostatků ve městě. Pro jejich ohlášení použijte elektronický formulář Hlášení závad a nedostatků, do kterého máte možnost vložit až tři ilustrační fotografie. Ohlášené závady budou řešeny pracovníky Technických služeb města. Prosíme, nevkládejte je již do této rubriky. Pokud je sem vložíte, budou administrátorem webu převedeny do Hlášení závad a nedostatků.

Děkujeme za pochopení

Vedení města

 


Postup zadávání a zodpovídání dotazů

Formulář pro vložení dotazu se objeví po kliknutí na níže uvedený text "Zobrazit/Skrýt formulář". Po zadání dotazu se zde zobrazí informační sdělení "Otázka byla úspěšně položena" potvrzující Vám vložení dotazu. Dotaz zde bude zveřejněn posléze až s odpovědí na něj.

Stránka

Dobrý den, již několikrát za tuto zimu jsem se při procházce městem setkala se svými přáteli a jinými obyvateli Města, kteří sdílí stejný názor jako já (víceméně jde o maminky s dětmi), náš názor a zároveň prosba je: "Týká se to hlavně okolí centra a ulice Komenského. Nezodpovědní pejskaři, kteří berou pejsky do města nejsou schopni po nich uklidit exkrementy a pak když jde nějaká maminka s dítětem po ulici tak je to docela nepříjemné donést si domů na podrážce takový dáreček. Teď v zimě je to skoro jako slalom mezi psími bobky... Sama mám doma také malé dítě a když si chce ve Městě vlézt do sněhu, tak se musím přesvědčit zda tam není bobek... Setkala jsem se s tím nejčastěji na Komenské ulici, ČSA, TGM a Malecí... Chtěla bych se optat zda by s tím nešlo něco udělat. Na úřadě dáváte pytlíky při každém placení psa a majitelé je nejsou schopní s sebou nosit na procházku tak jestli by bylo možné nějaké opatření. Máme krásné město a toto mu ubírá na kráse. Jana Jirušková (Vloženo 6. 2. 2017)

Vážená paní Jirušková,

s pejskaři je problém ve všech městech, která hledají – vcelku neúspěšně – různé metody, jak majitelům psů vysvětlit, že normální je exkrementy po svém miláčku uklízet. U nás jsme doposud zkoušeli na pejskaře apelovat, aby nešpinili město a zejména jsme se pak obraceli na ty slušné a vychované (kterých je podle našich zkušeností většina), aby při venčení upozorňovali ty nepořádné, že normální je výkaly uklízet. Jak poslední měsíce ukazují, naše snaha moc úspěšná nebyla. Společně s velitelem Městské policie budeme hledat důraznější metody, jak zabránit tomu, aby naše město postupně nezískalo přezdívku Nový psí výkal nad Metují. Podotýkám, že Vámi zmiňovaný problém se netýká pouze ulic, na které upozorňujete, ale všech ulic ve městě. Netýká se ani pouze zimy, ale celého roku. A netýká se všech pejskařů – pouze těch neukázněných.

S pozdravem

Ing. Michal Beseda, MBA - místostarosta města Nové Město nad Metují, 6. 2. 2017
Dobrý den měla bych dotaz ,zemřel mi otec a tak jestli město přispívá pozůstalé manželce . Třeba na vesnici obec přispívá . děkuji za odpověd Wagenknechtová (Vloženo 2. 2. 2017)

Vážená paní Wagenknechtová,

město Nové Město nad Metují pozůstalým manželkám nepřispívá. Je však možné obrátit se na paní Šenkovou tel. 491 419 662, 605 201 097 z Oddělení životního prostředí MěÚ a projednat s ní případně snížení četnosti svozu odpadů. Dále Vám mohu doporučit obrátit se na Okresní správu sociálního zabezpečení v Náchodě (Karlovo náměstí) ohledně vdovského důchodu tel. 491 401 311 a na Úřad práce v Novém Městě nad Metují (náměstí Republiky) tel. 950 138 655, který poskytuje různé příspěvky při nízkých příjmech, například příspěvek na bydlení.

V případě, že by maminka potřebovala poradenství, nebo pomoc s vyřízením dávek, případně s dojednáním sociálních služeb, je možné obrátit se s žádostí o pomoc na paní Vrzáčkovou tel. 491 419 648 z Odboru sociálních věcí MěÚ.

S pozdravem

Denisa Plšková - vedoucí Odboru sociálních věcí, 3. 2. 2017
Je možné v N.Městě cestovat hromadnou autobusovou dopravou jako důchodce nad 70 let zdarma a popřípadě že ano, co je k tomu potřeba? Díky Novák (Vloženo 30. 1. 2017)

Vážený pane Nováku,

přeprava zdarma ve veřejné dopravě pro osoby starší 70 let se rozhodnutím příslušného města zpravidla uplatňuje v městské hromadné dopravě (MHD), která však v Novém Městě nad Metují není zavedena. Všechny autobusové spoje a linky provozované různými dopravci v Novém Městě nad Metují jsou z rozhodnutí Královéhradeckého kraje vedeny v integrovaném dopravním systému IREDO, jehož tarif platí na území Královéhradeckého a Pardubického kraje. Osoby starší 70 let, kteří jsou držiteli osobní bezkontaktní čipové karty (BČK) IREDO mají nárok na zlevněné jízdné ve výši 50 % z ceny základního jízdného. Platba zlevněného jízdného je umožněna pouze prostřednictvím BČK IREDO. Nárok na zlevněné jízdné se přiznává ve všech vlacích a autobusových spojích zařazených v systému IREDO. Podrobnosti lze zjistit na stránkách integrátora IDS firmy OREDO s.r.o. (www.oredo.cz).

K vydání BČK IREDO je třeba žádost (formulář je k dispozici na uvedené adrese nebo přímo ve výdejně), občanský průkaz a jedna průkazová fotografie (35 × 45 mm). Cena karty je 150 Kč. O vydání lze požádat na železniční stanici Českých drah v Novém Městě nad Metují.

S pozdravem

Ing. Martin Prouza - radní města Nové Město nad Metují, 1. 2. 2017
Kdy bude osazena cesta od Nahořan kontrolním radarem rychlost v ulici Nahořanská? Většina vozidel snižuje v lepším případě rychlost na 50 u samoobsluhy Coop Jiné méně významné cesty na příjezdu do N.M radary dávno mají. Novák (Vloženo 30. 1. 2017)

Vážený pane Nováku,

pro umístění informativního měřiče rychlosti v ul. Nahořanská bylo vybráno místo cca 45 m za vjezdem do města od Nahořan, tj. mezi označením obce Nové Město nad Metují a křižovatkou s ul. U Letiště. Místo bylo odsouhlaseno Radou města Nové Město nad Metují (dále jen „RM“) a na umístění je vydáno souhlasné vyjádření Policie ČR Dopravní inspektorát Náchod. V tuto chvíli záleží na rozhodnutí Zastupitelstva města Nové Město nad Metují, zda tuto investici schválí do rozpočtu města. Váš podnět postoupíme k dalšímu projednání na nejbližším jednání RM.

S pozdravem

Alena Čečetková - referentka Oddělení rozvoje města, Odbor majetku města, 1. 2. 2017
Dobrý den, chci se zeptat, jaká je aktuální situace okolo přeložky/obchvatu silnice I/14, hlavně po stránce EIA a územního rozhodnutí, děje se v tomto směru momentálně něco? (Vloženo 30. 1. 2017)

Vážený pane Minaříku,

územní řízení na stavbu přeložky silnice I/14 je v současné době přerušeno. Vzhledem k tomu, že se proti usnesení o přerušení řízení účastníci odvolali, byl celý spis předán odvolacímu orgánu, tj. Krajskému úřadu Královéhradeckého kraje, který vede odvolací řízení. Toto řízení zatím ještě nebylo ukončeno. Pro stavbu přeložky silnice I/14 bylo dne 24.03.1997 vydáno Ministerstvem životního prostředí ČR stanovisko EIA - o posuzování vlivu stavby na životní prostředí pod č. j.: 400/879/405/OPVŽP/97. Jeho platnost byla v probíhajícím územním řízení Ministerstvem životního prostředí ČR potvrzena.

S pozdravem

Ing. Miloš Skalský

vedoucí Odboru výstavby a regionálního rozvoje

 

 

Vážený pane Minaříku,

v současné době probíhá dokončení vyhledávací studie Ředitelství silnic a dálnic ČR, která porovnává stávající trasu přeložky a dvě další varianty možného obchvatu našeho města. O konečném výsledku budeme občany našeho města samozřejmě co nejdříve informovat.

S pozdravem

Petr Hable

starosta

31. 1. 2017
Dobrý den. Chtěla bych poprosit technické služby, zda by nemohli prosolit cestu v ulici Kosařova ve Spech. Silnice na Vršovku je také jeden led. Potkat se dvě auta proti sobě, nevím, jak by to zvládli. Děkuji. I.Hovorková (Vloženo 22. 1. 2017)

Vážená paní Mgr. Hovorková,

na komunikacích ve Spech je prováděn posyp pískem, komunikace od Vršovky se posypem neudržuje, převážná část této silnice není majetkem města. Ještě dnes provedeme intenzivnější posyp pískem ul. Kosařova a ul. Chlístovská. Rovněž provedeme posyp dojezdu ke křižovatce od Vršovky, aby bylo možné bezpečně před křižovatkou dobrzdit.

S pozdravem

Miroslav Trojan - vedoucí Technických služeb města Nové Město nad Metují, 23. 1. 2017
Dobrý den, mohli by jste aspon něčím ty chodníky posypat, když na nich je sníh? Můj otec dnes ráno uklouznul na chodníku a uhodil se do hlavy. Chodníky z Rychty do Krčína, směr nádraží, ulice Zborovská, Smetanova a Malecí děs. To je na zlámání nohy. Nikde tak v hrozném stavu chodníky nemají. Jen tady v Novém Městě. (Vloženo 23. 1. 2017)

Vážená paní Baricová,

pokud vezmu Vaši připomínku jako dotaz, tak odpovídám, že chodníky z Krčína do města i ostatní vyjmenované chodníky v Krčíně, jsou denně kontrolovány a sypány pískem nebo solí. Nemohu proto souhlasit s Vaším tvrzení, že máme v našem městě chodníky v hrozném stavu ve srovnání s jinými městy. Denně provádím osobní kontrolu na různých místech, a to nejen vizuálně, ale často i přímou pochůzkou a operativně vysílám pracovníky Technických služeb města Nové Město nad Metují provést posyp.

S pozdravem

Miroslav Trojan - vedoucí Technických služeb města Nové Město nad Metují, 23. 1. 2017
Vážení prosím o to, jaké je téma na letní semestr U3V. Za sdělení termínu a za odpověď zahájení děkuji. (Vloženo 18. 1. 2017)

Vážená paní Olšarová,

děkujeme za Váš zájem o Univerzitu třetího věku. Letní semestr na téma "Cestování, co jste možná nevěděli" bude zahájen v pátek 10. února 2017 v 9:00 hodin v zasedací místnosti MěÚ Nové Město nad Metují. Je pro Vás připraveno 6 lekcí, které se budou konat jednou za 14 dní.

S pozdravem

Mgr. Václav Kupka - vedoucí Oddělení školství kultury a sportu, 19. 1. 2017
Dobrý den,měla bych prosbu,zda by bylo možné odklízet sníh na chodníku u kontajnerů Na Františku/prodejna Verner/.Je tam nahrnutý sníh ze silnice.Děkuji za odpověď.Hylská (Vloženo 15. 1. 2017)

Vážená paní Hylská,

děkuji za Váš dotaz související s úklidem sněhu na chodníku u kontejnerů Na Františku /prodejna Verner/. Vzhledem k množství sněhu, které v posledním období ve městě napadlo, jsou kapacity Technických služeb města (TS) prioritně zaměřeny na vyhrnování a úklid sněhu z nejvíce zatížených komunikací a chodníků.  Postupujeme podle schváleného Plánu zimní údržby a podle možností pak i reagujeme na různé individuální podněty, jako je ten Váš. V současnosti se také zabýváme odvozem sněhu z parkovišť a dalších ploch, protože již nemáme kam sníh vyhrnovat. Kapacity zaměstnanců TS a veškeré techniky jsou využívány na 100%. Úklid sněhu u kontejnerových stání se pokusíme zajistit v průběhu zítřejšího dopoledne.

S pozdravem

Miroslav Trojan - vedoucí Technických služeb města Nové Město nad Metují, 17. 1. 2017
Dobrý den,můžete mi prosím sdělit, kdo je zodpovědný za vyhrnování a údržbu prostoru (cesty) mezi supermarketem ALBERT a bytovkou č.p. 1999? Děkuji za odpověď. Dostál. (Vloženo 15. 1. 2017)

Vážený pane Dostále,

pozemky a cesta včetně parkoviště nejsou majetkem města. S dotazem na vyhrnování a údržbu Vámi uvedeného prostoru se obraťte na vlastníka těchto pozemků, kterým je firma AHOLD Czech Republic, a.s.

S pozdravem

Miroslav Trojan - vedoucí Technických služeb města Nové Město nad Metují, 16. 1. 2017

Stránka